ERG uruchomił nową linię produkcyjną; chce, by w '18 udział eksportu przekroczył 20 proc.

2018-08-06 10:40
publikacja
2018-08-06 10:40

ERG uruchomił nową linię produkcyjną o wartości 4,5 mln zł, która zwiększa moce produkcyjne o 15 proc. - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Prezes zapowiada, że udział eksportu w strukturze sprzedaży przekroczy w tym roku 20 proc.

„Nowa linia w 90 proc. produkuje folię techniczną z przeznaczeniem na eksport. Na razie jeszcze nie osiągnęliśmy 100 proc. wydajności, ale pracujemy nad tym intensywnie. Mamy bardzo dużo zamówień zza granicy i coraz więcej zapytań o dostawy naszych produktów. W tym zakresie koniunktura na rynku nam sprzyja i na pewno w tym roku przekroczymy 20 proc., jeśli chodzi o udział eksportu w strukturze naszej sprzedaży" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Robert Groborz, prezes ERG.

W 2017 r. sprzedaż krajowa spółki wyniosła 69,3 mln zł, natomiast eksport 12,8 mln zł. Rok wcześniej wyniki były na poziomie odpowiednio 78 mln zł i 14 mln zł.

ERG informował wcześniej, że projekt budowy nowej linii zostanie sfinansowany z trzech źródeł: 1,5 mln zł z dotacji, 1,5 mln zł z kredytu, 1,5 mln zł ze środków własnych.

Prezes Groborz zauważył, że od 2-3 miesięcy rosną ceny surowców, głównie polietylenu.

"Cena jednostkowa za tonę wzrosła już ponad 10 proc. W efekcie podnosimy ceny naszych produktów dla klientów, ale z kilkutygodniowym opóźnieniem, bo tak stanowią zapisy w umowach dwustronnych. Nie jestem w stanie dziś określić dokładnego wpływu podwyżek surowców na nasze wyniki w skali całego roku, ale należy ten fakt odnotować" - powiedział Groborz.

ERG sprzedaje swoje produkty m.in. do Niemiec, Słowacji, Francji, ale także Rosji, Białorusi, Serbii czy Mołdawii. W ostatnim okresie spółka szczególnie zwiększyła swój eksport do państw z południa Europy. W sumie eksportuje produkty do 21 państw.

Spółka dostarcza produkty do klientów z różnych branż m.in. spożywczej, napojowej, motoryzacyjnej, przemysłowej oraz poligraficznej.

Spółka zainwestowała przez ostatnie kilka lat w sumie około 20 mln zł w rozbudowę innowacyjnych linii produkcyjnych, a także w rozwój nowych produktów. Moce produkcyjne wzrosły o ponad 50 proc.

ERG w maju rozpoczął przegląd opcji strategicznych. Spółka informowała, że pod uwagę brane będą różne możliwości, w tym nabycie od ERG pakietu akcji własnych lub zakup pakietu akcji ERG od akcjonariuszy. (PAP Biznes)

mat/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki