Apple bije rekordy

Przez ostatnie 12 miesięcy cena akcji Apple'a podwoiła się i w czwartek po raz pierwszy w historii przekroczyła 300 dolarów. Kapitalizacja drugiej największej spółki publicznej świata sięga już 1,3 bln dolarów.

Walory producenta iPhone'ów zyskały podczas wczorajszej sesji 2,3 proc. i zamknęły dzień na rekordowo wysokim poziomie 300,35 dol.

(Bloomberg)

Apple ma za sobą fenomenalny rok 2019, w którym zyskał 86 proc., najwięcej od 10 lat - podaje "Financial Times". W tym czasie S&P500 wzrósł "tylko" o 29 proc.

Po grudniowym debiucie giełdowym Saudi Aramco Apple utracił fotel największej spółki publicznej świata. Jednak - jak podkreśla Krzysztof Kolany, główny analityk Bankier.pl - dwubilionowa wycena saudyjskiego giganta jest w znacznym stopniu fikcyjna - free float nie przekracza 2 proc. udziałów, a na parkiecie w Rijadzie (gdzie firma jest notowana) dominują państwowi inwestorzy.

Tymczasem kapitalizacja Apple'a sięga już 1,3 bln dol. Druga największa spółka publiczna w USA - Microsoft - jest wyceniana na 1,2 bln dol. Dwie największe spółki z Wall Street mają zatem większą kapitalizację niż cała niemiecka giełda - czwarty największy parkiet na świecie.

MKa

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 0 and-owc

Stara firma. Miałem ich komputer z kartą telewizyjna i inne badziewie (drogi i szybki). Przegrali wyścig z powodu udostępnienia przez IBM technologii PC bez licencji. Skorzystali "skośnooki" i Mikro-soft.(Windows). Mieli mało oprogramowania (drogo) i nie w j.polskim. PC-ty w tym czasie dopiero się rodziły (życzyłem rozwoju). Wszystko zależy od oprogramowania, sprZet przerósł Apple.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 23 specjalnie_zarejestrowany2

Ta spółka zarabia rocznie +- tyle ile wynosi budżet Polski. Pomyśleć że startowała 40 lat temu, co udanego powstalo w tym czasie w UE poza milionami przepisów?

! Odpowiedz
15 39 tristans

ta kapitalizacja to zwykła fikcja.Ceny akcji rosną gdy ktoś chce je kupować, z wartością firmy nie ma nic wspólnego

! Odpowiedz
14 6 hfjdj

co ty nie powiesz? nadzwyczajne rewelacje.

! Odpowiedz
4 19 karroryfer

musieli dużo skupić skoro mimo wzrostu o ponad 100 wartość urosła "tylko" o ~ 1/3 !

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne