REKLAMA

Bank Zachodni WBK podnosi marże kredytów hipotecznych

2016-06-17 10:33
publikacja
2016-06-17 10:33

Po fali podwyżek marż kredytów hipotecznych, jaka miała miejsce na przełomie 2015 i 2016 roku, na kilka tygodni w ofercie zapanował spokój. Do czasu. Od czwartku 16 czerwca wyższe marże będą obowiązywać nowych klientów zaciągających kredyt na własne M w Banku Zachodnim WBK.

Ostatnie podwyżki marż kredytów hipotecznych, które nastąpiły niemal we wszystkich bankach były powszechnie utożsamiane z opracowywaniem, a następnie wejściem w życie podatku bankowego. Nie było to zgodne z intencją ustawodawcy, dlatego przedstawiciele banków zostali wezwani na przysłowiowy dywanik. Na początku lutego b.r. zwołano specjalną komisję sejmową, a obecni na niej przedstawiciele banków zgodnie twierdzili, że ustawa o podatku bankowym nie miała wpływu na wysokość opłat i wprowadzane zmiany w cennikach.

fot. Andrzej Bogacz / / FORUM


Choć faktycznie ustawa o podatku bankowym zabrania przerzucania daniny na klientów, którzy zawarli umowy przed wejściem w życie podatku (banki mogą natomiast wprowadzać zmiany w bieżącej ofercie dla nowych klientów), to od czasu wspomnianej komisji sejmowej i politycznych zawirowań wokół zmian wprowadzanych w cennikach, oferta kredytów hipotecznych w większości banków pozostawała niezmienna. Do teraz. W połowie czerwca wyższą marżę oferowanego nowym klientom kredytu hipotecznego wprowadził Bank Zachodni WBK.

Dotąd minimalna marża dostępna w Banku Zachodnim WBK wynosiła 1,69 pp., teraz wynosi 1,89 pp. Jest ona przyznawana indywidualnie i zależy od wyniku badania zdolności kredytowej. Maja na nią szansę wyłącznie klienci posiadający konto w Banku Zachodnim WBK i utrzymujący na nim określone wpływy. Marża standardowa wynosi od 2,29 pp. (wcześniej - 2,09 pp.) do 3,49 pp. (wcześniej – 3,19 pp.).

Oferta Banku Zachodniego WBK od dłuższego czasu przewija się w czołówce rankingów kredytów hipotecznych. Może okazać się, że w ślady Banku Zachodniego WBK pójdzie konkurencja, co oznaczałoby, że czekają nas kolejne podwyżki.

Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz

Źródło:
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (60)

dodaj komentarz
~karolina
wszyscy cos kombinuja, dlatego ja sie trzymam z jednym bankiem, polski, od 20lat na rynku, getin bank zmienia sie,ale ciagle na lepsze
~Lolek
A ja jestem bardzo zadowolony. Od dawna zyczylem Polakom wszystkiego co najgorsze. Za co? A za to jak zastałem oszukany przez prezesa firmy notowane na GPW. Za to jak zostałem potraktowany przez KNF. Za to jak zostałem potraktowany przez sędziego. W tym kraju nie ma obywateli tylko są jacyś niedorozwinieci ludzie. Obywatele A ja jestem bardzo zadowolony. Od dawna zyczylem Polakom wszystkiego co najgorsze. Za co? A za to jak zastałem oszukany przez prezesa firmy notowane na GPW. Za to jak zostałem potraktowany przez KNF. Za to jak zostałem potraktowany przez sędziego. W tym kraju nie ma obywateli tylko są jacyś niedorozwinieci ludzie. Obywatele znają prawo a przedstawiciele społeczeństwa są strażnikami ładu, porządku i logicznego stosowania prawa. W Polsce nic takiego nie istnieje. Nawet znając bardzo dobrze prawo i działając wspólnie z najlepszymi kancaleriami można zostać oszukanym przez urzędnika, naczelnika, ministra, sędziego, członków ze spolek i innych ludzi z tego dziwnego kraju. Dlatego cieszę się, że będziecie urzerać się latami z pisem. To kara za to jacy jesteście "uczciwi". Nikt wam nie pomoże bo wszyscy w euro wiedzą jakie w Polsce robi się kontrakty z oszustami.
~Lolek
A tym kilku uczciwym ludziom, ktorzy zyja w tym kraju - wspólczuje.
~Kasia
Ja mam bardzo wysoką marżę w Getin Banku i jestem zadowolona.
~TACAdlaWSZYSTKICH
Podatki w tym bankowy płacą klienci. Bank jest tylko płatnikiem

Czy zastanowiliście się czasem, pseudoznawcy, co to jest bank? Dla wielu, dla zdecydowanej większości to krwiopijca, wyzyskiwacz, lichwiarz etc. To zwykłe przedsiębiorstwo, firma, która oferuje swoje usługi, produkty (konta, karty, kredyty, lokaty i
Podatki w tym bankowy płacą klienci. Bank jest tylko płatnikiem

Czy zastanowiliście się czasem, pseudoznawcy, co to jest bank? Dla wielu, dla zdecydowanej większości to krwiopijca, wyzyskiwacz, lichwiarz etc. To zwykłe przedsiębiorstwo, firma, która oferuje swoje usługi, produkty (konta, karty, kredyty, lokaty i inne), które chce sprzedać wszystkim chętnym nabywcom, która powstała z kapitału założycieli, akcjonariuszy - firm i osób fizycznych, którzy kupili akcje, żeby najzwyczajniej w świecie zarobić. To firma, która jak wszystkie ma przychody jak i koszty. Czy tak trudno zrozumieć, że żeby udzielić kredytobiorcy kredytu, bank musi te pieniądze najpierw od kogoś pożyczyć (w postaci np. lokat lub na rynku międzybankowym) , a różnica często to 1 - 2%, najwyżej 6-7. Czy to tak wiele? Czy jak ktoś prowadzi budkę handlową na placu targowym i sprzedaje towar za cenę dwukrotnie wyższą niż kupił też jest krwiopijcą, oszustem? Zarabia przecież 100 i więcej%.... Bez banków i ich usług nie może funkcjonować żadna gospodarka, żaden kraj, nie wrócimy przecież do handlu wymiennego towar za towar. Trzeba się trochę zastanowić a nie tylko kłapać bez sensu utarte i wielce nieprawdziwe slogany
~Fred
Ok zgodzę się z Tobą że bank to nie instytucja charytatywna, ale jak taki bank jak ty opisałeś ma zbankrutować lub upaść, dlaczego się go ratuje z pieniędzy podatnika jak miało to miejsce w Stanach. Nowa ustawa komisji UE pozwoli bankom konfiskować zabrać pieniądze powyżej 150tys euro. i uważasz że to jest w porządku.Ok zgodzę się z Tobą że bank to nie instytucja charytatywna, ale jak taki bank jak ty opisałeś ma zbankrutować lub upaść, dlaczego się go ratuje z pieniędzy podatnika jak miało to miejsce w Stanach. Nowa ustawa komisji UE pozwoli bankom konfiskować zabrać pieniądze powyżej 150tys euro. i uważasz że to jest w porządku. Jakoś nikt nie ratuje firm które plajtują z naszych podatków ratując miejsca pracy. Po za tym nie ma alternatywy na banki i skoki póki co - jeśli chodzi o wpłaty pieniędzy z wynagrodzenia i dysponowania nimi, jakby była to banki bardzo szybko by straciły i ich działalność mogła by się szybko skończyć. Piszesz że bank aby udzielić kredytu musi pożyczyć - zgadzam się z Tobą, ale jak to jest że ja lokując pieniądze niech to będzie 100tys. na 1 rok lokata itp dostaje 3% minus podatek belki, a bank udzielając kredytu na ta samą kwotę zarabia ok 20% (ok rozumiem jest coś takiego jak ryzyko - ale działa to w dwie strony,a nie w jedną- równie dobrze mogę powiedzieć że bank wykazał stratę bilansową, więc ponoszę większe ryzyko lokując pieniądze i chce oprocentowania 20% bo możecie upaść ) skupi obligacje skarbu państwa i nie płaci podatku bankowego, ewentualnie wykaże straty- wprowadzając plan naprawczy. Po za tym jak porównasz oferty banków z przed 5-10-15lat zobaczysz jak chciwość banków poszła w górę na wszystkich produktach no oczywiście uwzględnisz czynnik inflacji ale to nie oddaje stopnia ich zachłanności. Ja np mam limit w koncie z przed xxx lat który ma oprocentowaniem ok 14% od wykorzystanych środków i ciągle mi proponują podniesienie limitu na gorszych warunkach. To samo z kontami się dzieje - za konto płaciłem opłatami za konto itp (na pewno opłaty nie idą równomiernie ze wskaźnikiem inflacji) na początku 3zł teraz płacę 10zł ok nie jest to dużo, ale jak pomnożysz to razy ilość klientów mających konto kwota w skali roku robię się dość spora. Można by tak pisać i pisać - porównywać oferty jakie są za granicą, a jakie są w Polsce i powiem Ci że mamy jedne z droższych usług bankowych w UE w stosunku do zarobków, a tylko dlatego by nas Polaków doić i wyprowadzać pieniądze za granicę.
~Jan
Taca z którego Banku pobierasz wynagrodzenie . Pochwal się . Bo takie pieprzysz głupoty na temat bank sterskiego eldorado w Polsce.
~lesio_DRUKARZ_PLN_
Bank to instytucja zaufania publicznego, która ma specjalne prawa, ale też specjalne obowiązki.PRZY TYM WSZYSTKIM WCIĄŻ JEST PRZEDSIĘBIORSTWEM NASTAWIONYM NA ZYSK. .

Dokładnie kilka razy przeczytaj to co jest napisane WIELKIMI LITERAMI. Jeżeli nadal nie zrozumiesz jakimi instytucjami są banki i dlaczego nie rozdają
Bank to instytucja zaufania publicznego, która ma specjalne prawa, ale też specjalne obowiązki.PRZY TYM WSZYSTKIM WCIĄŻ JEST PRZEDSIĘBIORSTWEM NASTAWIONYM NA ZYSK. .

Dokładnie kilka razy przeczytaj to co jest napisane WIELKIMI LITERAMI. Jeżeli nadal nie zrozumiesz jakimi instytucjami są banki i dlaczego nie rozdają na ulicach pieniędzy za darmo, to może czas wrócić do podstawówki albo przynajmniej do gimnazjum.
Zapomniałeś o jednym:bank nie jest sklepem.. Chcąc zwiększyć skale kredytu bank musi :pozyskać środki oraz co nie mniej istotne,zwiększyć poziom kapitałów własnych/musza być zachowane proporcje kredyt-kap.wlasne/.A przecież gdy bank,a ścisłej jego właściciele- akcjonariusze,nie uzyskają zadowalających zysków ,nie maja interesu "pakować pieniędzy"w niepewny interes.Co więcej, mogą wycofywać kapitały i przenosić je do innych krajów lub branż. Nie.Nie zauważyłeś, że ostatnio w naszym kraju jest więcej banków na sprzedaż niż chętnych do ich kupna.
~lesio_DRUKARZ_PLN_
ale tylko na własne potrzeby i NBP musi to klepnąć,

inaczej kicha.
~Fred
A dlaczego nie ma, alternatywy na tzw Przedsiębiorstwo nastawione za zysk? Nie wiem czy zauważyłeś ale wygląda to jak monopol. Wystarczy ze się kilku prezesów spotka i ustali dobra wprowadzamy większe opłaty za konto usługi itp - to się nazywa dzisiaj Związek Banków Polskich. Na kredyty inwestycje masz możliwość, A dlaczego nie ma, alternatywy na tzw Przedsiębiorstwo nastawione za zysk? Nie wiem czy zauważyłeś ale wygląda to jak monopol. Wystarczy ze się kilku prezesów spotka i ustali dobra wprowadzamy większe opłaty za konto usługi itp - to się nazywa dzisiaj Związek Banków Polskich. Na kredyty inwestycje masz możliwość, na wpływy środków z wynagrodzenia nie masz - bo dzisiaj mało jakie przedsiębiorstwo zakład pracy płaci do ręki. Dalej uważasz że nie ma zmowy bankowej odnośnie proponowanych usług i cen - to naiwny jesteś.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki