REKLAMA

Elon Musk chce kupić Twittera i wycofać go z giełdy

2022-04-14 12:44
publikacja
2022-04-14 12:44

Miliarder Elon Musk ogłosił zamiar skupienia wszystkich pozostałych akcji Twittera po 54,20 dolarów za sztukę. Jeśli taka operacja w ogóle dojdzie do skutku, to może opiewać na ponad 38 miliardów dolarów.

Elon Musk chce kupić Twittera i wycofać go z giełdy
Elon Musk chce kupić Twittera i wycofać go z giełdy
fot. mccv / / Shutterstock

13 kwietnia 2022 roku Elon Musk zaproponował zarządowi Twittera zakupienie wszystkich akcji spółki po cenie 54,20 USD za walor – raport tej treści ukazał się dziś na stronie amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Musk chce w ten sposób wycofać Twittera z giełdy.

bloomberg

Oferta Muska zawiera w sobie ponad 18 proc. premii względem czwartkowego kursu akcji Twittera. Gdyby na tę propozycję przystali wszyscy pozostali akcjonariusze spółki (co jest raczej nieprawdopodobne), to transakcja taka opiewałaby na przeszło 38 miliardów dolarów. Musk deklaruje, że cała operacja odbędzie się w gotówce (a nie np. w akcjach innej spółki).

- Zainwestowałem w Twittera, ponieważ wierzę w jego potencjał stanie się platformą wolności słowa dla całego świata i wierzę, że wolność słowa jest najważniejszą wartością społeczną w funkcjonującej demokracji. Jednakże po dokonaniu mojej inwestycji zorientowałem się, że spółka nie będzie prosperowała i nie będzie służyła społeczeństwu w obecnej formie. Twitter musi zostać zamieniony w firmę prywatną – napisał Elon Musk w liście do szefa rady nadzorczej Twittera.

Na początku kwietnia Elon Musk poinformował nadzór giełdowy o zakupie 9,2 proc. akcji Twittera (zrobił to zresztą z kilkudniowym opóźnieniem, łamiąc giełdowe przepisy). Transakcja ta wywołała wtedy burzę nie tylko na rynkach finansowych, ale też w mediach głównego nurtu. Miliarder słynie bowiem z poglądów nie zawsze zbieżnych z opiniami lewicujących dziennikarzy i "postępowej" części opinii publicznej. Ma także za sobą długą historię kontrowersyjnych tłitów.

Według listy Bloomberga Elon Musk z majątkiem wycenianym na 259 mld dolarów jest najbogatszym człowiekiem na Ziemi. Trzonem majątku biznesmena jest 17-procentowy udział w giełdowej Tesli przy obecnym kursie (1009 USD) warty ponad 174 mld USD.

KK

Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (16)

dodaj komentarz
chenoch
Jak masz kasę to nie musisz się martwić jak wybić konto na Twitterze - kupujesz całego. Elton od dawna się udziela więc realizuje swoje marzenie. Cenię ludzi z pasją. Myślicie, że to dużo? Dla niego nie. Zresztą ma tyle kasy że jej nigdy nie zdąży wydać-życie krótkie i nie wiadomo co inni wymyślą.
skaurus
Chyba znamy już Sruska na tyle żeby wiedzieć o co chodzi. Wał jak na dodge coinie czy btc jak Tesla wchodziła, robi klasyczna podbitkę żeby opylić to co kupił i zgarnąć kolejne 200 mil.

Najlepsza jest też gadka, że ceni wolne media i wolność słowa. Tak jak żeni ludzi w plastikowe samochody gdzie naprawa ocierki zderzaka na
Chyba znamy już Sruska na tyle żeby wiedzieć o co chodzi. Wał jak na dodge coinie czy btc jak Tesla wchodziła, robi klasyczna podbitkę żeby opylić to co kupił i zgarnąć kolejne 200 mil.

Najlepsza jest też gadka, że ceni wolne media i wolność słowa. Tak jak żeni ludzi w plastikowe samochody gdzie naprawa ocierki zderzaka na parkingu to grube tysiące tak samo będzie z "wolnością" słowa i brakiem cenzury jak będzie jedynym właścicielem.

Ja mu wierzę, przecież dorobił się miliardów na pomocy charytatywnej i dbaniu o innych ludzi bardziej niż o soiebie.
jas2
Ktoś musi sfinansować bazę na Marsie.
max5000
Niech kupi Twittera i go zamknie. Twitter to miejsce gdzie wylewa się najwięcej hejtu i nienawiści w internecie.
pstrzezek
Dalej wyjesz że wywalili twojego ceglanego Trumpa? Znakomicie ;)
max5000 odpowiada pstrzezek
pstrzezek - Myślalem ze wszystkie ruskie trolle zostały wysłane na Ukrainę na specjalną operację humanitarną polegającą na mordowaniu kobiet i dzieci. Co tu jeszcze robisz ?
dziadekjarek odpowiada pstrzezek
Tramp
Stworzył wlasny serwis jak Twitter. Ale
Zbankrutowała l
wiesieks41
Elon chce pograzyc gab.com?
peluquero
powiąże go ze starlinkiem i usprawni, co przy włączonej lokalizacji spowoduje że punktowo będzie mógł wysyłać wiadomości do wybranych grup ludzi lub nawet etnicznych :) z top 20 użytkowników względem charakteru mamy snapczaty tiktoki whatsapy youtuby ale z najbardziej przystępnych platform komunikacji krótkimi wiadomościami mamy powiąże go ze starlinkiem i usprawni, co przy włączonej lokalizacji spowoduje że punktowo będzie mógł wysyłać wiadomości do wybranych grup ludzi lub nawet etnicznych :) z top 20 użytkowników względem charakteru mamy snapczaty tiktoki whatsapy youtuby ale z najbardziej przystępnych platform komunikacji krótkimi wiadomościami mamy tylko dwie fejs i tłit wiadomo dlaczego fejsa nie przejmie, mimo zasięgu zostaje bardzo praktyczny tłit który jest w przeciwieństwie do reszty kanałem komunikacji mediów rządów celebrytów wszystkich

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki