Emir mianował nowego premiera Kataru

Emir i minister obrony Kataru szejk Tamim ibn Hamad as-Sani mianował we wtorek szejka Chaleda ibn Chalifę ibn Abdel Aziza as-Saniego na stanowisko premiera w miejsce szejka Abd Allaha ibn Nasira ibn Chalifę as-Saniego - podała oficjalna agencja QNA.

(FORUM)

Nie podano przyczyny tej zmiany i nie jest jasne, czy szejk Abd Allah zachowa stanowisko ministra spraw wewnętrznych, które łączył do tej pory z funkcją szefa rządu.

Według strony internetowej rządu as-Sani był do tej pory dyrektorem gabinetu emira. Nowy szef rządu ma 52 lata, po studiach w USA pracował w branży gazowej, a następnie w gabinecie szejka as-Saniego, gdy ten był jeszcze następcą tronu.

"To jest nowe pokolenie, które przejmuje władzę" - powiedział analityk i profesor socjologii politycznej na Uniwersytecie Katarskim Madżed al-Ansari. Odniósł się - jak pisze Reuters - do względnie młodego wieku urzędników pracujących z szejkiem Tamimem, który ma dopiero 30 lat.

Ansari dodał, że ruch ten nie wydaje się sygnalizować żadnej znaczącej zmiany, jeśli chodzi o kierunek polityki Kataru. "Nowy premier jest bardzo blisko jego wysokości emira i należy do bliskiego kręgu jego współpracowników" - wskazał Ansari.  

cyk/ ap/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 604,25 zł XII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil