Kasprowy Wierch z tunelem

Polskie Koleje Linowe wystąpiły o pozwolenie na sztuczne naśnieżanie Kasprowego Wierchu. Chcą też przebić tunel. Ministerstwo Środowiska nie mówi "nie".

Polskie Koleje Linowe wystąpiły o pozwolenie na sztuczne naśnieżanie Kasprowego Wierchu. Chcą też przebić tunel
Polskie Koleje Linowe wystąpiły o pozwolenie na sztuczne naśnieżanie Kasprowego Wierchu. Chcą też przebić tunel (YAY Foto)

"Liczymy, że dostaniemy zgodę i na nartach na Kasprowym Wierchu będzie można jeździć dłużej niż teraz" - mówi "Gazecie Wyborczej" Agnieszka Jabłońska-Twaróg z biura prasowego PKL.

"Chcemy zbudować nowy wyciąg w Dolinie Goryczkowej i niewielki tunel, który połączy górną stację kolei na Kasprowy z górną stacją Kolei Goryczkowej" - informuje Janusz Ryś, prezes PKL.

"Trudno mi sobie wyrazić taki tunel. To niepotrzebna inwestycja" - komentuje Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

"Minister na razie nie będzie się sprzeciwiał tym planom. Pozwalamy na ich procedowanie. Ustosunkujemy się do nich, gdy będą bardziej konkretne" - mówi rzecznik Ministerstwa Środowiska Jacek Krzemiński.

Pod koniec zeszłego roku rząd zapowiadał przejęcie kolejki linowej na Kasprowy Wierch przez państwo. PKL należą do zarejestrowanej w Luksemburgu spółki Altura. Jej właścicielem jest fundusz Mid Europa Partners, który inwestuje pieniądze biznesmenów z Europy Zachodniej, Azji i Australii. Fundusz, kupując Koleje Linowe, nie wykluczył sprzedaży firmy w przyszłości na zasadach rynkowych. Zapłacił prawie 215 mln zł za 99 proc. akcji PKL.

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~lel

dla "firm" z kapitałem podatnika nie ma rzeczy niemożliwych. W planach jest tyż kanał z Morskiego Oka do Mierzei Wiślanej. Wg legendy połączenie Morskiego Oka z Bałtykiem już JEST. Wystarczy je odkryć może co nieco pokopać

! Odpowiedz
0 3 ~Ron2000

Po co tunel, wystarczy zniwelować 2 m skał, żeby na Goryczkową z górnej stacji nie chodzić pod górę. Kto tam jeździ wie o co chodzi.

! Odpowiedz
3 9 ~wert

Zainteresujmy się może wozakami wożącymi turystów po Tatrach, do Morskiego Oka, do Doliny Chochołowskiej itd. Dlaczego są zwolnieni z obowiązku posiadania kas fiskalnych? Czy państwu nie powinno zależeć, aby płacili podatki od swoich rzeczywistych przychodów?
Biorą 50 zł od osoby za przewóz. Na wozie do Morskiego Oka mieści się 12 osób. W ciągu dnia robią średnio po 2 kursy w każdą stronę. Powinni mieć obowiązek posiadania kasy fiskalnej i rozliczać się z każdego przewiezionego turysty.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 10 ~złodziejRP

najpierw niech kasy fiskalne założą lekarzom i prawnikom a nie się czepiasz biednych górali

! Odpowiedz
0 7 ~dutki odpowiada ~złodziejRP

Biednych? Oni chcą, żebyś tak myślał i starannie pielęgnują wśród ludzi ten mit "biednego górala", który ledwo wiąże koniec z końcem. A nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego ile zarabiają. I nigdy nie poznasz, bo to jest tajemnica, którą będą chronić za wszelką cenę. Tobie będą wmawiać, że zarabiają 2 tys. miesięcznie.

A jak już chcesz zakładać kasy fiskalne, to wszystkim bez wyjątku. Nie może być tak, że jedna grupa społeczna jest ścigana za każdą złotówkę, a inni śmieją się państwu w twarz.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 2 ~Janicek

A ty jak tak bardzo lubisz kasy fiskalne to obklej się nimi naokoło. Są nie wielkie to na placach zmieści ci się z 10 szt o innych częściach ciała nie wspomnę. Normalni ludzie brzydzą się tymi urządzeniami bo te urządzenia urządzają innych na ich koszt. A co do cen przewozów do Morskiego to pewnie były by niższe gdyby nie wysokie łapówki za zgodę na przewóz. hej

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~endi

I każdy kiecun winien mieć założoną kasę fiskalną

! Odpowiedz
0 0 (usunięty) odpowiada ~endi

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~Janicek odpowiada ~endi

a zrestom to nie pojmuje po co do nas przyjeżdzacie skoro to dla was taka kara?

! Odpowiedz
7 3 ~marek

To ministerstwo powinno się nazywać "Ministerstwo Załatwiania Interesów Kosztem Środowiska". Czekam aż ktoś wpadnie na pomysł wybudowania autostrady przez Tatry, a ministerstwo stwierdzi "nie mówimy nie".

Co do sztucznego naśnieżania, to już była dyskusja na ten temat - wymagało to pobierania wody bezpośrednio z tatrzańskich stawów, co praktycznie oznaczało ich całkowitą wyeksploatowanie w sezonie zimowym.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil