REKLAMA
JANUSZ KRYPTO

Cena ropy naftowej spadła poniżej 43 dolarów

2004-09-09 10:28
publikacja
2004-09-09 10:28
Wczorajszy kurs zamknięcia na giełdzie w Nowym Jorku wyniósł 42.75 dolara za baryłkę ropy crude. Spadek cen wywołało wznowienie dostaw z ropy z północnej części Iraku.

Irak wznowił dostawy ropy z pól naftowych w północnej części kraju. Rurociągiem do Turcji transportowane jest do 600 tys. baryłek ropy dziennie.

Negatywnie na rynek ropy wpływa kolejny huragan w Zatoce Meksykańskiej. Huragan Ivan ograniczył dostawy ropy z Wenezueli i w tej chwili przesuwa się nad Karaibami. Dostawy ropy z szybów naftowych w Zatoce Meksykańskiej mogą zostać wstrzymane.

Alan Greenspan w swoim wczorajszym wystąpieniu na temat stanu gospodarki amerykańskiej wspomniał też o wysokich cenach ropy naftowej. Zdaniem szefa FED kurs ropy w najbliższych miesiącach będzie obniżał się do poziomu 35 dolarów.

M.C.

Na podst. CBS MarketWatch, Reuters
Źródło:
Tematy
Wybierz nielimitowany internet z dodatkowymi  kartami SIM za 0 zł w Orange Flex dla firm!
Wybierz nielimitowany internet z dodatkowymi kartami SIM za 0 zł w Orange Flex dla firm!
Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Irak

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki