REKLAMA
Tour de spółki

Jest nadzieja, że KGHM nie wycofa się z projektu Sierra Gorda

2016-11-17 15:45
publikacja
2016-11-17 15:45

Jest nadzieja, że KGHM nie wycofa się z projektu Sierra Gorda - wynika z czwartkowej wypowiedzi Henryka Kowalczyka, szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Jest nadzieja, że KGHM nie wycofa się z projektu Sierra Gorda / FORUM

"Rozmawiałem właśnie z prezesem KGHM, który jest w Chile. Powiedział mi, że jest nadzieja, że pierwszy etap projektu Sierra Gorda będzie kontynuowany. Wycofywania się z tego projektu raczej nie będzie" - powiedział Kowalczyk.

"Drugi etap projektu Sierra Gorga uzależniony jest od badań geologicznych złóż" - dodał.

Poinformował, że do końca tego roku musi się wyjaśnić kwestia gwarancji na linii kredytowej, finansującej projekt Sierra Gorda.

21 października minister Henryk Kowalczyk informował, że do końca października ma nastąpić weryfikacja raportów geologicznych, która pozwoli odpowiedzieć na pytanie, czy jest sens, żeby KGHM kontynuował kolejne fazy projektu Sierra Gorda w Chile.

10 listopada KGHM podał, że wraz z japońskim partnerem, koncernem Sumitomo, weryfikuje rozwój chilijskiej kopalni Sierra Gorda w trzech scenariuszach: dalszy rozwój projektu w oparciu wyłącznie o fazę I inwestycji, realizacja projektu w oparciu o fazę I inwestycji, wraz z działaniem usuwania wąskich gardeł (ang. debottlenecking), scenariusz zakładający dalszy rozwój projektu w oparciu o fazę I i fazę II.

Prezes KGHM Radosław Domagalski-Łabędzki pytany 10 listopada o ewentualną sprzedaż projektu Sierra Gorda, odpowiedział: "Każda opcja jest możliwa, sprzedaż też zawsze jest brana pod uwagę, ale na pewno nie po to inwestowaliśmy środki, by był to pierwszy scenariusz".

Jak wówczas podano, KGHM powinien przedstawić podsumowanie kierunków rozwoju swoich aktywów zagranicznych przy okazji publikacji wyników za 2016 r.

Kowalczyk: Nie powinno być zmian w podatku miedziowym w '17

W przyszłym roku nie powinno być zmian w podatku miedziowym - wynika z czwartkowej wypowiedzi Henryka Kowalczyka, szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów.

"W tym roku podatek jest, na przyszły rok jest zapisany w budżecie. Dyskusja trwa. Raczej nie będzie zmian w 2017 roku" - powiedział Kowalczyk o podatku miedziowym.

Dodał, że nie ma jeszcze decyzji pod jaki nadzór trafi KGHM.

"Wydaje mi się że powinien być tam, gdzie jest górnictwo i energetyka" - powiedział.

pr/ sar/ asa/ pel/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (19)

dodaj komentarz
~OjTam
Pani Beatko!
My, Akcjonariusze KGHM Polska Miedź czekamy na realizację obietnicy wyborczej!
Zła, niedobra Platforma dała nam podatek miedziowy.
My czekamy na to, co Pani ma nam dać.
A to Pani obiecała:
http://tvn24bis.pl/surowce,78/szydlo-obiecuje-likwidacje-podatku-miedziowego-prezentuje-ustawe,583421.html
(bardzo
Pani Beatko!
My, Akcjonariusze KGHM Polska Miedź czekamy na realizację obietnicy wyborczej!
Zła, niedobra Platforma dała nam podatek miedziowy.
My czekamy na to, co Pani ma nam dać.
A to Pani obiecała:
http://tvn24bis.pl/surowce,78/szydlo-obiecuje-likwidacje-podatku-miedziowego-prezentuje-ustawe,583421.html
(bardzo ciekawe, że rząd usuwa materiały, które są niewygodne)


Niech Pani pamięta! Czekamy na spełnienie obietnicy i odliczamy dni.
PiS jako prawdomówna partia musi wywiązać się z obietnic, które złożyła.
~henryk
Do Marko i tych co krzyczą o zmniejszeniu podatku od kopalin . Panowie ,rząd był by głupi gdyby zmniejszył lub zlikwidował podatek . Tego co się wyprawiało w KGHM nie wytrzymał nawet Tusk , i chwała mu {już kiedyś to pisałem } zrobił podatek i to za mały . Czy wiecie że same związki zawodowe dostawały od zarządu Do Marko i tych co krzyczą o zmniejszeniu podatku od kopalin . Panowie ,rząd był by głupi gdyby zmniejszył lub zlikwidował podatek . Tego co się wyprawiało w KGHM nie wytrzymał nawet Tusk , i chwała mu {już kiedyś to pisałem } zrobił podatek i to za mały . Czy wiecie że same związki zawodowe dostawały od zarządu ok 7 milionów złotych na szkolenia ?Pieniądze wyprowadzało sie gdzie się dało . Natworzono spółek i spółeczek przez które wyprowadza sie nadal pieniądze . To co należało do KGHM niszczono i tworzono spółkę w której zasiadały rodzinki decydentów już na emeryturach .Pracownicy zarabiają grosze ,ale zarządy ,wiadomo.W tej kwestii nic się nie zmieniło . Skóra poleciał ponieważ zbratał się z poprzednikami ,nie zrobił porządku tylko asekuracyjną kosmetyke .Nikt praktycznie nie poleciał ,a najwyżej to zstał przeniesiony na inny dobrze płatny stołeczek . .Wątpie aby nowy prezes dał sobie z tym radę. Dawni faryzeusze nadal mu doradzają i czekają na okazję aby zrobić wykopki .Dzieki podatkowi kasa nie leży w zarządzie na kupce ,przez co nie tworzą sie nowe ideologie jak ją wyprowadzić . Na wypłaty jest , na jakieś tam inwestycje też jest , dla złodzieji też jest i wszyscy zadowoleni , no może związki bardziej naciskaja na zapisywanie , gdyż zaczyna brakować dawców kapitalu . Pozdrawiam trzezwo myślących .
~Obiektywnie
Wyższe podatki w takich sprawach nie pomagają.. tylko idiota może w to uwierzyć, że wyższy podatek poprawia kondycję przedsiębiorstwa..
~polak2
Pozbyć się ze strata- lepiej niż ciągle dopłacać -z obniżki podatku w Polsce.
~strategCebulandii
kupić na górce, sprzedać na dołku.
~OjTam odpowiada ~strategCebulandii
Czyli jednym słowem PiS bawi się w spekulanta ;) ;)
~Hillela
Pseudo fachowców PO nie źle to sobie wymyślili tam mogli robić co chcieli sierra Gorda erdo.zwane dymanko Polaczków PIS pogoni .
~arek
Miedź po 5500 USD i Sierra Gorda się opłaca. Nie może być. A już cwaniacy z PIS próbowali kręcić aferę i sprzedać kopalnie ze stratą (ale za dużą prowizję do prywatnych kieszeni).
~Jan
Gdzie jest obniżka miedziowego? Gdzie obniżka VAT? Gdzie obniżka kwoty wolnej od podatku? Gdzie sa te obniżki podatków?

Powiązane: Podatek od kopalin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki