REKLAMA

Foreksowy oszust posiedzi dłużej

2016-09-28 07:16
publikacja
2016-09-28 07:16

Londyński sąd skazał fałszywego tradera foreksowego Aleksa Hope’a na dodatkowe 20 miesięcy pozbawienia wolności za brak uiszczenia zasądzonej grzywny.

fot. Jason Lee / / Reuters

Odbywana przez Aleksa Hope’a kara siedmiu lat więzienia zostanie wydłużona o 603 dni, w związku z tym że uiścił on zaledwie 1 tys. GBP z zasądzonych 167 tys. GBP grzywny, zdecydował we wtorek sąd w Londynie. Skazany, który odbywanie kary rozpoczął w styczniu 2015 r., przez kilkanaście miesięcy oszukał inwestorów na kwotę 5,6 mln GBP, z czego około 2 mln GBP wydał, głównie w kasynach, klubach i barach (z prowadzonych przez oszusta rachunków udało się odzyskać 2,9 mln GBP).

„FCA będzie robiła wszystko, by złoczyńcy nie odnosili kosztem ofiar korzyści ze swoich czynów. Decyzje o konfiskacie nie mogą być lekceważone” – powiedział Mark Steward, dyrektor w Financial Conduct Authority, regulatorze brytyjskiego rynku finansowego.

MWIE, Bloomberg

Źródło:
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~chf
kary są dla drobnych cwaniaków bez koneksji i bez złodziejskiej koncesji
~Walsie
Gdyby karać proporcjonalnie do tej kary, to wielu możnych tego świata należałoby zabić, ożywić, zabić powtórnie, ożywić i wsadzić na dożywocie.
~rob
A już myślałem że chodzi o naszych oszustów. Nasi wałkarze mogą spać spokojnie. Pozdrawiam byłych właścicieli EC2, obyście tą kasę na lekarzy sqrwiele wydali.
~jaTylkoPytam
No....a z czego "Bidny chłopina" ma zapłacić jak wszystko mu zabrali?
W telewizji oglądałem mądrych polityków którzy próbowali mi wmówić, że jak się jednym zabierze.....drugi da to będzie wzrost gospodarczy. Pan który teraz siedzi też "wspomógł' lokalna gospodarkę....zarobiły bary, kasyna,
No....a z czego "Bidny chłopina" ma zapłacić jak wszystko mu zabrali?
W telewizji oglądałem mądrych polityków którzy próbowali mi wmówić, że jak się jednym zabierze.....drugi da to będzie wzrost gospodarczy. Pan który teraz siedzi też "wspomógł' lokalna gospodarkę....zarobiły bary, kasyna, PKB w górę, a wiec w czym problem?
Proszę o wyjaśnienie.....
~Grzechu_comeback
5,6-2-2,9=0,7 mln GBP po wyjściu, co BEZ odsetek daje jakieś, około, pi razy oko, 200 GBP dziennie za nic nierobienie przez 8 latek z kawałkiem....
Wrażenie robi stopień ODZYSKU na poziomie 51,7%!!!!! WSZELKIE polskie afery finansowe chowają się ze wstydem.... afery bo naszym służbom wstyd pewnie nie jest.
To pokazuje
5,6-2-2,9=0,7 mln GBP po wyjściu, co BEZ odsetek daje jakieś, około, pi razy oko, 200 GBP dziennie za nic nierobienie przez 8 latek z kawałkiem....
Wrażenie robi stopień ODZYSKU na poziomie 51,7%!!!!! WSZELKIE polskie afery finansowe chowają się ze wstydem.... afery bo naszym służbom wstyd pewnie nie jest.
To pokazuje jaki poziom PATOLOGII nadal w Polsce występuje i to po OŚMIU LATACH oczyszczania Polski po "katastrofie" jaką zgotował Polsce PIS..... Temu "oczyszczaniu" towarzyszyło ukręcanie łba sprawom, lub zamrażanie postępowań, być może z nadzieją przedawnienia. Dorzucić do tego stopień bezkarności systemu "sprawiedliwości", czyli aż bodajże 11 osób pozbawionych togi w okresie 5 lat..... niech leming sobie sam odpowie kto katastrofę komu i jaką zgotował..... ambitne zadanie!
~derf
Nie ma ognia bez powodu. Takie masowe wyłudzenie na wielką skalę są kontrolowane przez mafie, która ma wtyki w sądach i organach ścigania lub przez służby specjalne. Spróbujcie zrobić jakiś przekręt na dużą skalę o ile wam się uda - za kilka dni siedzicie w areszcie!
~Grzechu_comeback
u nas nawet NAGRANIA nie są jakimkolwiek dowodem by mówić o patologii w Sądzie Najwyższym. Aż strach myśleć co się dzieje niżej. A sprawa "odzysku" nieruchomości i klepania wszystkiego przez sędziów wskazuje tylko czubeczek tego co jest jeszcze do odkrycia...... być może jest to powodem powstania KOD. KOD u nas nawet NAGRANIA nie są jakimkolwiek dowodem by mówić o patologii w Sądzie Najwyższym. Aż strach myśleć co się dzieje niżej. A sprawa "odzysku" nieruchomości i klepania wszystkiego przez sędziów wskazuje tylko czubeczek tego co jest jeszcze do odkrycia...... być może jest to powodem powstania KOD. KOD nie powstawał, gdy wychodziły na wierzch "układy zamknięte". Jedna historia została sfilmowana, nie bez bólu, bo wyłącznie z prywatnych składek. KOD nie powstawał, gdy jak się ostatnio okazało, BEZPRAWNIE rozmontowywano telewizję publiczną, przez wywalanie ludzi do firm zewnętrznych. Itd itp. A Geronimo Rzepliński nie bronił mojej emerytury czy mojego wieku emerytalnego.....

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki