REKLAMA

Szansa na zniesienie wiz do USA wiosną 2020 roku

2019-09-03 11:00
publikacja
2019-09-03 11:00

Czy w 2020 roku będziemy mogli podróżować do USA bez konieczności wyrabiania wizy? Tak, ale wskaźnik odmów wydania wizy musi być niższy od 3%. 

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie / FORUM

Mike Pence podczas wizyty w Polsce powiedział, że decyzja dotycząca zniesienia wiz będzie ogłoszona w okolicach planowanej na jesień wizyty Donalda Trumpa w naszym kraju. Rozpoczęcie procedury zniesienia wiz może wystąpić po zakończeniu roku rozliczeniowego w USA, czyli 30 września.

Jak informuje "Rzeczpospolita", odsetek odmów wydania wizy dla Polaków stale spada i mało prawdopodobne jest, aby miał wzrosnąć w najbliższym czasie. 

Polska będzie mogła przystąpić do Visa Waiver Program, jeżeli wskaźnik odmów wydania wizy spadnie poniżej 3%. W 2017 roku wynosił 5,9%, natomiast w 2018 roku był na poziomie 3,9%. Procedura przystąpienia do programu trwa około sześciu miesięcy, więc pierwsze wyjazdy będą mogły odbyć się wiosną 2020 roku.


Obywatele państw biorących udział w Visa Waiver Program mogą przebywać na terytorium USA przez 90 dni bez posiadania wizy. Cel ich wizyty w Stanach musi mieć charakter biznesowy lub turystyczny. Obecnie do programu należy 38 krajów. W Europie, oprócz Polski, do programu nominowana jest: Bułgaria, Chorwacja, Rumunia oraz Turcja.

DF

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (21)

dodaj komentarz
mooooo
Nesttle zamyka fabryki w Indianapolis Indiana i wywala ludzi na bruk o jakich wy wizach chcecie rozmawiać lub słyszeć dowiadujecie się o takich informacjach jak ludność za okupacji od osób postronnych lub znajomych a przeciez jest wolność prasy
fakty
W Iraku zginęło 22 polskich żołnierzy, w obronie amerykańskich interesów na naftowych, mieliśmy za to dostać kontrakty na wydobycie ropy w Iraku. Ropę w Iraku wydobywają między innymi Rosjanie, Japończycy, Malezyjczycy i wiele innych krajów które nawet palca tam nie wsadziły, a Polakom zostało prosić się o wizy.W Iraku zginęło 22 polskich żołnierzy, w obronie amerykańskich interesów na naftowych, mieliśmy za to dostać kontrakty na wydobycie ropy w Iraku. Ropę w Iraku wydobywają między innymi Rosjanie, Japończycy, Malezyjczycy i wiele innych krajów które nawet palca tam nie wsadziły, a Polakom zostało prosić się o wizy. Rodziny poległych żołnierzy na pewno pękają z dumy, gdy słowacki cygan wjeżdża do USA bez wizy, a one są traktowane jak intruzi. Zachowanie naszych władz chyba wyczerpuje pojęcie murzyńskości ?
talmud
teraz nie wolno pisac slowa murzyn bo to "mowa nienawisci" - mozesz napisac afro-polak albo afro-amerykanin....
p.s dla pesymistow jak nie wyjdzie na wiosne w '20 to bedzie szansa na jesien 2027....
kolumb1234
może stworzyć takie warunki żeby to do nas przyjeżdżali
talmud
nie tak dawno "pozegnalismy " jednych wyzwolicieli & niczego ciebie to nienauczylo ?
wizytator
Tu jest chyba jakieś drugie dno z tymi wizami. Kto chciałby jechać za pracą przez pół świata, jak ma pod nosem legalnie w całej europie? Z nami jest cos nie halo. Albo to jest forma jakiegoś upokorzenia ze strony jankesów.
trollmaster
zadziwiające, jak długo wałkowane jest w komentarzach, że dotyczy to tylko i wyłącznie ruchu turystycznego a j tak zawsze znajdzie się jakiś Janusz z alternatywną percepcją rzeczywistości.
1as
Tu chyba bardziej chodzi o kwestie ew. szpiegostwa.
Do tego dochodzi silne antypolskie lobby amerykańskich Żydów.
prosto-o-pieniadzach
Wizy zostają, wydaje je pracownik graniczny na lotnisku w USA (nie ma obowiązku nikogo wpuszczać)

Znosi się jedynie promesy wizowe, które uzyskiwało się w ambasadzie

PS. pytanie ilu debilu pojedzie i dostanie odmowę wjazdu i zostanie zawróconych na lotnisku
1as
Zdecydowana wiekszość jest wpuszczana, jednak jesli ktoś nie potrafi słowa powiedzieć po angielsku, wytłumaczyć po co przyleciał, a z plecaka wystają mu narzędzia budowlane, to może się zdziwić.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki