REKLAMA

Musk planuje zwolnienia w Twitterze. I to ogromne

Jacek Misztal2022-10-24 13:15redaktor Bankier.pl
publikacja
2022-10-24 13:15

Przed nami kolejny rozdział sagi pt. "Elon Musk i Twitter". Miliarder ma planować zwolnienie 75 proc. pracowników Twittera — informuje "Washington Post".

Musk planuje zwolnienia w Twitterze. I to ogromne
Musk planuje zwolnienia w Twitterze. I to ogromne
fot. DADO RUVIC / / Reuters

Zwolnienie 75 proc. pracowników Twittera z 7500 zatrudnionych miał Elon Musk zapowiedzieć podczas rozmów z potencjalnymi inwestorami, którzy umożliwią mu sfinalizowanie transakcji wartej 44 mld dolarów. To kolejny rozdział sagi pt. "Elon Musk i Twitter".

Według źródeł Musk obiecuje redukcję nie tylko kosztów pracowniczych, ale i wydatków infrastrukturalnych, czyli dotyczących m.in. obsługi technologicznej platformy.

Na doniesienia dziennika szybko zareagowało kierownictwo firmy. Jej radca prawny Sean Edgett w mailu zapewnił pracowników, że nie ma planów znaczących zwolnień. Wcześniej jednak władze Twittera informowały o planach ograniczenia wydatków pracowniczych o blisko 800 mln dolarów do końca 2023 roku, co oznaczałoby redukcję etatów o ok. 25 proc.

„Zmniejszenie zatrudnienia o 75 proc. oznaczałoby silniejszy przepływ środków pieniężnych i większą rentowność, co byłoby atrakcyjne dla inwestorów, chcących wejść w transakcję” – powiedział analityk Wedbush Dan Ives. Jednak "drastyczne zmniejszenie liczby pracowników Twittera prawdopodobnie cofnęłoby firmę o lata" — dodał.

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć!<BR> Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Musk stoi pod ścianą

Zakup Twittera przez Elona Muska to prawdziwa saga, pełna zwrotków akcji. Sąd w stanie Delaware w USA wstrzymał proces z pozwu platformy społecznościowej Twitter Inc przeciwko Elonowi Muskowi ws. deklaracji zakupu platformy społecznościowej. Jeśli transakcja nie zostanie sfinalizowana do 28 października — rozprawa zostanie wznowiona. Muskowi może grozić 1 mld dolarów kary, w przypadku wycofania się z zakupu.

Musk o planach kupna Twittera poinformował w kwietniu. Wcześniej dywagowano o możliwości założenia przez Muska własnego portalu społecznościowego Jednak po kwietniowych rewelacjach rozpoczął się prawdziwy rollercotser.

W maju Musk poinformował o wstrzymaniu się z zakupem platformy. Jak wówczas argumentował: "umowa na Twitterze tymczasowo wstrzymana w oczekiwaniu na szczegóły potwierdzające obliczenia, czy spam/fałszywe konta rzeczywiście stanowią mniej niż 5 proc. użytkowników".

Na początku lipca zaś wypowiedział umowę o przejęciu Twittera z powodu „fałszywych i wprowadzających w błąd” informacji o firmie. W październiku Musk znowu zmienił zdanie i jednak zgodził się zakup Twittera, ale zgodnie z warunkami pierwotnej oferty, która opiewała na 44 mld dolarów.

Czy do transakcji ostatecznie dojdzie? Dowiemy się już niebawem.

Elon Musk. Od katalogów do lotów kosmicznych - jak stał się jednym z najbogatszych na świecie?

Apologeci porównują go do Thomasa Edisona czy Andrew Carnegiego. Krytycy twierdzą, że to egocentryk, który wygrywa przede wszystkim dzięki dobremu PR-owi. Nie można jednak zaprzeczyć temu, że Elon Musk, cokolwiek byśmy o nim sądzili, potrafi jak nikt inny wcielać w życie pomysły, które na pierwszy rzut oka wydają się całkowicie niemożliwe. Liderem rankingu najbogatszych ludzi na świecie nie zostaje się bowiem przypadkowo.  

 

JM

Źródło:
Jacek Misztal
Jacek Misztal
redaktor Bankier.pl

Redaktor działu newsroom, absolwent ekonomii oraz przedsiębiorczości i finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Wśród zainteresowań można wymienić geopolitykę, rynki finansowe oraz kino. Telefon: 502 924 237

Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (5)

dodaj komentarz
mirek6504
To jest tak czytaj z zrozumieniem !!! USA dodruk silne wzrosty na wall Street,,, tytuły gospodarka wychodzi z recesji ( a kiedy była) ?? Musk zwalnia 75% załogi,,Musk przejmuje Twittera za 44 miliardy ?? Spadki na giełdzie i cisza ,,, spadki.spadki Musk nie jest zdecydowany ,,,,cisza,,, znów dodruk I znów Musk zwalna ,,morał!!to To jest tak czytaj z zrozumieniem !!! USA dodruk silne wzrosty na wall Street,,, tytuły gospodarka wychodzi z recesji ( a kiedy była) ?? Musk zwalnia 75% załogi,,Musk przejmuje Twittera za 44 miliardy ?? Spadki na giełdzie i cisza ,,, spadki.spadki Musk nie jest zdecydowany ,,,,cisza,,, znów dodruk I znów Musk zwalna ,,morał!!to on zwalnia za swoje aby zarobić czy liczy na dodruk.
endes
I dobrze… firemka w stylu gadu-gadu a kreuje się na jakąś hi-tech big data itd
1as
I tłitnął o tym do swoich (niedoszłych) pracowników?

Na marginesie, co sie zaczęło? Rollercotser?
mararok
"Musk najbogatszy na świecie. Jego fortuna jest warta tyle, ile majątki niegdyś najbogatszych Gatesa i Buffetta razem wzięte"

Najbogatszy niby, a paru dolarków nie ma pod ręką na kupno tej małej firemki :). Ciekawe jaki jest ranking najbogatszych wypłacalnych osób.
dariuszpiasecki
Ty tak na serio? 44 mld dolarów to nie jest "pare dolarków". Ludziom się wydaje, że majątek miliarderów jest liczony gotówką na kontach, tymczasem ponad 90% stanowią akcje firm których są właścicielami. Gdyby sprzedał akcje Tesli to mógłby utracić większościowy pakiet i pociągnąłby akcje Tesli mocno w dół.

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki