REKLAMA

Decathlon dostarczy przesyłki dronem

2021-04-22 09:05
publikacja
2021-04-22 09:05
Decathlon dostarczy przesyłki dronem
Decathlon dostarczy przesyłki dronem
fot. Spartaqs Group / / Facebook

Decathlon wdraża nową technologię, początkowo w jednym z polskich miast. Drony będą dostarczać towary. Pilotaż rusza na początku maja – podaje spółka Spartaqs Group.

Sieć handlowa Decathlon wykorzysta drony do dostarczania zamówień. Pierwszy lot w nowym dronowym systemie transportowym odbędzie się już 6 maja 2021 r. Towary będą transportowane dronami pomiędzy sklepami w obrębie miasta. Docelowo przesyłki mają też przylatywać dronami z magazynów centralnych w całej Polsce.

Do transportu paczek wykorzystany zostanie dron Hermes 2. Początkowo nowe rozwiązanie, testowane w ramach pilotażu, będzie dostępne na terenie miasta Lublin. W stolicy województwa lubelskiego aktualnie znajdują się dwa sklepy firmy Decathlon.

– 12 kwietnia 2021 roku z naszym partnerem LDT - transport dronami  w Lublinie  oficjalnie rozpoczęliśmy pilotaż dronowego systemu transportowego realizowanego dla sieci handlowej Decathlon Polska – czytamy na Facebooku spółki Spartaqs Group działającej w branży high-tech. Przedsiębiorstwo skupia się wokół szeroko pojętej robotyki, automatyki i elektroniki.

PIERWSZY W POLSCE PILOTAŻ KOMERCYJNYCH DOSTAW Z UŻYCIEM DRONÓW OFICJALNIE ROZPOCZĘTY 12 kwietnia 2021 roku z naszym...

Posted by Spartaqs Group on Tuesday, April 13, 2021


"Hermes 2 mimo podobnych gabarytów jest lżejszy od swojego poprzednika, dysponuje o wiele wydajniejszym zespołem napędowym zaprojektowanym specjalnie dla niego, dwukrotnie większym zasięgiem, kilkoma innowacjami wyróżniającymi go na tle wszystkich naszych konstrukcji. Wyposażony jest również w automatycznie odłączany, wielofunkcyjny pojemnik cargo. Istnieje możliwość podłączania pod Hermesa II pojemników o różnym kształcie i pojemności" – podaje Spartaqs Group.

DF

Źródło:
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (3)

dodaj komentarz
uczen_manueli_g
Czekam na pierwsze napady /kiedyś były na dyliżanse/.
Zakłócenie sygnału i przejęcie kontroli sterowania a potem towaru.
No chyba ten decathlon ma jakieś rarytasy w ofercie.
dziki_losos
W sumie fajne. W Lublinie to ma sens, bo zabudowa miasta jest stosunkowo niska i łatwa w nawigacji. Ciekawi mnie, jak w praktyce się takie coś odbiera... ląduje przed domem?

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki