Bill Gates nie jest już najbogatszym człowiekiem świata

Magazyn "Forbes" jak co roku opublikował ranking najbogatszych ludzi na świecie. W tym roku na liście znalazło się 2208 osób, podczas gdy w zeszłym roku było ich "zaledwie" 2043, dzięki czemu został ustalony nowy najwyższy wynik w historii. Z pierwszym miejscem pożegnał się Bill Gates, a Polacy wyprzedzili Donalda Trumpa.

(fot. Danny Gys / FORUM)

Na listę najbogatszych ludzi na świecie wpisywani są ci, których majątki szacuje się powyżej 1 mld dol. W tym roku na pierwszym miejscu znalazł się założyciel Amazona Jeff Bezos, którego majątek pierwszy raz w historii przekroczył 100 mld dol. (112 mld dol.), co znaczy, że przez ostatni rok powiększył swój portfel o 39,2 mld dol. - przypomnijmy, że w zeszłym roku udało mu się zająć trzecie miejsce z kwotą 72, 8 mld.

Warto zaznaczyć, że Amazon nie jest jedynym źródłem dochodów miliardera. Jest też właścicielem firmy Blue Origin, która pracuje nad lotami w kosmos, a także dziennika "The Washington Post".

Tym samym Billowi Gatesowi nie udało się po raz piąty z rzędu utrzymać pozycji lidera w tym zestawieniu. Znalazł się na drugiej pozycji z majątkiem wynoszącym "tylko" 90 mld dol., choć ten i tak wzrósł w porównaniu z zeszłym rokiem (86 mld dol.) Trzecie miejsce przypadło Warrenowi Buffettowi, który zwiększył swoją fortunę o 8,4 mld dol. - z 75,6 mld do 84 mld dol.

W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze Bernard Arnault, właściciel koncernu LVMH (72 mld dol), Mark Zuckerberg, twórca Facebooka (72 mld dol.), Amanico Ortega, właściciel Zary (70 mld dol.), Carlos Slim Helu (67,1 mld dol.), Charles Koch (60 mld dol.), David Koch (60 mld dol.) oraz Larry Ellison (58,5 mld dol.)

Niestety 2017 rok znów nie był najlepszy dla Donalda Trumpa. W zeszłym roku spadł o 200 miejsc, na 544. pozycję (jego majątek był wówczas szacowany na 3,5 mld dol.). W tegorocznym zestawieniu historia ta się powtórzyła - tym razem zaliczył spadek o 222 miejsca (766. pozycja) i wyceniany jest na 3,1 mld dol. Tym samym przed prezydentem Stanów Zjednoczonych znaleźli się Sebastian i Dominika Kulczykowie z fortuną wartą 3,8 mld dol., co dało im 588. miejsce na liście najbogatszych ludzi świata według "Forbesa".

DU

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 plutarch

Bezosa już chyba tylko Jack Ma może wyprzedzić, coś tak czuję.

! Odpowiedz
2 4 search

najbogatrzem jest Putin a nie jakis tam, poza tym i tak nie przezre tego wszyskiego

! Odpowiedz
12 86 wizytator

Mydlenie oczu tymi rankingami. Wiadomo, że najbogatsze rodziny siedzą cicho i może nawet uśmiechają się szyderczo czytając same nagłówki. Te wszystkie fieldy i schildy.

! Odpowiedz
45 19 jkendy

Nie martw się zaraz przyjdzie pielęgniarka i da ci tabletkę a jak będziesz grzeczny to do wieczora ściągną ci kaftanik.

! Odpowiedz
2 11 mk92torun

Kulczykowie nie posiadają chyba 13,9 mld dol tylko zł. Jak jest napisane w przed ostatniej linijce artykułu.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne