REKLAMA

Festiwal podwyżek oprocentowania lokat. Jest stawka 7,2 proc.

Wojciech Boczoń2022-06-10 16:02analityk Bankier.pl
publikacja
2022-06-10 16:02
Festiwal podwyżek oprocentowania lokat. Jest stawka 7,2 proc.
Festiwal podwyżek oprocentowania lokat. Jest stawka 7,2 proc.
fot. Kuczyński: Chiny nie opuszczą swojej wysokiej góry / / Shutterstock

Po ostatniej podwyżce stóp procentowych oprocentowanie lokat poszło znów do góry. Kilka banków zaproponowało stawki do 6,5 proc. Ich ofertę tradycyjnie przebija Bank Nowy, który na lokacie miesięcznej proponuje 7,2 proc. (od 11 czerwca).

Stopa podstawowa NBP wzrosła do poziomu 6 proc., a wraz z nią ruszył festiwal podwyżek oprocentowania lokat w bankach. Ofertę konkurencji tradycyjnie (na tę chwilę) przebija Bank Nowy, który proponuje na lokacie miesięcznej 7,2 proc. w skali roku. Niestety, jest to depozyt, którego kwota maksymalna wynosi 10 tys. zł. W ofercie banku znajdziemy jeszcze lokatę na rok na 7 proc. (tu można założyć 4 lokaty na maksymalną kwotę 400 tys. zł) i lokatę kwartalną na 6,8 proc. (też 4 lokaty do kwoty 400 tys. zł).

Przypomnijmy, że lokatę na 7 proc. znajdziemy też w BOŚ. Jest to depozyt kwartalny, którego maksymalna kwota nie może przekroczyć 500 tys. zł.

Kilka banków zaproponowało stawki na poziomie 6,5 proc. Getin Bank proponuje na „Lokacie na Nowe Środki” promocyjne oprocentowanie 6,5 proc. w skali roku w przypadku lokat na 6 i 12 miesięcy, na lokacie kwartalnej można natomiast zarobić 6 proc. Taką samą stawkę bank oferuje dla „Nowych Środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”.

Z kolei Alior Bank oferuje stałe oprocentowanie do 6,5 proc. w skali roku na "Lokacie na nowe środki". To stawka dla okresu 19 miesięcy. Klienci mają do wyboru jeszcze kilka okresów lokacyjnych z nieco niższym oprocentowaniem. Atutem oferty tych depozytów pozostaje brak ograniczeń kwoty maksymalnej i liczby możliwych do otwarcia lokat. Nowością w ofercie jest też Lokata Nestor, która jest dostępna wyłącznie w placówkach Alior Banku i przeznaczona jest dla osób urodzonych do 31 grudnia 1962 r. włącznie. Okres lokaty to 15 miesięcy z oprocentowaniem stałym 5 proc. w skali roku.

Natomiast w BNP Paribas pojawiła się nawet stawka 10 proc., ale jest ona dostępna w ramach rocznej lokaty progresywnej (każdy miesiąc ma inne oprocentowanie, najwyższe w ostatnim miesiącu). Średnie oprocentowanie lokaty za cały okres wynosi 6 proc. Bank podniósł też oprocentowanie lokat otwieranych za pomocą GOonline do 5,25 proc. Od 10 czerwca oprocentowanie pięciomiesięcznej lokaty w GOmobile wynosi 6 proc., a trzymiesięcznej 4 proc.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy

Komentarze (30)

dodaj komentarz
szakry931
W Revolucie mam plan metal i oprocentowanie na koncie oszczędnościowym 3% z codzienna wypłata odestek. Podatku Belki od odsetek też nie place o ile sam tego nie zgłoszę do skarbówki a skarbówka nie ma tego i tak jak sprawdzic.
Na pozostałych planach poza metal jest trochę gorsze oprocentowanie (jest tez darmowy plan) ale z tego
W Revolucie mam plan metal i oprocentowanie na koncie oszczędnościowym 3% z codzienna wypłata odestek. Podatku Belki od odsetek też nie place o ile sam tego nie zgłoszę do skarbówki a skarbówka nie ma tego i tak jak sprawdzic.
Na pozostałych planach poza metal jest trochę gorsze oprocentowanie (jest tez darmowy plan) ale z tego co przeanalizowem to nie ma lepszej oferty biorąc pod uwagę ilość tych wszystkich gwiazdek przy każdej lokacie etc.. Pieniądze moge też w każdej chwili wypłacić bez utraty odsetek ktore i tak są wypłacane każdego dnia.
bha
Raczej Festiwal obwarowań ,pozorów i niby wielkich podwyżek. Od wielu lat zwykłe konta milionów klientów powinny być jakoś oprocentowane ,a nie obracane co m-c na nich grubymi miliardami za FRIKO. Niestety to takie zwykłe ,w białych rękawiczkach udawania w tej sprawie ,,jarząbka" nie bez celu żerowanie na maxa na ludzkich pieniądzach Raczej Festiwal obwarowań ,pozorów i niby wielkich podwyżek. Od wielu lat zwykłe konta milionów klientów powinny być jakoś oprocentowane ,a nie obracane co m-c na nich grubymi miliardami za FRIKO. Niestety to takie zwykłe ,w białych rękawiczkach udawania w tej sprawie ,,jarząbka" nie bez celu żerowanie na maxa na ludzkich pieniądzach wyzyskując na nich do bólu ludzkie pieniądze !!!.A lokaty powinny być tylko dodatkowym stałym elementem motywującym klientów do jeszcze większego oszczędzania oczywiście tylko niestety w zdrowych krajowych systemach na świecie !???.
demeryt_69
Bank Nowy w 72% jest posiadany przez poznańskich czyścicieli kamienic czy neoBank - czy to płatny lans?
demeryt_69
To lokata miesięczna z kwotą maks. 10 tys. zł czyli nawet przy maksymalnym wsadzie daje to zaledwie niecałe 49 zeta - po co w ogóle o tym pisać? Chyba nie dla wierszówki :)
awaa
Lokata na 7% w BOŚ to prawdopodobnie scam mający na celu wyłudzenie danych osobowych i zgód marketingowych. Nie znam nikogo komu udałoby się założyć tę lokatę, za to znam kilka osób, które dostały informację: "Uprzejmie informujemy, że złożony wniosek nie spełnia warunków Banku, a tym samym założenie lokaty nie jest możliwe.Lokata na 7% w BOŚ to prawdopodobnie scam mający na celu wyłudzenie danych osobowych i zgód marketingowych. Nie znam nikogo komu udałoby się założyć tę lokatę, za to znam kilka osób, które dostały informację: "Uprzejmie informujemy, że złożony wniosek nie spełnia warunków Banku, a tym samym założenie lokaty nie jest możliwe. W szczególności powodem tej sytuacji mogła być niezgodność dotycząca danych osobowych podanych we wniosku lub nieczytelność przekazanego dowodu tożsamości." mimo iż podały poprawne dane i dołączyły dobrej jakości skany dokumentów.
insid3r
Zalozylem w 3 minuty bez problemu
demeryt_69 odpowiada insid3r
Ja również, ale mam u nich ROR :)
bha
Każde konto indywidualne powinno być od lat jakoś oprocentowane zamiast notorycznego żerowania i obracania ludzkim pieniędzmi na nim będącymi od lat za friko. To taki panujący finansowy jawny wyzysk na ludzkich pieniądzach udając od lat przy tym jarząbka nie bez celu i niemałych korzyści co roku!!! . A lokaty powinny tylko dodatkowo Każde konto indywidualne powinno być od lat jakoś oprocentowane zamiast notorycznego żerowania i obracania ludzkim pieniędzmi na nim będącymi od lat za friko. To taki panujący finansowy jawny wyzysk na ludzkich pieniądzach udając od lat przy tym jarząbka nie bez celu i niemałych korzyści co roku!!! . A lokaty powinny tylko dodatkowo motywować ludzi do jeszcze większego oszczędzania - oczywiście tylko w zdrowym systemie finansowym państw !!!!!!.
wizytator
I wychodzi na to, że trzeba było poczekać z kasą od wybuchu wojny aż do czerwca żeby dostać te 6-7% na lokacie. Kto zakładał wcześniej ten lepiej niech zerwie. To samo z obligami. A o dywidendach lepiej zapomnieć.
dzyszla
I jeśli chcesz utrzymać wartość pieniądza przynajmniej na równo z inflacją, to jeszcze czekaj. Wciąż te oprocentowania są śmiesznie małe wobec inflacji, wobec kredytów, a nawet wobec WIBOR12M!

Powiązane: Oszczędzanie i inwestycje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki