Czarny Piątek - klienci atakują sklepy na całym świecie [Galeria tygodnia]

Black Friday czy też Czarny Piątek to dzień po Święcie Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych, który oficjalnie rozpoczyna świąteczny sezon zakupowy. Święto co roku wzbudza wiele kontrowersji.

Poruszana jest m.in. kwestia zaburzania świąt wszechogarniającym konsumpcjonizmem, ale też wypadków, które mają miejsce podczas wyprzedaży - od 2006 roku w wyniku szału zakupów zmarło 7 osób, a 98 zostało rannych.

Dzień ten jest traktowany jako prolog do świątecznego sezonu w sklepach od 1932 roku. Wydłużony dzień pracy sklepów, pracujących współcześnie niekiedy całą dobę, w połączeniu z dniem wolnym dla wielu ludzi, którzy nie pracują w handlu i jednodniowymi promocjami, stworzył aurę szału zakupowego, który udzielił się reszcie świata.

(fot. Neal Waters / FORUM)

Źródło: Bankier24

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~brytan

pod koniec roku zawsze dzwonią naganiacze żeby mi wcisnąć telefon w promocji ale ja zawsze odmawiam bo sram na promocję jak mie stać to kupię jaki mi się podoba a nie jaki mi dają dobrodzieje.

! Odpowiedz
0 1 ~passive

W tym roku najlepszy deal na Black Friday? Zloto ponizej $1200.

! Odpowiedz
3 14 ~as

Co to w ogóle ma być ten "black friday"? czy my kuźwa żyjemy w Stanach?! Z czym się wiąże data 25 listopada w Polsce? Z Thanksgiving Day? Większość nawet po angielsku nie gada! Dlaczego musimy ślepo naśladować prymitywne odruchy stadne odczłowieczonych Amerykanów?

! Odpowiedz
0 1 ~torra

Gdybyś myślał "marketingowo" to być wiedział, że każdy powód by zarobić jest dobry. Każda "wymyślona" okazja..Na ludzi wywiera się wpływ społeczny aby wywołać potrzebę...a następnie ją spełnić. Ja osobiście uważam, że nie ma nic złego w tym, żeby zamiast drożej zapłacić mniej ale pod warunkiem, że i tak miałam w planach TE zakupy.
Z chęcią za to obchodzę dzień świętego Patryka, kupuje piwko i mam gdzieś,że to święto irlandzkie ;-)
KAŻDY SAM DECYDUJE

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 9 ~ahahaha

Czarny Piątek ... i faktycznie na każdym zdjęciu chociaż jeden czarny jest haha

! Odpowiedz
1 2 ~wilkowyje

Nie czarny tylko czarnecki.

! Odpowiedz
0 23 ~ed

Zawamawiałem właśnie wywóz szamba, ale facet nie chciał opuścić ceny.

! Odpowiedz
1 12 ~Eskimos

7 zabitych 98 rannych po kilku godzinach.
W porownaniu z black friday Westerplatte to piaskownica.
Chyba dzisiaj ubiore się jak rugbista i też pójdę walczyć o chleb i masło, postoje kilka godzin do kasy oglądając gole baby na ekranie telefonu.

! Odpowiedz
2 19 ~Polak

Nowoczesne niewolnictwo, pracuj i składaj telewizory a następnie kup nowy telewizor z wyświetlaczem superextrapower. Mimo że jest 4 razy droższy niż twój tv i go nie potrzebujesz przekonamy cię że jednak jest ci niezbędny. I jeszcze stój po niego i walcz na wyprzedażach jak jakiś zombie, bo nawet zwierzęta tak nie robią. Smutno mi i żal mi tych ludzi. Bezkształtna masa pędząca do światła jak ćma.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 1 ~Paw

To media tak pokazuja. Oni lubia ten dzien bo czuja sie ze sa razem. Pozatym traktuja to jak zabawe. Przypadki walki o dobra sa raczej w dzielnicach prymitywnych gdzie bieda i bezrobocie jest tak duze ze jedyna okazja do zarobienia jest kupno czegos w BF i sprzedaz na ebayu.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne