REKLAMA
PILNE

Francja: 370 kg kokainy w fabryce Coca-Coli

Marcin Hołubowicz2016-09-01 09:24redaktor Bankier.pl
publikacja
2016-09-01 09:24

370 kg kokainy – takie znalezisko odkryli pracownicy francuskiej fabryki Coca-Coli. Narkotyki umieszczone były  w kontenerze z sokiem pomarańczowym, który przypłynął z Kostaryki.

fot. REUTERS/Mike Blake / / FORUM

50 milionów euro – nawet tyle może być warta kokaina, którą znaleziono w fabryce w Signes w południowej Francji – informuje BBC. Sprawę od razu zgłoszono policji. Łączna waga przemyconych narkotyków – 370 kilogramów – sprawia, że to jeden z największych transportów kokainy, który udało się przechwycić we Francji.

- W początkowej fazie śledztwa wszystko wskazuje na to, że pracownicy fabryki Coca-Coli nie mają nic wspólnego z przemytem. Teraz prokuratura ustala źródło pochodzenia narkotyków – powiedział prokurator Xavier Tarabeux.

To kolejna próba przemytu kokainy odkrytego we Francji

To nie pierwsze takie znalezisko na terenie Francji. 370 kg kokainy znaleziono w marcu we francuskim porcie Le Havre. Pracownicy odkryli przemycany towar w jednym z kontenerów, który przypłynął statkiem z Kolumbii. W kwietniu ubiegłego roku francuscy celnicy odkryli 250 kg kokainy w trakcie kontrolowania jachtu, którym przemytnicy próbowali dostać się z Francji do Wielkiej Brytanii.

Przypomnijmy, że w pierwszych latach produkcji Coca-Cola zawierała pewne ilości kokainy. Napój pierwotnie sprzedawany był w aptekach. Receptura Coca-Coli została opracowana w 1886 roku przez J.S. Pembertona, który był farmaceutą z Atlanty. Jego „lek” powstał na bazie liści koki i orzechów koli. Z czasem ze składników wycofano jednak domieszkę narkotyku. Dlatego z pewnością przemycana kokaina nie miała posłużyć jako dodatek do napoju.

Źródło:
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (35)

dodaj komentarz
~morski_WILK
ostatnio bylo dochodzenie dziennikarskie w stanach bo ponoc coca cola zawiera koke dalej jest mieszana w zewnetrzych firmach z esencja - pilnowane to jest jako najwieksza tajemnica
~cola
wiadomo ze do coli dodaja gram zeby lepiej smakowalo
~shitamerykanski
wybuchowa cola bedzie! dla nalogowcow!!!!!
~p23
Ostatnio napilem sie pepsi.czy to tez zawiera esencje z koki, bo dostałem zdwojonych sił.
~Wlk
Algierczycy i Pakole robia kase na narkotykach a biali cpaja. Europa Zachodnia zdecydowanie zasluguje na pare lat prawa szariatu. Rdzenna ludnosc dopiero sie opamieta, jak dostanie porzadny wycisk.
~Coke
Czyli Coca-Cola wraca do korzeni. Pod koniec XIX i na początku XX wieku Coca-Cola zawierała esencję z liści krzewów koki.

http://www.newsweek.pl/historia/jak-koka-zniknela-z-coli,89640,1,1.html
~cola_emperor
dwóch na kokainowym głodzie już zdisowało :)
~123 odpowiada ~cola_emperor
chyba chodzi o źródło linku :)
~cola_emperor odpowiada ~123
"chyba chodzi o źródło linku :)"

a to chyba reakcja z braku tlenu, z powodu za długiego trzymania głowy w pisuarze.
~SEDZASEC
PEMPERTON ZADOWLOONY SZKOD AZE PO SMIERCI WONWURHOWIE BARDZIEJ:)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki