REKLAMA

Jagiełło: jestem zwolennikiem repolonizacji banków

2015-05-31 00:40
publikacja
2015-05-31 00:40
Jagiełło: jestem zwolennikiem repolonizacji banków
Jagiełło: jestem zwolennikiem repolonizacji banków

Zbigniew Jagiełło – prezes PKO BP – odniósł się w trakcie swojego wystąpienia na konferencji WallStreet do tematu przejęcia części udziałów Aliora przez PZU. Prezes Jagiełło poinformował, że popiera działania PZU oraz jest zwolennikiem repolonizacji banków.

- Popieram pomysł, aby PZU stało się właścicielem 4-5 banków. Polska w długim terminie może tylko na tym zyskać. Zawsze jest lepiej gdy bank ma swoją główną siedzibę tu na miejscu i nie musi odpowiadać przed szefami z Frankfurtu czy Londynu. Instytucja może wtedy patrzeć na rynek z innej perspektywy, a przy okazji tworzy nowe, atrakcyjne miejsca pracy w kraju - skomentował ruch PZU Jagiełło.

Prezes PKO zdradził także, że sam namawiał PZU do wejścia na rynek bankowy i przejęć instytucji finansowych. W sobotę ubezpieczyciel poinformował, że podpisał przedwstępną umowę zakupu 25,25% akcji Alior Banku za 1,63 mld. Spółka chce konsolidować sektor bankowy i stworzyć bank, który byłby w piątce największych w Polsce pod względem wielkości aktywów.

Jagiełło jest zwolennikiem repolonizacji banków, jednak PKO BP woli się skupić na wypracowywaniu założonych synergii z poprzedniego przejęcia.

- Jeżeli chodzi o udział PKO BP w repolonizacji i ewentualne przejęcia z naszej strony, to nie mówimy nie. Póki co jednak chcemy w pełni skorzystać z możliwości, jakie dało nam nabycie Nordei, ponieważ nasi akcjonariusze - mimo iż umowa została zawarta w 2013 roku - wciąż nie mogli zobaczyć owoców tej transakcji. Synergie kosztowe wynikające z tej transakcji będą widoczne w sprawozdaniach PKO już w drugiej połowie tego roku - poinformował Jagiełło.

Adam Torchała

Bankier.pl jest patronem medialnym i technologicznym konferencji WallStreet, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

Źródło:
Tematy
Citi Handlowy z silną ofertą lokat w USD 2,5% oraz PLN 7,5%

Citi Handlowy z silną ofertą lokat w USD 2,5% oraz PLN 7,5%

Komentarze (53)

dodaj komentarz
~HYBA_R
Już włazi w d........PIS, !??????c
~Tomek32LBN
PIS ... bo chce żeby kapitał pozostawał w Polsce...boszee mój, chroń nas i Polskę od takich idiotów z forum...
~marek
Ten kumpel Bieleckiego che teraz repolonizacji?!!!Wymiataj.........A co robiłeś dla Tuska i kolegów z PO?
~dltego
Miotła i tego wymiecie....szybko
~tender
bardzo blisko ma ostatnio do Sopot company-podobno kancelaria.
~lkkjhgfds
Oby tylko nie iść drogą Grecji, która na dekady zapomniała, że dobrobyt pochodzi z pracy a nie z dotacji i zasiłków.
http://pieniadzeniesmierdza.pl/2015/06/01/grecja-grecja-i-po-grecji/
~1111
wszysczy banksterzy zaczęli obawiać się wariantu islandzkiego ... dziwne, o co robiiście prze 8 lat ? nie wspominając o 25 lat "wolności"
~111
http://alexjones.pl/pl/aj/aj-inne/aj-akcje-i-inicjatywy/item/57118-ratuj-swoje-pieniadze-akcja-repolonizacji-bankow walczymy z banksterami
~ityle
Pewnie, że za, paru dobrze poinformowanych zarobi fortunę za zakup przepłaconej przejmowanej firmy, jak z Nordea Bank.
~plazowicz
Za Nordea akurat nie przepłacili. Wzięli za uczciwą cenę. Inna sprawa, że pewnie niedługo jacyś mistrzowie ustawowo przewalutują kredyty frankowe, z których prakrtycznie składa się Nordea i bank będzie warty może połowę tego co jest... ale to już jest polityka i rozmaite skoki na wpływy i kasę, a nie biznes. Tak samo jak zresztą Za Nordea akurat nie przepłacili. Wzięli za uczciwą cenę. Inna sprawa, że pewnie niedługo jacyś mistrzowie ustawowo przewalutują kredyty frankowe, z których prakrtycznie składa się Nordea i bank będzie warty może połowę tego co jest... ale to już jest polityka i rozmaite skoki na wpływy i kasę, a nie biznes. Tak samo jak zresztą nacjonalizowanie banków. Ubocznym skutkiem nacjonalizacji jest też obniżenie jakości usług. Nordea była do czasu przejęcia cenionym bankiem dla klienta biznesowego. Skandynawska spółka matka wręcz kwitnie.

Powiązane: Konferencja WallStreet

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki