Kasjerzy w Tesco dostaną 185 zł podwyżki

Od lipca 2016 roku najniższa płaca dla pracowników Tesco wyniesie 2295 zł brutto, do tej pory wynosiła ona 2110 zł brutto. Podwyżka jest wynikiem negocjacji przeprowadzonych między pracodawcą a związkami zawodowymi. Wyższe wynagrodzenie otrzymają wszyscy zatrudnieni na stanowiskach niekierowniczych.

(FORUM)

– Po tegorocznej podwyżce, najniższe miesięczne wynagrodzenie w strukturach Tesco wyniesie 2295 zł brutto na pełny etat dla osób z co najmniej 12-miesięcznym stażem pracy (obecnie stawka ta wynosi 2110 zł). Porozumienie w sprawie wynagrodzeń podpisało wszystkie pięć związków zawodowych działających w Tesco – poinformowało Bankier.pl biuro prasowe Tesco Polska.

– Tesco Polska zatrudnia na podstawie umów o pracę. Wszyscy pracownicy mogą korzystać ze specjalnego programu Clubcard dla klientów, objętych stałą, 10% zniżką na zakupy w Tesco. Pracownicy sklepów objęci są również programem darmowych dodatkowych badań medycznych, a w sierpniu otrzymują bony na zakup wyprawki szkolnej dla swoich dzieci. Z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych pochodzą środki na bony świąteczne oraz dofinansowanie do wypoczynku i programów rekreacyjnych – czytamy w oficjalnym stanowisku.

Wspomniane podwyżki są rezultatem dobrych wyników Tesco za ostatni rok - pracownicy na rękę otrzymają  ok. 1 670 zł. Zaledwie wczoraj w artykule "3 miliony funtów premii dla dyrektora generalnego Tesco" pisaliśmy o tym, że podwyżki otrzymają pracownicy Tesco w Wielkiej Brytanii z uwagi na osiągnięty zysk spółki. 

Weronika Szkwarek

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~xxxx

ta podwyżka ta jakiś nie zbyt dobry żart !!!! związki w Tesco do wymiany !!!!

! Odpowiedz
0 0 ~emi

Lepiej od państwa ciagnac wole zarobić te 1670 uczciwa praca niż siedzieć w domu i komentarze wypisywać jakie Tesco zle i nie dobre. Fakt państwo da więcej za siedzenie w domu.

! Odpowiedz
1 0 ~emi

1670zl?,ja pracuje 5 lat i nigdy takiej wypłaty nie dostałam max1560

! Odpowiedz
0 0 ~bobo

wkoncu jakas wieksza podwyzka,dzieki wielki tym co wywalczyli czyli Zwiazki Zawodowe!

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 1 ~niesterowany

1700 to na prowincji płacą na dzien dobry ? Po co siedzieć w miescie ? Czynsz korki i inne dobrodziejstwa Ale trzeba pracować a nie pozorować w garniturkach

! Odpowiedz
1 4 ~ciekawski

a jaką podwyżke w UK i ile tam zarabia kasjer ?

! Odpowiedz
2 10 ~pracownikTesco

zapomnieli napisać, że lada dzień rozpoczną się degradacje lub zwolnienia kierowników, którzy wcale nie zarabiają dużo więcej, co w praktyce oznacza, że zadania które do tej pory wykonywał kierownik spadną na pracowników szeregowych.
Ponadto zredukowali etaty do tego stopnia, że i tak wyjdą na swoje Żydy jeba. e,
a atmosfera w tesco, stres i tempo pracy są nie do wytrzymania

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~ola

To po prostu wolontariat .

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.