REKLAMA

Bankier.pl: sukces emisji akcji – redukcja do 93%

2006-06-12 15:30
publikacja
2006-06-12 15:30
Akcje Bankier.pl SA cieszyły się rekordowym zainteresowaniem inwestorów. Ponad 1300 osób objęło oferowane akcje Spółki - 3,35 mln sztuk o łącznej wartości 25,125 mln zł. Redukcja sięgnęła 93%. Debiut giełdowy planowany jest na 19 czerwca.

Zapisy na akcje spółki Banker.pl S.A. przyniosły redukcję na poziomie 85,91% - dla inwestorów uczestniczących wcześniej w book-building - lub 92,96% - dla osób nie biorących udziału w budowaniu księgi popytu.

„Poziom redukcji świadczy o dużym zaufaniu jakim obdarzyli naszą spółkę inwestorzy. Szczególnie cieszy nas duże zainteresowania ofertą publiczną Bankier.pl wśród użytkowników portalu, którzy na co dzień korzystają z naszych usług. Wierzymy, że nasze akcje będą korzystną długoterminową lokatą kapitału.” – powiedział Tomasz Jażdżyński, prezes spółki Bankier.pl.

Zapisy na akcje Bankier.pl SA trwały od 2 do 6 czerwca i przyjmowane były w Punktach Obsługi Klienta Domu Maklerskiego IDMSA.

„Łącznie na akcje Bankier.pl prawidłowe zapisy złożyło 1310 osób. Wyniki te przeszły nasze oczekiwania. Pierwszy raz spotkaliśmy się z tak dużym zainteresowaniem inwestorów instytucjonalnych, a przede wszystkim - indywidualnych. Uważamy, że tak ogromny popyt podczas book-building i późniejszych zapisów przełoży się na notowania akcji Bankier.pl na rynku wtórnym.” - powiedział Rafał Abratański, wiceprezes DM IDMSA.

Spółka dokonała przydziału wszystkich oferowanych 3,35 mln akcji (1,5 mln akcji nowej emisji Serii I, oferowanych przez Spółkę oraz 1,85 mln walorów oferowanych przez dotychczasowych akcjonariuszy). Cena emisyjna została ustalona wcześniej przez zarząd na poziomie 7,5 zł za walor. Prawidłowe zapisy złożono na łączną liczbę 29.952.790 akcji o łącznej wartości 224.645.925 złotych.

Bankier.pl działa w segmencie finansowych mediów internetowych. Środki pozyskane z rynku przeznaczone zostaną przede wszystkim na rozwój portalu poprzez tworzenie nowych serwisów i kanałów dystrybucji, akwizycje oraz inwestycje w infrastrukturę techniczną. Według prognoz zarządu, w 2006 roku przychody mają wzrosnąć do ponad 9 mln zł, osiągając 45% dynamiki wzrostu w stosunku do ubiegłego roku, a zysk netto zwiększyć się dwukrotnie – do 710 tys. zł.

Spółka czerpie przychody z reklamy oraz z pośrednictwa finansowego. W marcu 2006 roku liczba użytkowników portalu finansowego wyniosła 948 tysięcy, a liczba odsłon 16,6 mln.
Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki