REKLAMA

Elon Musk szefem Twittera? Wszedł do siedziby z umywalką w rękach

2022-10-27 07:32
publikacja
2022-10-27 07:32

Elon Musk pojawił się w czwartkowe popołudnie w siedzibie Twittera z... umywalką. W swoich wpisach na platformie zasugerował również, że dokończył transakcję zakupu serwisu przypominającą bardziej operę mydlaną niż negocjacje biznesowe. Czy może znów robi internautów "w konia"?

Elon Musk szefem Twittera?  Wszedł do siedziby z umywalką w rękach
Elon Musk szefem Twittera?  Wszedł do siedziby z umywalką w rękach
fot. FellowNeko / / Shutterstock

Musk znany jest ze swojego niesztampowego podejścia biznesowego, a do jego "ćwierkania" na portalach społecznościowych niekoniecznie trzeba od razu przywiązywać dużą wagę. Jak donosi "New York Times", najbogatszy człowiek świata pojawił się w biurach Twittera w San Francisco tuż przed piątkowym terminem, do którego ma sfinalizować 44-miliardowe przejęcie serwisu. Opublikował m.in. dziesięciosekundowy filmik, na którym się uśmiecha i wnosi porcelanową umywalkę, okraszając to tekstem "Wejście do siedziby głównej - niech to zapadnie w pamięć!"

Napisał także, że "Twitter wspaniale wspiera dziennikarstwo obywatelskie, które nie musi obawiać się dyskryminacji swoich informacji przez establishment".

Na koniec zmienił swój opis na Twitterze, określając się jako jego szef i chwaląc, ilu wspaniałych ludzi poznał w siedzibie serwisu (notabene ponad połowę z nich planuje zwolnić).

Cytowani przez "New York Times" pracownicy Twittera anonimowo przyznają, że rozpoczął się po prostu cykl spotkań, które mają doprowadzić do finału - a więc wywiązania się Elona Muska z wcześniejszej umowy zakupu serwisu. Sąd wyznaczył termin do piątku. Rzecznik Twittera nie skomentował tych doniesień. Z kolei w przesłanym do pracowników mailu serwis zachęcał do serdecznego powitania miliardera: "Jeśli zobaczysz go w pobliżu, przywitaj się!". 

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć!<BR> Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Najwyraźniej zakup Twittera zbliża się do końca. Miliarder zgodził się w kwietniu kupić firmę, ale już po kilku tygodniach zmienił zdanie. Uzasadniał to m.in. fałszywymi  informacjami o platformie, które miały zaniżyć liczbę fałszywych kont (Twitter oszacował je na mniej niż 5 proc., z czym miliarder nie chciał się zgodzić). Twitter pozwał więc szefa Tesli za naruszenie umowy kupna i zwrócił się do sądu w Delaware o nakazanie mu sfinalizowania transakcji za uzgodnioną kwotę 54,20 dolara za akcję serwisu. Tuż przed wyznaczonym terminem Musk ponownie zmienił zdanie. Być może widmo składania przez niego zeznań spowodowało nagły zwrot. W piśmie przesłanym i do sądu i do Twittera Musk zgodził się w nim na zakup platformy, ale zgodnie z zapisami pierwotnej oferty i o ile uzyska zaplanowane w kwietniu finansowanie. Postawił także warunek: Twitter ma wycofać sprawę przeciwko niemu, która toczy się w sądzie.

Możliwe, jak sugerują eksperci, że Musk po raz kolejny zmienił taktykę, gdyż jego prawnicy spodziewają się przegranej w wytoczonym mu przez Twittera procesie. Przypomnijmy, że obie strony zobowiązały się do wypłaty odszkodowania w wysokości do 1 mld dolarów w przypadku gdyby transakcja nie doszła do skutku przez "nieprzewidziane okoliczności". Być może CEO Tesli liczy na realizację tego scenariusza. 

Podczas kwietniowych zapowiedzi kupna Musk zapowiadał zrewolucjonizowanie Twittera i uczynienie z niego platformy afirmującej "absolutną wolność słowa". W konsekwencji chce zmienić m.in. zasady dotyczące moderowania treści w serwisie, w tym "przywrócić" profil byłego prezydenta Donalda J. Trumpa. Wzorem, do którego dąży, ma być chińska platforma WeChat, która oferuje media społecznościowe, komunikatory i płatności mobilne. - Chciałbym, aby Twitter przyczynił się do stworzenia lepszej cywilizacji, w której lepiej zrozumiemy naturę rzeczywistości - taką wizję roztaczał miliarder. 

Elon Musk. Od katalogów do lotów kosmicznych - jak stał się jednym z najbogatszych na świecie?

Apologeci porównują go do Thomasa Edisona czy Andrew Carnegiego. Krytycy twierdzą, że to egocentryk, który wygrywa przede wszystkim dzięki dobremu PR-owi. Nie można jednak zaprzeczyć temu, że Elon Musk, cokolwiek byśmy o nim sądzili, potrafi jak nikt inny wcielać w życie pomysły, które na pierwszy rzut oka wydają się całkowicie niemożliwe. Liderem rankingu najbogatszych ludzi na świecie nie zostaje się bowiem przypadkowo.  

***

Popkultura i pieniądze w Bankier.pl, czyli seria o finansach "ostatnich stron gazet". Fakty i plotki pod polewą z tajemnic Poliszynela. Zaglądamy do portfeli sławnych i bogatych, za kulisy głośnych tytułów, pod opakowania najgorętszych produktów. Jakie kwoty stoją za hitami HBO i Netfliksa? Jak Windosorowie monetyzują brytyjskość? Ile kosztuje nocleg w najbardziej nawiedzonym zamku? Czy warto inwestować w Lego? By odpowiedzieć na te i inne pytania, nie zawahamy się zajrzeć nawet na Reddita.

aw

Źródło:
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (6)

dodaj komentarz
boris-vodka
Będzie wielkie sprzątanie......
zadowolony101
Czy naprawdę co trzecie zdanie w artykule musi być insynuacją? To nie dziennikarstwo ale zwykły trolling.
xqwztsa
Na pewno nie z muszlą klozetową?
prs
Musk jest bezlitosny.

Umywalka jest symbolem.

Przekaz zostal zrozumiany, i o to chodzilo..
Proste..

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki