REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

DIGITAL NETWORK S.A.: Zmiana rekomendacji Zarządu w sprawie wypłaty dywidendy za 2025 rok

2026-06-25 17:16
publikacja
2026-06-25 17:16
Dodaj Bankier.pl w Google
Spis treści:
1. RAPORT BIEŻĄCY
2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)
3. INFORMACJE O PODMIOCIE
4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr

15

/

2026

Data sporządzenia:

2026-06-25

Skrócona nazwa emitenta

DIGITAL NETWORK S.A.

Temat

Zmiana rekomendacji Zarządu w sprawie wypłaty dywidendy za 2025 rok

Podstawa prawna

Art. 17 ust. 1 Rozporządzenia MAR – informacje poufne

Treść raportu:

W związku z raportem bieżącym nr 8/2026 z dnia 26 maja 2026 roku w sprawie rekomendacji dotyczącej wypłaty dywidendy za 2025 rok oraz w związku z raportem nr 14/2026 z dnia 10 czerwca 2026 w sprawie sprzedaży akcji własnych,

Zarząd Digital Network S.A. („Spółka” „Emitent”) podjął w dniu dzisiejszym uchwałę w sprawie zmiany wniosku co do podziału zysku Spółki za rok obrotowy zakończony w dniu 31 grudnia 2025 roku.

Zgodnie z nową rekomendacją, Zarząd wnioskuje do Rady Nadzorczej Spółki o ocenę i zarekomendowanie Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy zwiększenie kwoty przeznaczonej na wypłatę dywidendy za 2025 rok do wysokości 22 829 505,00 złotych tj. do 5,00 złotych na jedną akcję.

Jednocześnie Zarząd wnioskuje o ustalenie wcześniejszych terminów dnia dywidendy oraz dnia wypłaty dywidendy. Dzień dywidendy rekomendowany jest na 31 sierpnia 2026 roku a dzień wypłaty dywidendy na 15 września 2026 roku.

Ostateczną decyzję w przedmiocie podziału zysku za 2025 rok podejmie Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy.

Komentarz Zarządu

Zmiana rekomendacji uzasadniona jest przede wszystkim zbyciem przez Spółkę w dniu 9 czerwca 2026 roku 73 277 akcji własnych. W efekcie, liczba akcji uczestniczących w dywidendzie uległa zwiększeniu o 73 277 akcji. Zdaniem Zarządu konieczne jest więc ponowne rozważenie sposobu podziału zysku, który będzie uwzględniał aktualną strukturę akcjonariatu Spółki.

Z kolei zmiana rekomendowanego sposobu podziału zysku poprzez wzrost kwoty przeznaczonej na wypłatę dywidendy jest wynikiem analizy uwzględniającej aktualną sytuację finansową Spółki i stanowi dostosowanie rekomendacji do zmienionych okoliczności. Należy podkreślić, że wzrost kwoty przeznaczonej na wypłatę dywidendy nie ogranicza zdolności Spółki do prowadzenia bieżącej działalności oraz realizacji zamierzeń inwestycyjnych na 2026 rok.

Jedocześnie w ocenie Zarządu uzasadnione jest również ustalenie dnia dywidendy na 31 sierpnia 2026 roku oraz dnia wypłaty dywidendy na 15 września 2026 roku. Zmiana dnia dywidendy oraz dnia wypłaty dywidendy na wcześniejsze terminy jest uzasadniona zarówno aktualną sytuacją finansową Spółki jak i jej gotowością organizacyjną do sprawnego przeprowadzenia procesu wypłaty dywidendy. Wcześniejsze ustalenie wskazanych terminów leży również w interesie Akcjonariuszy, umożliwiając im szybsze otrzymanie należnych świadczeń.

Reasumując, zmiana rekomendacji w sprawie wypłaty dywidendy za 2025 rok została przygotowana przy założeniu, że intencją Zarządu Emitenta jest konsekwentne dzielenie się wypracowanym zyskiem z Akcjonariuszami przy utrzymaniu statusu Spółki wzrostowej realizującej stabilną i długoterminową politykę dywidendową.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE>>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

Data

Imię i Nazwisko

Stanowisko/Funkcja

Podpis

2026-06-25

Agnieszka Godlewska

Prezes Zarządu

2026-06-25

Aneta Parafiniuk

Członek Zarządu

Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki