REKLAMA

Elon Musk wypowiada umowę o przejęciu Twittera

2022-07-09 00:29
publikacja
2022-07-09 00:29
Elon Musk wypowiada umowę o przejęciu Twittera
Elon Musk wypowiada umowę o przejęciu Twittera
fot. Rokas Tenys / / Shutterstock

Elon Musk, szef Tesli i SpaceX, napisał Twitterowi w piątek, że kończy porozumienie zawarte z zarządem w sprawie zakupu sieci społecznościowej z powodu „fałszywych i wprowadzających w błąd” informacji o firmie.

W opublikowanym liście prawnicy Muska zapewniają, że Twitter nie dotrzymał zobowiązań zawartych w umowie, nie podając wszystkich wymaganych informacji na temat liczby nieautentycznych kont i spamu.

Twitter w ostatnich tygodniach wielokrotnie powtarzał, że liczba fałszywych kont na jego platformie wynosi mniej niż 5 proc. Multimiliarder i jego zespół uważają, że sieć kłamie, a to wpływa na rentowność jego biznesu, a tym samym na wartość firmy.

Od tygodni eksperci debatują, czy Elon Musk chciał wycofać swoją ofertę, czy negocjować niższą cenę. Rezygnując ze swojego zobowiązania do zakupu Twittera, biznesmen naraża się na poważne postępowanie sądowe. Obie strony zobowiązały się wypłacić w pewnych okolicznościach odprawę w wysokości do 1 miliarda dolarów.

Musk 25 kwietnia zawarł ostateczną umowę z zarządem grupy na zakup sieci społecznościowej po cenie 54,20 dolarów za akcję, czyli łącznie 44 miliardy dolarów. Od tego czasu Twitter stracił ponad jedną czwartą swojej wartości, zaś akcje Tesli również spadły w tym czasie o prawie 25 proc.

Elon Musk. Od katalogów do lotów kosmicznych - jak stał się jednym z najbogatszych na świecie?

Apologeci porównują go do Thomasa Edisona czy Andrew Carnegiego. Krytycy twierdzą, że to egocentryk, który wygrywa przede wszystkim dzięki dobremu PR-owi. Nie można jednak zaprzeczyć temu, że Elon Musk, cokolwiek byśmy o nim sądzili, potrafi jak nikt inny wcielać w życie pomysły, które na pierwszy rzut oka wydają się całkowicie niemożliwe. Liderem rankingu najbogatszych ludzi na świecie nie zostaje się bowiem przypadkowo.  

 

wr/

Źródło:PAP
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (21)

dodaj komentarz
tecdswv4t
Świat jest totalnie szurnięty. Gdzie jakieś twitty decydują o wartościach, a nie prawdziwe walory.
zgadujzgadula
Idzie w nieruchy w Polsce...
konik_garbusek
I kruszce, prawda?
samsza
Jeśli Twitter jest mniej warty o 11 mld, to warto zapłacić 1 mld kary, a przejąć za aktualna cenę, 10 mld zostaje w kieszeni.
pstrzezek
Tak jak mówiłem. Geniusz w temacie socjal media :) A naiwniaczki już się cieszyły że Twitter będzie wolny i może nawet Trump wróci na salony. Poniżej najlepszy przykład @Max5000
pstrzezek
pstrzezek2022-06-07 01:07
Ależ on pięknie robi wszystkich w balona ;) Cudo. A gdzie ci fanatycy którzy już ogłaszali niezależność Twittera ;)))))))
xiven
ten musk to jest po prostu kawał cwaniaka i manipulatora rynkowego, zrobił ten sam wał co na dogecoin...
teken
To prawda, ale trzeba skądś brać hajs na lot na marsa ;)
max5000
Kto normalny jeszcze korzysta z Twittera? Przeciez to jest obecnie tuba promocyjna dla rozmaitej maści polityków i ekspertów od demokracji jak Lis, Kraśko, Rusin, Zakowski ktorzy umieszczają tam swoje żale bo rządzi nie ta partia na która oni głosowali i dlatego w Polsce nie ma demokracji.
300_pala
Prawaczki maja swoją tube założona przez Trumpa

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki