REKLAMA
WEBINAR

240 sklepów Biedronka otwartych w niedziele [Lista]

2021-07-22 10:25, akt.2021-08-31 11:11
publikacja
2021-07-22 10:25
aktualizacja
2021-08-31 11:11

Biedronka testuje usługi pocztowe w części sklepów w całej Polsce. Markety mogą być otwarte w niedziele niehandlowe.

240 sklepów Biedronka otwartych w niedziele [Lista]
240 sklepów Biedronka otwartych w niedziele [Lista]
fot. Gold Picture / / Shutterstock

Na początku lipca informowaliśmy o testach nowej usługi pocztowej w części sklepów Biedronka - sieć nawiązała w tym celu współpracę z Pocztą Polską. Jak wynika z przepisów ustawy o zakazie handlu, wprowadzenie usług pocztowych daje podstawy do otwarcia punktu w każdą niedzielę. Ze strony Biedronki nie padła oficjalna deklaracja odnośnie otwarcia sklepów z usługą pocztową w siódmym dniu tygodnia. Natomiast pracownicy kolejnych marketów sieci mówią, że otrzymali informację o konieczności pracy w najbliższą niedzielę, tj. 25 lipca.

Przepisy dotyczące zakazu handlu w niedzielę to fikcja. W ostatnich miesiącach kolejne sklepy wprowadzały usługi pocztowe i otwierały się w każdą niedzielę. Ich lista jest coraz dłuższa, należy do niej m.in. Żabka, Intermarché, Polomarket, Stokrotka Express oraz osiedlowe sklepy "abc". Do listy marketów spożywczych dołączają także sklepy budowlane Bricomarche.

Biedronka otwarta w każdą niedzielę

Po rozpoczęciu testów nowej usługi pocztowej w sklepach Biedronka w mediach pojawiły się doniesienia o 240 marketach, w których działa opcja "Odbiór w punkcie".  Redakcja Bankier.pl skontaktowała się z biurem prasowym sieci Biedronka. Firma potwierdza, że prowadzi testy nowej usługi pocztowej w kilku sklepach. Nie podała natomiast, w ilu marketach można z niej skorzystać.

"Wprowadzenie nowej usługi jest rozwiązaniem testowym, rozpoczętym w lipcu br., które dotyczy wybranej, niewielkiej liczby sklepów. Uruchomienie testu prowadzonego wspólnie z doświadczonym partnerem – narodowym operatorem pocztowym Pocztą Polską – jest sprawdzeniem nowych możliwości zgodnych z obecnie obowiązującym porządkiem prawnym, z czego już wcześniej korzystało wiele innych konkurencyjnych sieci" – czytamy w odpowiedzi biura prasowego Biedronki na zapytanie Bankier.pl dotyczące liczby oraz lokalizacji sklepów, które działają w każdą niedzielę.

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć!<BR> Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

DF

Źródło:
Tematy
Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Komentarze (20)

dodaj komentarz
volksempfanger
Wielka szansa dla polskich rodzin.
volksempfanger odpowiada bha
Najpierw trzeba zarobić.
bha odpowiada volksempfanger
Z tym słowem wielkim zarobić niestety coraz trudniej, za to coraz niestety łatwiej na obecnym rynku zatrudniania, pracy o słowo dorobić minimalne grosze na niezbyt wiele niestety wystarczające.
volksempfanger odpowiada bha
Społeczeństwo wybrało, łachudry wykorzystały.
bha
Mało, mało, mało zawsze za mało tak od lat. Niestety
langdon25
Skoro Pispolacy łamią codzień prawo i konstytucję to co się dziwić Portugalczykowi że ma nasze prawo w poważaniu .

Do tego doprowadził prezes polski - mamy tego efekty - prawo sięgnęło bruku :-(((((.
daniel_1
Zgodnie z treścią przepisu art. 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego, każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub policję.
qwertas
To albo otwieramy wszystkie, albo zamykamy wszystkie. Za chwile H&M, Zara, Decathlon, Auchan i Carrefour staną się placówką pocztową. Ten przepis staje się martwy. Wolałbym by sklepy były otwarte max 8h przy czym nie dłużej niż do 17:00.
daniel_1
To otwierajcie lub zamykajcie, zdecydujcie się.

Powiązane: Zakaz handlu w niedziele

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki