REKLAMA

ERG uruchomił dwie linie produkcyjne, które zwiększą moce w segmencie wysokomarżowym

2017-05-24 08:06
publikacja
2017-05-24 08:06

ERG uruchomił w drugim kwartale dwie linie produkcyjne, które zwiększą moce spółki w segmencie wysokomarżowym o 18 proc. - poinformowała firma w komunikacie prasowym.

"Skupiamy się obecnie na działaniach prowadzących do wzrostu marży, to jest najistotniejsze z punktu widzenia długoterminowego rozwoju firmy. Przychody nie są dla nas priorytetem. (...) W II kwartale rozpoczęły produkcję dwie nowe linie produkcyjne, które zwiększą nasze moce produkcyjne w segmencie wysokomarżowym o 18 proc." - powiedział, cytowany w komunikacie, Robert Groborz, prezes firmy.

Grupa zanotowała w I kwartale 2017 r. porównywalny rok do roku zysk netto, bez uwzględniania zdarzeń jednorazowych (sprzedaż w marcu 2016 r. akcji Bioergu). Wyniósł on 897 tys. zł wobec 904 tys. zł w 2016 r. Przychody z kolei spadły do 22,33 mln zł wobec 24,87 mln zł rok wcześniej.

ERG tłumaczy, że spadek sprzedaży jest efektem realizowanego przez zarząd planu ograniczania przychodów ze sprzedaży produktów niskomarżowych.

"Grupa zanotowała jednocześnie wzrost marży brutto o 4,5 pkt. procentowych na sprzedaży głównych produktów foliowych" - poinformowała spółka.

Marża ta wzrosła do 17,2 proc. z 12,7 proc. w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Prezes poinformował, że spółka poszukuje nowych rynku zbytu. W I kwartale rozpoczęła eksport produktów do Austrii. Tym samym firma sprzedaje swoje produkty już do 18 krajów, w tym do Niemiec, Francji, Austrii, Włoch, Rosji, Białorusi, Mołdawii, Serbii czy Uzbekistanu.

W pierwszych trzech miesiącach roku sprzedaż eksportowa stanowiła ponad 13 proc. przychodów. Zgodnie ze strategią, do końca roku udział ten ma wzrosnąć do 20 proc. (PAP Biznes)

morb/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Kubełek
kolejna linia w segmencie wysokomarżowym, a przychód i zysk niższy. o czym on mówi

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki