REKLAMA
WEBINAR

CD Projekt liderem. XTB wskakuje na podium

2021-08-02 06:00
publikacja
2021-08-02 06:00

Lipiec przyniósł istotne zmiany w bankierowym rankingu spółek. Wprawdzie nadal prowadzi CD Projekt, jednak za jego plecami pojawiła się nowa spółka - XTB.

CD Projekt liderem. XTB wskakuje na podium
CD Projekt liderem. XTB wskakuje na podium
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Po raz siódmy z rzędu najpopularniejszą spółką wśród inwestorów korzystających z portalu Bankier.pl okazał się CD Projekt. Popularność nie szła jednak w parze z giełdowymi wzrostami. Mimo dobrze przyjętego mobilnego "Wiedźmina" notowania "Redów" wciąż nie mogą wyleczyć się z "kaca" po premierze "Cberpunka". Inwestorom, którzy pamiętają grudniowe notowania powyżej 400 zł, z pewnością "nie w smak" jest obecna wycena papierów poniżej 200 zł. Szczególnie że cdprojektowy sceptycyzm odbił się również szerzej na notowaniach innych producentów gier.

Jeszcze gorzej sprawa ma się z XTB. Spółka ta w lipcu wprawdzie wskoczyła na podium rankingu popularności Bankier.pl, niemniej popularność wynikała głównie z rozczarowania. Strata netto grupy X-Trade Brokers DM w drugim kwartale 2021 r. wyniosła 23,9 mln zł i to właśnie ta informacja pociągnęła za sobą mocne spadki. 

Ranking popularności spółek Bankier.pl - lipiec 2021
Lp. Spółka Ticker Miejsce w poprzednim rankingu
1 CDPROJEKT CDR 1
2 XTB XTB poza "10"
3 MERCATOR MRC 2
4 PKNORLEN PKN 4
5 JSW JSW 5
6 BIOMEDLUB BML 6
7 MABION MAB poza "10"
8 FARM51 F51 poza "10"
9 PZU PZU 7
10 KGHM KGH 10
Źródło: Opracowanie własne na podstawie Bankier.pl

Na podium popularności utrzymał się z kolei Mercator. Także i tutaj przeważały spadki, a głównym tematem, który nakręcał dyskusje inwestorów był kontrowersyjny skup akcji. Dodatkowo pojawiają się coraz mocniejsze znaki zapytania dotyczące możliwości utrzymania przez Mercatora wcześniejszej formy.

Pierwszą piątkę domykają dwie kontrolowane przez Skarb Państwa spółki: Orlen i JSW. W drugiej części rankingu nieco więcej tzw. "nowych gałęzi gospodarki". Biotechy Biomed i Mabion okupują miejsce 6-7, miejsce 8 - gamingowy Farm 51. W kontekście tej ostatniej spółki warto wspomnieć o "Chernobylite", którego wycena obecnie najmocniej wpłwa na notowania "Farmerów".

Mercator liderem forum

Z kolei na forum najwięcej mówi się o Marcatorze. W ostatnim miesiącu na naszych łamach napisano o nim ponad 21 tys. postów. Na podium znalazły się także CD Projekt i Mabion. Piątkę domykają Orlen i Jastrzębska Spółka Węglowa.

Liderzy forum - lipiec 2021
  Spółka Ticker Liczba postów w lipcu
1. CDPROJEKT CDR 17961
2. XTB XTB 9041
3. MERCATOR MRC 21310
4. PKNORLEN PKN 4571
5. JSW JSW 9735
Źródło: Opracowanie własne na podstawie Bankier.pl

Ranking popularności spółek Bankier.pl jest narzędziem pokazującym popularność spółek giełdowych wśród osób korzystających z portalu. Podczas tworzenia rankingu pod uwagę brana jest liczba wyświetleń bankierowego profilu spółki podczas ostatnich 30 dni. Zestawienie na bieżąco mogą śledzić użytkownicy Bankier.pl. Ranking forumowej popularności jest z kolei dostępny w sekcji giełda.

Źródło:
Tematy
Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
marcin321
Pomiar spamu i ilości troli :)

Powiązane: Rankingi spółek

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki