Dobry kredyt to tani kredyt. Podpowiemy, jak oszczędzić na hipotece – zapisz się na webinar

Michał Kisiel2023-09-21 09:05, akt.2023-09-29 08:58analityk Bankier.pl
publikacja
2023-09-21 09:05
aktualizacja
2023-09-29 08:58

Stopy procentowe ruszyły w dół. Dla myślących o kredycie hipotecznym to dobra wiadomość, ale i dylemat – który typ hipoteki wybrać? Spłacający zobowiązania mogą z kolei skorzystać z szansy na obniżenie kosztów. Jak ściąć wydatki związane z kredytem? Jak optymalnie wybrać finansowanie? Na te i inne pytania odpowie doświadczony ekspert Marcin Berus z Lendi podczas webinaru 4 października.

Dobry kredyt to tani kredyt. Podpowiemy, jak oszczędzić na hipotece – zapisz się na webinar
Dobry kredyt to tani kredyt. Podpowiemy, jak oszczędzić na hipotece – zapisz się na webinar
/ Bankier.pl

Trzy lata – tyle minęło od poprzedniej obniżki stóp procentowych w Polsce. W tym czasie kredytobiorcy przeżyli prawdziwy rollercoaster. Najpierw seria szybkich podwyżek ceny pieniądza wywindowała raty na rekordowe poziomy, a potem przez nadszedł „płaskowyż” i ustawowe wakacje kredytowe, które pozwoliły złapać nieco finansowego oddechu.

Dla rozważających zaciągnięcie kredytu hipotecznego zawirowania w gospodarce miały zupełnie inne „efekty uboczne”. Wzrost stóp procentowych sprawił, że zakup mieszkania na kredyt stał się opcją dostępną dla nielicznych. W zdolność kredytową uderzyły nie tylko wysokie stawki oprocentowania, ale także ostrzejsze regulacje nadzoru. W międzyczasie rynek się zmienił nie do poznania – zdominowały go kredyty z okresowo stałym oprocentowaniem, a refinansowanie stało się mniej dostępne. Dodatkowo pojawiły się kredyty bez wkładu własnego oraz z dopłatami. Gdy stopy ruszyły w dół i finansowanie znowu stało się bardziej dostępne, wybór jest skomplikowany jak nigdy dotąd.

Pożycz najkorzystniej, optymalizuj koszty – podpowiemy rozwiązania

Podczas bezpłatnego webinaru 4 października o godzinie 12.30 ekspert z firmy Lendi Marcin Berus pomoże rozwiązać kredytowe dylematy (każdy zapisany Użytkownik otrzyma dostęp do nagrań po webinarach). Na spotkanie, które odbywa się w ramach Dnia Mieszkaniowego na Bankier.pl, zapraszamy:

  1. Osoby, które spłacają już kredyt hipoteczny i poszukują sposobu na szybsze pozbycie się zadłużenia i obniżenie kosztów.
  2. Wahających się przyszłych kredytobiorców, stających przed dylematem wyboru banku, typu kredytu, przygotowania się do procedury wnioskowania o finansowanie.

Ekspert wskaże m.in. na czym można zaoszczędzić podczas spłaty kredytu, jak wygląda procedura refinansowania hipoteki i jakie możliwości wiążą się z kredytową „przeprowadzką”. Podpowie, jak wykorzystać środki zaoszczędzone dzięki wakacjom kredytowym.

Potencjalnym kredytobiorcom przydadzą się z kolei wskazówki, którą z opcji wybrać - zmienne czy okresowo stałe oprocentowanie? Jak wygląda procedura wnioskowania o kredyt? Jak zadbać o zdolność kredytową i jak przygotować się na spotkanie z bankiem?

Spotkanie poprowadzi Michał Kisiel, analityk Bankier.pl, a zarejestrowani uczestnicy będą mogli zadać pytania specjaliście.

Jak zapisać się na webinar?

Wirtualne spotkanie odbędzie się w środę 4 października 2023 r. o godzinie 12:30. Udział w wydarzeniu wymaga bezpłatnej rejestracji za pomocą formularza poniżej. Wszelkie informacje organizacyjne zostaną przekazane uczestnikom po dokonaniu rejestracji. Każdy zapisany Użytkownik otrzyma dostęp do nagrań po webinarach.

Tego samego dnia odbędzie się również drugi webinar, na który zapraszamy zainteresowanych „Bezpiecznym kredytem 2 procent”.

Pełny program webinarów i informacje o prelegentach znajdziesz tutaj (każdy zapisany Użytkownik otrzyma dostęp do nagrań po webinarach) »

Źródło:
Michał Kisiel
Michał Kisiel
analityk Bankier.pl

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z psychologią finansów, analizuje, jak płacą i zadłużają się Polacy. Doktor nauk ekonomicznych, zwolennik idei społeczeństwa bez gotówki. Pomysłodawca finansowego eksperymentu "2 tygodnie bez portfela", w ramach którego banknoty i karty płatnicze zamienił na smartfona.

Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (4)

dodaj komentarz
ssmentek
Dobre rady o z portalu z cenzurą i fake newsami. Uważajcie bo stracicie pieniądze!

Powiązane: Mieszkanie na kredyt

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki