Inwestorzy objęli całą emisję 721.303 akcji Medicalgorithmics

2020-01-29 16:56
publikacja
2020-01-29 16:56
fot. Tomasz Ras / Puls Biznesu

Inwestorzy objęli całą emisję 721.303 akcji serii G Medicalgorithmics oferowanych po 18,25 zł za sztukę, co oznacza, że grupa pozyskała blisko 13,2 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie. Środki mają trafić na dalszą zmianę modelu biznesowego w USA oraz rozwój sprzedaży międzynarodowej i technologii.

"Pozyskaliśmy środki, które pozwolą nam skoncentrować się na kontynuacji ekspansji w USA i na innych rynkach zagranicznych oraz rozwoju naszego portfolio produktów. Do końca tego roku chcemy mieć w zasięgu ponad 90 proc. ubezpieczonych w USA, istotnie zwiększyć przychody z innych rynków zagranicznych oraz wprowadzić na rynek dwa nowe urządzenia i rozszerzyć portfolio oferowanych procedur medycznych w USA o usługę extended Holter" - poinformował w komunikacie prasowym prezes Marek Dziubiński.

"Naszym celem jest także osiągnięcie pułapu 10.000 wniosków o płatność od ubezpieczycieli złożonych przez spółkę zależną - MediLynx - na terenie USA miesięcznie do końca 2020 roku. Wierzymy, że jest to cel osiągalny, bazując na tempie dokonywanych zmian biznesowych, liczbie kontraktowanych klientów oraz obserwowanej liczbie rozpoczynanych sesji monitoringu, która rośnie systematycznie od sierpnia ub. r." - dodał.

Prezes wskazał też, że w styczniu spółka obserwuje kontynuację wzrostowego trendu w zakresie liczby rozpoczynanych sesji monitoringu, co - jak podano - będzie widoczne w liczbie raportowanych wniosków o płatność w lutym i w kolejnych miesiącach.

Na początku stycznia akcjonariusze Medicalgorithmics zdecydowali o emisji do 721.303 akcji z pozbawieniem prawa poboru, ale z pierwszeństwem dla akcjonariuszy, którzy mieli co najmniej 0,5 proc. głosów podczas grudniowej rejestracji na WZ.

23 stycznia zakończył się proces budowy księgi popytu. Zarząd ustalił cenę emisyjną akcji serii G na 18,25 zł i zdecydował, że ostatecznie oferta obejmie 721.303 akcje. (PAP Biznes)

sar/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki