Borys-Szopa: Pieniądze z 500+ trafiły w dobre ręce, to inwestycja w rodzinę

Środki z programu "Rodzina 500+" trafiły w dobre ręce, to doskonała inwestycja w rodzinę – mówiła w niedzielę w podwarszawskim Sulejówku szefowa MRPiPS Bożena Borys-Szopa. Przypomniała, że od początku działania programu do rodzin trafiło w sumie prawie 77 mld zł.

Minister Borys-Szopa w niedzielne popołudnie wzięła udział w pikniku rodzinnym zorganizowanym w Sulejówku pod Warszawą.

"Dzięki programowi 500+ możemy nie tylko zwiedzać piękne miejscowości, ale przede wszystkim poznawać polskie rodziny, rozmawiać z tymi rodzinami, dowiadywać się, co jeszcze ewentualnie moglibyśmy zrobić i w jaki sposób odbierane jest to, co do tej pory zrobiliśmy" – powiedziała minister rodziny.

"Sulejówek to przepiękne miasto. Wcale się nie dziwię, że marszałek (Józef) Piłsudski szczególnie sobie to miasto upodobał" – dodała.

Szefowa MRPiPS przypomniała, że od początku funkcjonowania programu 500+ do rodzin trafiło w sumie prawie 77 mld zł. "Mam nadzieję, że państwo również dostrzegacie, że te pieniądze trafiły w dobre ręce i że była to doskonała inwestycja w polskie rodziny" – powiedziała Borys-Szopa.

Poinformowała, że w Sulejówku rodziny złożyły do tej pory 1900 wniosków o 500+ i 1200 wniosków o "Dobry start".

W pikniku uczestniczyli także m.in. wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, mazowiecki komendant Ochotniczego Hufca Pracy Wiesław Leszko i posłanka PiS Teresa Wargocka.

"To spotkanie jest dowodem na to, jak bardzo polityka prorodzinna była w Polsce oczekiwana" – powiedziała posłanka Wargocka. Dodała, że rodzice dają "ogromny wkład w rozwój naszego narodu, w naszą przyszłość".

"Pierwszy raz posłem zostałam w 2007 r. i już wtedy myśleliśmy o poważnej polityce prorodzinnej na wzór polityki rodzinnej w państwach Unii Europejskiej. Wtedy w najśmielszych wyobrażeniach nie mogliśmy przewidzieć, że program 500+ może objąć wszystkie dzieci w Polsce" – powiedziała posłanka PiS.

Podkreśliła, że program 500+ to wyraz uznania od państwa polskiego za wychowanie młodego pokolenia Polaków.

Podczas pikniku ministerstwo rodziny przygotowało dla najmłodszych uczestników wiele atrakcji. Dzieci mogły wziąć udział w pracach plastycznych, turnieju szachowym, bawić się w basenie z kulkami czy zaprojektować przypinkę na ubranie. Chętni mogli także obejrzeć pokaz sprzętu służb, m.in. straży pożarnej i pogotowia ratunkowego.

Program "Rodzina 500+" w nowej odsłonie zakłada przyznanie świadczenia wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Osoby, które mają przyznane do 30 września br. świadczenie wychowawcze na drugie i kolejne dzieci, składają jeden wspólny wniosek o ustalenie prawa do świadczenia na wszystkie dzieci.

Od początku lipca wnioski o świadczenie można składać za pośrednictwem internetu. Od 1 sierpnia jest to także możliwe drogą tradycyjną, podczas wizyty w urzędzie.

Autorka: Karolina Kropiwiec

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 krecikopulos

Hahaha, od kiedy to konsumpcja jest inwestycją?

BTW tylko mi nie piszcie, że to inwestycja w demografię, bo wskaźnik urodzeń 2018<2017

! Odpowiedz
11 9 carlito1

500+ trafiło do Biedronki i Polmosu i imperial tabacco... W większości zostało po prostu przeżarte

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne