REKLAMA
Weekend z Bankier.pl

Formuła 1 - zdjęcie nagiego Bottasa przyniosło 50 tysięcy euro na cele dobroczynne

2022-05-28 18:00
publikacja
2022-05-28 18:00
Formuła 1 - zdjęcie nagiego Bottasa przyniosło 50 tysięcy euro na cele dobroczynne
Formuła 1 - zdjęcie nagiego Bottasa przyniosło 50 tysięcy euro na cele dobroczynne
fot. Paulo Maria / / FORUM

Valtteri Bottas, fiński kierowca zespołu Formuły 1 Alfa Romeo Team Orlen został sfotografowany jak pływa nago. Zdjęcie w ciągu jednej doby zostało sprzedane za 50 tysięcy euro. Cała kwota będzie przekazana na cele dobroczynne.

Jak wyliczył szwedzki dziennik ”Aftonbladet”, Bottas ma 3,2 miliona śledzących go sympatyków na Instagramie, gdzie opublikował zdjęcie nie dodając żadnego komentarza.

Odzew fanów był jednak tak duży, że zespół porozumiał się z Bottasem, a ten - jak przyznał - otrzymał "dobrą radę" od byłego partnera z Mercedesa Lewisa Hamiltona, aby wydrukowane zdjęcie sprzedawać w ekskluzywnej wersji z autografem, a dochód przekazać na cele dobroczynne.

"Siła mediów społecznościowych jest jak widać niesamowita. Tylko w ciągu 24 godzin, czyli w czasie trwania akcji, aż pięć tysięcy osób kupiło moje nagie zdjęcie. Sam jestem ciekawy, gdzie je powieszą, ale według pierwszych informacji większość nabywców to kobiety” - skomentował kierowca na łamach „Autosport”, cytowany przez „Aftonbladet”.

Bottas, jak zaznaczył dziennik, współpracuje ze znanym fotografem Paulem Ripke. Sfotografowany zostal w Aspen, gdzie zrobił sobie krótki urlop z obecną partnerką, australijską kolarką Tiffany Cromwell po Grand Prix w Miami (8 maja).

BANKIER NA WEEKEND:

Polecamy także inne nasze teksty z wydania weekendowego: 

Fin wyjaśnił, że został sfotografowany od tyłu, kiedy pływał w strumieniu: "miało być rozrywkowo i na luzie. Chciałem tylko żartobliwie pokazać, jak spędzam wolny czas. Niesłychane jest, że ta fińska blada pupa uzyskała aż taką popularność i stała się chyba najdroższa w Finlandii. Nie spodziewałem się takiej akcji, ale najważniejsze, że wyszło z niej coś bardzo pozytywnego”.

32-letni Fin rozpoczął swoją karierę w Formule 1 w 2010 roku w zespole Williamsa jako kierowca testowy. W 2013 zadebiutował w wyścigach. W sezonach 2017-2021 jeździł w barwach Mercedesa, z którym dwa razy zdobył wicemistrzostwo świata (2019-2020). Od tego roku startuje w Alfa Romeo F1 Team Orlen.

Zbigniew Kuczynski (PAP)

kucz/ cegl/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Komentarze (1)

dodaj komentarz
moshe_klotz
I OK

A np. za Balbine ile by dali ?

Powiązane: Popkultura i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki