REKLAMA

Google One wchodzi do Polski

2019-01-10 12:05
publikacja
2019-01-10 12:05

Z nowego planu taryfowego dla usług chmurowych Google One będą mogli korzystać także polscy internauci. Amerykański gigant branży informatycznej oferuje techniczne wsparcie dla wszystkich użytkowników nowego rozwiązania.

/ fot. REUTERS/Arnd Wiegmann / FORUM

Nowa usługa jest nieco bardziej rozbudowaną wersją pakietu Dysku Google. Różnica polega na zwiększeniu objętości miejsca użytkowego chmury do 2 TB dla użytkowników posiadających uprzednio 1 TB, przy niezmienionej cenie. Zmiana polega także na tym, że tym razem każdy, kto wykupi pakiet (niezależnie od ceny), ma możliwość technicznej konsultacji z ekspertami firmy dostępnymi całą dobę.

Ceny nowych pakietów będą przedstawiały się następująco:

  • 200 GB - 13,99 zł/miesiąc,
  • 2 TB - 46,99 zł/miesiąc,
  • 10 TB - 469 zł/miesiąc,
  • 20 TB - 939,99 zł/miesiąc,
  • 30 TB - 1399,99 zł/miesiąc.

Pakiet będzie mógł być wykorzystywany w ramach grupy domowej przez kilku użytkowników, przy czym ich maksymalna liczba to 5 osób. 

Google w polskim internecie w tym segmencie rywalizuje z chmurami Dropboksa i Microsoftu. Oferta, którą przygotowuje Kalifornijska firma, ma wyprzedzać produkty konkurencji, jeżeli chodzi o cenę, dostępność i ilość udostępnianego miejsca. W obecnym momencie Dropbox oferuje bowiem pakiety spersonalizowane, którymi płacący nie może się podzielić. Microsoft ma natomiast dużo większą szansę rzucić rękawice Google'owi. Przy wykupieniu pełnego pakietu OneDrive dostajemy dostęp do pełnego pakietu Office 365. 

W założeniu Google planuje znaczne rozbudowywanie oferty, którym będzie chociażby uruchomienie aplikacji na Androida, a wynika to z baku pełnego dostępu do usługi w Polsce.  

KS

Źródło:
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
trollmaster
Uściślając: płacąc za Office 365 te 29,99 zł miesięcznie, mam jeszcze 1 TB w OneDrive i 60 minut do wygadania przez Skype na telefony.
mrtroublemaker
Oferta Microsoftu w chwili obecnej wydaje się najciekawsza.
zzibi2 odpowiada mrtroublemaker
kto co lubi 200GB mi nie potrzebne, wadą OneDrive na pewno jest że nie ma wersjonowania plików (tylko office) a jak to jest w google (zdaje się dropbox ma pełne wersjonowanie plików - jak Ci wirus zaszyfruje /zmieni to można odzyskać do 1 mies wstecz jak starczy miejsca)?

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki