REKLAMA

Na polskim rynku startuje nowy bank. Znamy szczegóły oferty Aion

Wojciech Boczoń2021-08-05 09:15analityk Bankier.pl
publikacja
2021-08-05 09:15
Na polskim rynku startuje nowy bank. Znamy szczegóły oferty Aion
Na polskim rynku startuje nowy bank. Znamy szczegóły oferty Aion
/ Aion

Na polskim rynku dziś startuje nowy bank. Aion Bank to cyfrowy produkt uruchomiony przez Wojciecha Sobieraja – twórcę i wieloletniego szefa Alior Banku. W Polsce zaproponuje swoim klientom trzy plany rachunków bankowych, w tym darmowe konto Light. W pakiecie znajdą się m.in. konta oszczędnościowe oprocentowane do stawki 1,5 proc., zagraniczne inwestycje i płatności w walutach bez spreadu. Znamy szczegóły oferty.

Startujący 5 sierpnia Aion Bank będzie działał w modelu subskrypcyjnym, podobnie jak Netflix. W zamian za jedną, stałą miesięczną opłatę, zaoferuje pakiet określonych usług. Aion proponuje trzy plany – Light (0 zł m-c), Smart (29,99 zł m-c) i All Inclusive (49,99 zł m-c). Plan Light dostępny jest tylko na rynku polskim. W zależności od wybranego pakietu, klient dostanie szerszy zakres usług w abonamencie za darmo. Rdzeniem będzie aplikacja mobilna służąca od obsługi finansów. Aion chwali się, że jako pierwszy w Polsce umożliwi wykonanie każdej operacji bankowej przy użyciu aplikacji.

– Dzisiejszy konsument poszukuje wartościowych usług finansowych, a nie kolejnej, tradycyjnej instytucji bankowej. Stąd pomysł na Aion Bank, z którego może skorzystać każdy, kto chce mieć w pełni cyfrowy dostęp do bankowości z poziomu aplikacji mobilnej na  smartfonie. Dotyczy to również osób, które posiadają główne konto w tradycyjnym banku, ale nadal szukają wysoko oprocentowanych kont oszczędnościowych, platformy do globalnych inwestycji, szybkich i najkorzystniejszych na rynku przewalutowań. Bez zbędnych prowizji, limitów i ograniczeń – wyjaśnia Karol Sadaj, Country Head Aion Banku.

fot. Aion Bank / 

Aion Bank - konto oszczędnościowe na 1,5 proc.

Flagowym produktem Aion Banku mają być konta oszczędnościowe z wysokim jak na obecne czasy oprocentowaniem. W zależności od planu abonamentowego, klienci mogą liczyć na 1-1,5 proc. oprocentowania w złotówkach z 0.5-1 proc. oprocentowania w euro z miesięczną kapitalizacją, brakiem górnego limitu kwot oraz z możliwością wpłat i wypłat w dowolnym momencie.

Dla osób, które preferują inwestycje, przygotowano prostą platformę inwestycyjną, dostępną w aplikacji mobilnej. Każdy użytkownik aplikacji zyska nielimitowany dostęp do m.in. międzynarodowych obligacji najbardziej wiarygodnych krajów, akcji potentatów rynkowych, a także wybranych wskaźników skupionych wokół inflacji, globalnych wzrostów, technologii przyszłości czy zielonej gospodarki. Inwestowanie ma wspierać sztuczna inteligencja i rozwiązania fintechowe.

– Każdy użytkownik, na podstawie wstępnej ankiety profilu inwestorskiego, otrzyma dostęp do platformy Aion Globalne Inwestycje z dopasowanym, indywidualnym poziomem ryzyka. Jest to bezpieczne rozwiązanie – tym bardziej, że nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat za kupno, sprzedaż czy zarządzanie. Naszym jedynym źródłem przychodu jest stała, comiesięczna opłata – dodaje Karol Sadaj.

Karta bez spreadu w Aion Bank

Kolejnym atutem banku ma być wymiana walut. W ofercie znajdą się narzędzia do transakcji walutowych, które są dostępne bez limitów w ramach abonamentu. Cyfrowe i fizyczne karty Aion Banku umożliwiają płatności w dowolnej walucie po korzystnym dla użytkownika kursie międzybankowym. Twórcy banku również postanowili wyeliminować wszystkie dodatkowe opłaty – w tym spread.

Przedstawiciele banku zapowiadają, że oferta Aiona będzie w przyszłości rozwijana o kolejne usługi - zarówno dla konsumenta, jak i biznesu. Deklaracja ta obejmuje także rozwój cyfrowych rozwiązań. Bank ma ambicje, by dostarczyć pakiet usług dostępny w pełni z poziomu telefonów komórkowych.

Założycielem Aion Banku jest Wojciech Sobieraj - twórca Alior Banku. Sobieraj stał na czele Aliora od poczatku istnienia tej instytucji do roku 2017 r. Odszedł, angażując się w kolejny projekt - tym razem cyfrowego banku Aion. Z kolei stanowisko Country Head Aion Banku objął Karol Sadaj - do niedawna związany z fintechem Revolut.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Komentarze (44)

dodaj komentarz
drzaraza
Kto wie jaki jest kapitał zakładowy tego „banku”
drzaraza
To zbyt piękne, prawie jak Amber G…
mkx
600zł rocznie. Noż żesz rewelacja po prostu.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
kenn
W sumie, jak teraz banki "normalne" zrobiły się wirtualne (są zamykane placówka za placówką), to zakładanie nowych banków to całkiem niezły pomysł: a potem sprzedajesz go, jak to już Sobierajski zrobił, innemu bankowi, tylko po to... by założyć za chwilę następny, i powtórzyć całą W sumie, jak teraz banki "normalne" zrobiły się wirtualne (są zamykane placówka za placówką), to zakładanie nowych banków to całkiem niezły pomysł: a potem sprzedajesz go, jak to już Sobierajski zrobił, innemu bankowi, tylko po to... by założyć za chwilę następny, i powtórzyć całą procedurę.
daniel_1
Może to zbieg okoliczności, ale powrót ryżego.....i bursztyny.
daniel_1
czy aby z tej Belgii jakiegoś bursztynka ze sobą nie przywlókł?
qart
Wygląda na to że z lokatami i inwestycjami przebija innych. Ciekawe czy po stronie kredytowej Sobieraj podbierze stałych klientów z Aliora? W każdym razie jakaś konkurencja wreszcie się robi.
robokaktus
A ponoć na bankowym rynku lipa, bo udzielanie kredytów na lichwiarskich warunkach już się nie opłaca a tu proszę.
pankleks
Bank dla świadomych klientów pakiet max super dla ludzi ceniących inwestycje jak mam płacić po kilka tysi za obroty w różnych bm a tu jest to w pakiecie to rewelacja !

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki