Będą utrudnienia w dostępie do kilku banków

PKO Bank Polski, ING Bank Śląski, Deutsche Bank, BGŻ BNP Paribas i Raiffeisen Polbank – te banki w najbliższych dniach planują prace modernizacyjne. Dla klientów oznacza to ograniczenia w dostępie do wybranych usług. W określonych godzinach nie będą działać systemy internetowe tych banków.

 Podajemy szczegóły utrudnień, z jakimi muszą liczyć się klienci instytucji planujących prace modernizacyjne i serwisowe na najbliższy weekend.  

PKO BP: IKO i Inteligo czasowo niedostępne

O planowanej przerwie w dostępie do usług informuje swoich klientów PKO Bank Polski, dotyczyć będą one również użytkowników Inteligo. Planowana przerwa modernizacyjna będzie miała miejsce w nocy z 19 na 20 lutego i w określonych godzinach dnia 21 lutego br. Szczegóły planowanych prac i związanych z tym ograniczeń znajdują się w komunikacie banku udostępnianym na stronie internetowej:

„W związku z planowanymi pracami informatycznymi informujemy, że od godz. 23:30 w piątek 19 lutego do godz. 4:00 w sobotę 20 lutego 2016 r.:

 • transakcje przy pomocy aplikacji IKO połączonej z kontem osobistym w PKO Banku Polskim nie będą możliwe,
 • portmonetka IKO w czasie przerwy nie będzie działać,
 • transakcje dokonywane kartami PKO Banku Polskiego będą w tym czasie obsługiwane bez zakłóceń, w normalnym trybie będzie też działała bankowość elektroniczna iPKO i iPKO biznes.

Ponadto w dniu 21 lutego br. (niedziela) od godz. 00:01 do 02:00

 • nie będzie możliwe korzystanie z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO, iPKO biznes, aplikacji IKO, Portmonetki IKO oraz z płatności w sklepach internetowych „Płacę z iPKO” i „Płacę z IKO”,
 • w czasie przerwy mogą występować utrudnienia w akceptacji wszystkich kart płatniczych PKO Banku Polskiego.

Za utrudnienia przepraszamy.”

(fot. lucadp / YAY Foto)

ING Bank Śląski: niedostępność niektórych usług w nocy 21/22 lutego

O planowanych pracach technologicznych i serwisowych informuje swoich klientów także ING Bank Śląski. W nocy, z niedzieli na poniedziałek, niektóre usługi będą w związku z tym niedostępne.

Dokładny komunikat banku:

„W najbliższy weekend ING Bank Śląski planuje przeprowadzenie prac technologiczno-serwisowych. Spowoduje to niedostępność wybranych usług w nocy z niedzieli na poniedziałek 21/22 lutego w godzinach 00:00 - 03:00:

 • niedostępne będą wpłatomaty, mogą występować utrudnienia w korzystaniu z bankomatów,
 • niedostępny będzie system bankowości internetowej dla klientów detalicznych Moje ING,
 • niedostępny będzie system bankowości internetowej dla klientów korporacyjnych ING Business i jego wersja mobilna oraz system INGCardsOnLine,
 • nie będzie możliwości aktywowania kart oraz nadawania PIN,
 • mogą wystąpić utrudnienia w realizacji transakcji kartami płatniczymi do rachunku, kartami obciążeniowymi oraz kartami kredytowymi; nie będzie możliwości realizowania transakcji kartami przedpłaconymi,
 • niedostępne będą płatności BLIK oraz NFC,
 • niedostępny będzie system rozliczeń płatności natychmiastowych Ekspress Elixir,
 • nie będzie możliwości dokonania spłaty karty kredytowej oraz realizacji przelewów z kart kredytowych.

Za utrudnienia przepraszamy. W przypadku wątpliwości lub pytań prosimy o kontakt z HELP-LINE 0 801 601 607 lub (32) 357 00 10.”

Alert Bankier.pl: Awaria w Banku Millennium

Prace serwisowe także w Deutsche Banku, BGŻ BNP Paribas i Raiffeisen Polbanku

W określonych, nocnych godzinach niedostępny będą również systemy bankowości internetowej Deutsche Bank Polska i Banku BGŻ BNP Paribas.

– W związku z prowadzonymi pracami serwisowymi, system db easyNET będzie niedostępny, a z usług Teleserwisu będzie można korzystać w ograniczonym zakresie w dniu 21.02.2016 r. (niedziela) od godz. 00.00 do godz. 02.00 – informuje Deutsche Bank Polska.

– Informujemy, że 19.02 (piątek) od godz. 23:00 do 20.02 (sobota) do godziny 08:00 bankowość internetowa i mobilna będą niedostępne ze względu na zaplanowane prace serwisowe. 
Jednocześnie zapewniamy, że operacje kartowe i dostęp do bankomatów będą przebiegać bez żadnych zakłóceń – czytamy w komunikacie Banku BGŻ BNP Paribas.

Na ograniczenia w dostępie do usług w najbliższych dniach powinni być przygotowani także klienci Raiffeisen Polbank. Bank już od kilku dni informuje o pracach modernizacyjnych, które będą prowadzone od piątku do poniedziałku. Szczegóły związanych z tym utrudnień opisywaliśmy tutaj.

(Bankier.pl)

Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 ~mocher

Do " asa" konto nie kąto!!!!!póki nie puki!!"Puknij się w ......bracie i zmień ksywkę.

! Odpowiedz
2 1 ~Wojciech

PKO BP to patologia jeśli chodzi o stronę techniczną. DM udostępnia Supermaklera, z którym są problemy non-stop. Tłumaczenie zawsze to samo: winna jest firma zewnętrzna.

! Odpowiedz
5 7 ~Misiek

W krypto walutach nigdy nie ma przerw w działaniu. W czasach krypto walut banki to przeżytek. Konta są darmowe i można mieć ich dowolną ilość, tylko niewielkie opłaty przy przelewach. Można przesyłać dowolne kwoty 24/7 bez żadnych granic geopolitycznych i bez udziału strony trzeciej, czyli banku.Tutaj nie ma agencji rządowych lub banków zbierających Twoje dane osobowe, a Twoje konto jest bezpieczniejsze, niż numerowe konta w Szwajcarii.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 11 ~Dżordż

Ja po tych wszystkich pracach modernizacyjnych sprawdzam czy na rachunku liczba zer się zgadza.

! Odpowiedz
0 21 ~ade

Jak masz trzy zera w tym dwa po przecinku to zawsze się zgodzi

żarcik taki piątkowy słaby bez obrazy :0)

! Odpowiedz
4 1 ~treks

Jak sądzicie, warto kupić akcje KGHM? Według prognoz http://independenttrader.pl/prognozy-na-rok-2016.html ceny akcji mają spadać, lecz KGHM już jest dość nisko. Warto zainwestować?

! Odpowiedz
0 0 ~op9

Cena akcji miedzi jeszcze w tym roku będzie w przedziale 31 do 36 zł to raczej poczekaj

! Odpowiedz
0 0 ~niepelnosprawny_org

a gdzie zufanie?

! Odpowiedz
0 0 ~niepelnosprawny_org

dogadali sie, jeden zrobil sie sprytniejszy i za nim poszli

! Odpowiedz
3 4 ~as

dotąd dokąd na stolcach bedą siedzieć ludzie z nadania PO i PSL czy Sld dotąd rząd polski będzie miał pod górkę ze swymi planami i ich realizacją.wymiana tych pseudokadr powinna nastąpić z dnia nadzień i to szybko puki kasa jest jeszcze na kącie.

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl