REKLAMA

Aion Bank podnosi stawkę na koncie oszczędnościowym do 2 proc. rocznie

Monika Dekrewicz2021-11-30 10:20analityk Bankier.pl
publikacja
2021-11-30 10:20
Aion Bank podnosi stawkę na koncie oszczędnościowym do 2 proc. rocznie
Aion Bank podnosi stawkę na koncie oszczędnościowym do 2 proc. rocznie
/ Aion

2 proc. w skali roku na koncie oszczędnościowym w Planie All-Inclusive i 1,50 proc. rocznie w ramach Planu Smart – takie stawki będą obowiązywać w Aion Banku od 1 grudnia 2021 r. To jedne z najwyższych dostępnych na rynku.

Bank motywuje zmianę tabeli oprocentowania rosnącą inflacją, oferując wyżej oprocentowane konto oszczędnościowe jako narzędzie, które zniweluje jej negatywny efekt na zebrane oszczędności.

2 proc. rocznie w najbogatszym planie

Od 1 grudnia br. klienci banku zostaną objęci wyższymi stawkami. Zmiana dotyczy kont oszczędnościowych prowadzonych w złotówkach dostępnych w ramach dwóch z trzech planów:

  • wzrost stawki z 1,50 do 2,00 proc. rocznie w ramach Planu All-Inclusive,
  • wzrost stawki z 1,25 do 1,50 proc. rocznie w ramach Planu Smart.

Pozostałe warianty rachunku lokacyjnego zachowają obecnie obowiązujące warunki. Korzystający z Planu Light będą mogli się cieszyć stawką w wysokości 1 proc. w skali roku. Brak zmian odnotować będzie można również w przypadku kont oszczędnościowych w walucie euro. Stawki dla Planu Light, Planu Smart i Planu All-Inclusive będą wynosiły odpowiednio 0,50 proc., 0,75 proc. i 1,00 proc. w skali roku.

Podane "procenty" obowiązują bez limitów, tzn. bank nie narzucił ograniczeń kwotowych, dla których obowiązuje dane oprocentowanie. Klient może wpłacić dowolną kwotę na rachunek oszczędnościowy i cała suma zostanie objęta wspomnianą stawką.

Rynek kont oszczędnościowych po zmianach stóp NBP

Aion Bank nie jest pierwszym bankiem, który zareagował z korzyścią dla klienta po podwyżce stóp procentowych NBP. Warunki poprawiły się zarówno na lokatach terminowych, jak i kontach oszczędnościowych.

W przypadku pierwszych z nich maksymalna stawka wzrosła do 3 proc. w skali roku. Tyle oferuje obecnie Nest Bank na Nest Lokacie Witaj na pół roku. Choć to wciąż daleka droga do stawek obowiązujących sprzed pierwszej z serii obniżek w 2020 r., kiedy na najlepszych produktach można było zarobić 4 proc. rocznie.

Wyższe stawki na kontach oszczędnościowych zaproponowali w ostatnim czasie m.in. Alior Bank, Bank Millennium, BOŚ Bank i Getin Noble Bank. Ostatni z nich to dotychczasowy lider rankingów kont oszczędnościowych. Stawka na tym koncie wynosi 2 proc. w skali roku, czyli tyle samo co od 1 grudnia br. będzie oferował Aion Bank. Różnica jest zauważalna w warunkach dodatkowych – Aion Bank taką stawkę oferuje wyłącznie w płatnym Planie All-Inclusive, natomiast Getin Noble Bank wymaga posiadania statusu nowego klienta, założenia konta i dokonywania regularnych wpływów na konto osobiste. Dodatkowym ograniczeniem w drugim z nich jest maksymalna kwota oszczędności objętych lepszą stawką wyznaczona na 10 tys. zł.

Oferta Aion Banku

Aion Bank dzieli swoją ofertę na trzy różne plany. Różnią się one dostępnością usług, a co za tym idzie opłatą miesięczną naliczaną za korzystanie z nich. Najwyższa stawka na koncie oszczędnościowym dostępna jest w ramach najdroższego wariantu – Planu All-Inclusive.

Tutaj założysz konto w Aion Banku 

Więcej informacji o ofercie banku można przeczytać a artykułach:

„Na polskim rynku startuje nowy bank. Znamy szczegóły oferty Aion”

„Co Aion Bank proponuje inwestorom? Nowy gracz na rynku”

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (5)

dodaj komentarz
majmun
Inflacja 8% a bank 2%.... Całkiem dobry deal!
men24a
Państwowy bank. Zapytaj się jeszcze o kredyt to odechce ci się repolonizacji i monopolu bankowego
syn_kornela
Przy przykładowych 100 tys. zł różnica między bezpłatnym kontem z 1%, a płatnym z 2% to całe 17,5 zł :)))))))))))
m00zyk
Taka stawka to nadal jedno wielkie XD.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki