REKLAMA

Spadek inflacji, sekret CD Projektu i "drogie nasze" złoto [Wykresy tygodnia]

2020-05-23 06:00
publikacja
2020-05-23 06:00
CD Project

Kończąc kolejny tydzień 2020 roku, spójrzmy na najważniejsze i najciekawsze wykresy ostatnich kilku dni.

1. Inwestorzy wierzą w budownictwo

W dzisiejszym wykresie tygodnia przyjrzymy się budownictwu, które jak do tej pory wykazuje zdumiewającą odporność na koronawirusową zapaść w polskiej gospodarce — mówi Krzysztof Kolany, główny analityk Bankier.pl.

Kliknij, żeby zapisać się na webinar Bankier.pl » / Bankier.pl

2. Zamożni ruszyli po obligacje oszczędnościowe

/ Bankier.pl na podstawie danych Ministerstwa Finansów

3. Załamanie w danych z rynku pracy. Efekt zwolnień i urlopów

4. CD Projekt bańką czy okazją? Kto ma rację?

/ Bankier.pl

5. Rosja nad gospodarczą przepaścią. Największy kryzys ery Putina

6. Powell wyniósł złoto na nowe szczyty

/ Bankier.pl

7. Spadek inflacji w UE. Polska tylko za Czechami

MKa

Źródło:
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (7)

dodaj komentarz
zbyszek_
Jest stagflacja, ceny najbardziej potrzebnych rzeczy i uslug wzrosła i to duzo. Fryzjerzy po otwarciu np. z 35 do 50 pln (w mojej okolicy)
jedzenie wszystko w gore ( nie wiem jak homary i szampany)
lekarze w gore z ok 100 na 170 ( w mojej okolicy)

A spadek w reszcie. Jest spadek ilosci
Jest stagflacja, ceny najbardziej potrzebnych rzeczy i uslug wzrosła i to duzo. Fryzjerzy po otwarciu np. z 35 do 50 pln (w mojej okolicy)
jedzenie wszystko w gore ( nie wiem jak homary i szampany)
lekarze w gore z ok 100 na 170 ( w mojej okolicy)

A spadek w reszcie. Jest spadek ilosci tranzakcji.
miko123
Generalnie pełna zgoda, aczkolwiek pojawiają się już okazje, obserwując rynek trójmiejski zauważam mieszkania które są tańsze (nie wiele ale jednak) za to duży wysyp działek i domków rekreacyjnych które są zawsze wystawiane w pierwszej kolejności przez osoby z problemami finansowymi. Do tego jest bardzo dużo promocji Generalnie pełna zgoda, aczkolwiek pojawiają się już okazje, obserwując rynek trójmiejski zauważam mieszkania które są tańsze (nie wiele ale jednak) za to duży wysyp działek i domków rekreacyjnych które są zawsze wystawiane w pierwszej kolejności przez osoby z problemami finansowymi. Do tego jest bardzo dużo promocji na aledrogo gdzie ewidentnie ceny są obniżane, głównie elektronika, wiele okazji. Myślę, że do góry cały czas będzie szła spożywka ze względu na inflacje światową, ze względu na problemy z brakiem siły roboczej (trzeba zapłacić więcej), ze względu na problemy w USA itd. Wszystkie produkty pierwszej potrzeby będą drożały a cała reszta będzie spadać z cen, w tym samochody i nieruchomości. Kryzys się dopiero zaczyna, politycy jedyne co zrobią to doleją oliwy do ognia i pustym pieniądzem rozkręcą go na dobre.
madarot
Naciskany GUS i tak policzy spadającą inflację! Będziemy oczy przecierać ze zdumienia, że ceny towaró i usług rosną, a wyliczana inflacja przez GUS bedzie coraz niższa!
staryznajomy odpowiada miko123
Miko123 to slabo obserwuje. Ogródki działkowe czy domki rekreacyjne sa wystawiane bo jest obecnie na nie moda z powodu zamkniecia ludzi w domach. I taki byzmesmen mający 150 m2 apartament w blokowisku z basenem i siłownia z której nie moze korzystać i jedyna jego rozrywką jest wyjście na 5m2 balkonu lub dwa z dwoch stron Miko123 to slabo obserwuje. Ogródki działkowe czy domki rekreacyjne sa wystawiane bo jest obecnie na nie moda z powodu zamkniecia ludzi w domach. I taki byzmesmen mający 150 m2 apartament w blokowisku z basenem i siłownia z której nie moze korzystać i jedyna jego rozrywką jest wyjście na 5m2 balkonu lub dwa z dwoch stron apartamentu pozazdrościł emerytom (akurat dla nich kryzys nie ma znaczenia) ktorzy na swoich 200 m2 (czesto i wiecej) moga sobie poleżeć w cieniu lub na tarasie altanki sluchajac ptaszków przy okazji cos uprawiać.
I nie ma to z kryzysem nic wspolnego. Jest okazja po prostu na tym 3x wiecej zarobić niż przed kryzysem gdy tacy byzmesmsni uważali ogrodki dzialkowe za zabawy dla klasy biednej i emeryrow. I taka jest prawda akurat w tej kwestii.
kimdzongtusk
Sekret CDProjektu to "spółdzielnia" / Nie ma co doszukiwac się kwadratowych jaj .
ezpz
A ty z jakiej spółdzielni jesteś? Pytam, bo widać, że twoja misja życiowa to dosrywanie CDR na każdym kroku. Robić to z własnej woli, za darmo, miałoby znamiona jakiegoś rodzaju psychozy.
meryt
kimdzongtusk "Sekret CDProjektu to "spółdzielnia" "

Co twoje i wasze to wasza spółdzielnia, co pozostałych to ich spółdzielnia.
Zjesz obiad, zjadła spółdzielnia, zjedli pozostali, zjadła ich spółdzielnia.
Nie powodzi się nam, trzeba wsypać piachu tym co się powodzi.

Powiązane: Wykresy tygodnia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki