REKLAMA

Za granicą taniej niż na GPW. Biuro maklerskie mBanku obniża prowizję

2023-06-01 15:00
publikacja
2023-06-01 15:00

Biuro maklerskie mBanku obniżyło minimalną prowizję na rynkach zagranicznych do 14 zł za zlecenie. Zmiana została wpisana do tabeli opłat i prowizji i ma obowiązywać na stałe.

Za granicą taniej niż na GPW. Biuro maklerskie mBanku obniża prowizję
Za granicą taniej niż na GPW. Biuro maklerskie mBanku obniża prowizję
fot. Konektus Photo / / Shutterstock

Jak wylicza BM mBanku nowa obniżka prowizji minimalnej sprawia, że powyżej kwoty 3600 złotych inwestowanie za granicą będzie u niego tańsze niż kupowanie akcji na GPW. W ofercie biura maklerskiego znajdują się instrumenty notowane na 4 zagranicznych giełdach: Deutsche Börse, London Stock Exchange oraz NYSE i NASDAQ.

Prowizje w górę w ING

Zmiany w tabeli opłat i prowizji swojego domu maklerskiego ogłosił dziś także ING Bank Śląski. Od 1 sierpnia w górę pójdą opłaty za zlecenia w koncie elastycznym (z 0,30 proc. do 0,37 proc.) oraz koncie aktywnym (z 0,25 proc. do 0,30 proc.). Ponadto prowizja minimalna wzrośnie z 5 do 6 zł.

ING podniesie też opłatę za prowadzenie konta aktywnego do 25 złotych, wprowadzi jedną stawkę za zlecenia telefoniczne (1,5 proc.) oraz ujednolici prowizje za kontrakty akcyjne (3 zł) i kontrakty walutowe (0,50 zł).

Bossa i promocje na stałe

Na początku tygodnia pisaliśmy także o zmianach w ofercie DM BOŚ. Podczas konferencji Wall Street 27 dyrektor wydziału Sprzedaży Instrumentów Finansowych Bossy podzielił się z nami informacją, że do tabeli opłat i prowizji zostaną wpisane na stałe dwie obowiązujące promocje. Pierwsza z nich to minimalna prowizja za zlecenie na rynkach zagranicznych (19 zł). Druga: brak opłat za przechowywanie zagranicznych papierów wartościowych do kwoty 1 mln zł.

MM

Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
blind-oln
Taaaa, kupujcie zagraniczne akcje, obniżyliśmy prowizję. Potem was przytniemy za ich przechowywanie, więcej niż wyniosłaby stara prowizja za zakup.
ppooll
ETFy… teraz niestety dolar słabnie i niweluje ewentualny wzrost ceny ETFów. Jeśli chodzi o inwestowanie bezpiecznej części swojego kapitalu.... Teraz bezpieczniej jest inwestować bezpośrednio w obligacje skarbowe niż kupować fundusze obligacji. Antyinflacyjne kupowane rok temu dają mi teraz 18-19%. Dopiero jak stopy % zaczną obniżać ETFy… teraz niestety dolar słabnie i niweluje ewentualny wzrost ceny ETFów. Jeśli chodzi o inwestowanie bezpiecznej części swojego kapitalu.... Teraz bezpieczniej jest inwestować bezpośrednio w obligacje skarbowe niż kupować fundusze obligacji. Antyinflacyjne kupowane rok temu dają mi teraz 18-19%. Dopiero jak stopy % zaczną obniżać - wtedy warto będzie przeskoczyć na fundusze obligacji. A część agresywna? Zawsze jest ryzyko straty. Zwłaszcza na akcjach czy krypto. Złoto bezpieczne? Nie zawsze - też potrafiło spaść 40% i więcej. Można jednak stworzyć portfel z ograniczonym ryzykiem (w tym ETFy na akcje, obligacje, złoto, towary). Można inwestować by co roku średnio mieć 8-9%. Jak to robić? Czytaliście ksiazkę pt. „Chcę być szczęsliwy i bogaty, a nie tylko szczęsliwy ”? Jest o inwestowaniu w akcje, obligacje, fundusze ETF, złoto, nieruch. Świetnie opisuje podstawy tworzenia majątku i wolności finansowej w polskich warunkach, by nie musieć pracować do końca życia.
chudy_january
nie wstyd ci borowiak tak spamować i naganiać na swoje książeczki
jesteś pospolitym spamerem....
mistrz_erudycji
a w pl podnieśli na 5 zł... czwoki
dobiik
Jakos na poczatku pandemii przeszeldem z m-banku na XTB. Teraz jedynie co robie z akcjami w Mbanku to zlecam sprzedaz i pieniadze przenosze na XTB. Nigdy wiecej mbank i ich prowizje
-pio- odpowiada dobiik
Reklamujesz?
Chyba nigdy nie miałeś maklera w mBanku. A jak miałeś nie porównywałeś ceny zakupu akcji i ich kosztu w mB i xtb. Mam oba konta ale polskich akcji nie opłaca się mi kupować przez xtb.
barysza51 odpowiada -pio-
Może wyjaśnisz na przykładach. Zakładam, że Twoje obroty nie przekraczają 100.000 €/mc

Powiązane: Oszczędzanie i inwestycje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki