Hiszpańska gazeta: Polacy znaleźli sobie złe miejsce do życia

Hiszpański dziennik "Publico" zaprezentował w środę mapę europejskich krajów, które w przeszłości najechały ziemie polskie. Gazeta, zaznaczając na niej 13 państw, stwierdziła, że Polacy znaleźli sobie złe miejsce do życia.

(fot. Krzysztof Zatycki / FORUM)

Na mapie obecny obszar Polski zaznaczono kolorem czarnym, a państwa, których wojska w przeszłości wkraczały na ziemie polskie - na czerwono.

Krótki tekst, zatytułowany "Mapa krajów, które chociaż raz najechały Polskę", rozpoczyna się stwierdzeniem Woody'ego Allena, że "za każdym razem, kiedy słucha Wagnera, ma ochotę zaatakować Polskę".

Materiał, zamieszczony w dziale ciekawostek, zawiera wyjaśnienie trudnej sytuacji geopolitycznej narodu, któremu przyszło żyć między mocarstwami.

"Kraje, które (jeszcze) nie zaatakowały Polski, zaznaczyliśmy na szaro" - wyjaśnił lewicowy dziennik, wskazując, że wśród państw, z których nie najechano jeszcze Polski, jest Wielka Brytania, w przeszłości częsty okupant wielu terytoriów.

"Synowie Wielkiej Brytanii w przeszłości najechali 90 proc. spośród wszystkich państw świata" - odnotowała gazeta.

"Publico" wskazało, że mapa, bazująca na internetowej publikacji "Brilliant Maps" z 2017 r., zalicza Włochy do krajów, które w przeszłości najechały Polskę. Gazeta wyjaśniła, że przypisanie Italii okupowania Polski nie jest precyzyjne, gdyż wojska Imperium Rzymskiego wkroczyły wtedy, gdy nie istniało jeszcze państwo polskie.

Z zamieszczonej w "Publico" mapy wynika, że wojska, które w przeszłości wkroczyły na tereny Polski, pochodziły z Niemiec, Rosji, Francji, Austrii, Szwecji, Litwy, Węgier, Słowacji, Czech, Ukrainy, Mołdawii, Włoch oraz Turcji. (PAP)

zat/ ndz/ mc/ son/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
20 20 czerwony_wiewior

Zapomnieli jeszcze o piątej kolumnie z Watykanu

! Odpowiedz
9 29 msciwy_ogorek

Jak zwykle bankier.pl nie potrafi dodać źródła do którego się odnosi bo po co być rzetelnym serwisem ?

ŹRÓDŁO:
http://blogs.publico.es/strambotic/2018/04/mapa-invasiones-polonia-1/

Czy to tak bardzo boli dodać zródł z mapką ? To że wy nie potraficie czytać po hiszpańsku czy angielsku i kopiujecie newsy bo wyskoczyła z tym Interia onet itd to nie znaczy że my nie chcemy sobie poczytać jak artukuł został napisany u źródła. Jak bardzo śmieszne jest to że człowiek co przez całe zycie ledwo zdawał z klasy do klasy przez przedmiot język polski musi pouczać o najprostrzej a zrazem najwazniejszej rzeczy "dzienikarzy".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
18 8 ajwaj

TO NIE BANKIER.PL !!! :)
czytaj z dolu zródlo
PISio-PAPa slynna wizjonerka PISa, glosiciel prawdy objawionej - Matrix w deep state wydzial neocon 80+ :)

! Odpowiedz
24 24 ajwaj

Miejsce jest dobre > tylko 30 lat "good fellas" z sekty, lozy Magdalenki-Okr. Stola zabraly szanse, mozliwosci, wypedzily generacje na banicje itd.itp. potencjalnie b bogatemu panstwu i tak idzie dalej

Rozwój PKB Chin Ludowych od 1990 - 2016 to wzrost gosp. 20x razy, a tzw. "wolna Polska" ca 4x w tym okresie :)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug_PKB_(parytet_si%C5%82y_nabywczej)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil