Czerwińska: Szanse na sukcesy podatkowe leżą m.in. w analityce i informatyzacji

Szanse na sukcesy podatkowe i dbałość o wpływy do budżetu w przyszłości leżą m.in. w analityce i informatyzacji - powiedziała w czwartek minister finansów Teresa Czerwińska podczas konferencji poświęconej rocznicy utworzenia Krajowej Administracji Skarbowej.

Czerwińska podziękowała za pracę wiceministrom nadzorującym KAS oraz urzędnikom i funkcjonariuszom tworzącym służbę. "Nie ma wątpliwości (...), że ta reforma była bardzo potrzebna. Była konieczna po to, żeby przeciwstawić się wyłudzeniom, oszustwom podatkowym, żeby przeciwstawić się nieprawidłowościom i szarej strefie" - powiedziała minister.

Poinformowała, że po roku funkcjonowania KAS widać, iż szala zwycięstwa przechyla się na stronę KAS "na stronę budżetu, naszego wspólnego budżetu wszystkich Polaków".

Szefowa resortu finansów poinformowała, że ostatni rok pokazał sukcesy KAS. "Te dodatkowe środki, które wpłynęły do budżetu państwa w ubiegłym roku, te dodatkowe miliardy złotych, to jest również efekt działalności KAS, jej profesjonalizmu, determinacji, wielkiego zaangażowania" - oceniła minister.

Zapewniła, że zarówno ona, jak i szefowie KAS zdają sobie sprawę z tego, jak wiele jest jeszcze do zrobienia i ile celów KAS ma do osiągnięcia.

Jak mówiła minister, celem KAS, "obok uszczelniania, jest również, podniesienie efektywności, w tym efektywności kosztowej funkcjonowania administracji, podniesienia jakości obsługi podatnika, ale również unowocześnienie i informatyzacja".

"W analityce, w informatyzacji, w nowoczesnym podejściu do administracji skarbowej upatrujemy największe szanse w przyszłości, jeśli chodzi o sukcesy podatkowe, jeśli chodzi o dbałość, o wpływy do naszego wspólnego budżetu" - dodała. (PAP)

autor: Marcin Musiał

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

    Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

    Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.