REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Adamczyk: Około połowy 2019 roku pierwsze klucze w ramach "Mieszkanie Plus"

2016-06-20 08:18
publikacja
2016-06-20 08:18

Około połowy 2019 roku pierwsi uczestnicy programu "Mieszkanie Plus" otrzymają klucze od mieszkań - poinformował w poniedziałek minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

fot. / / KPRM

Minister przypomniał w TVN24, że program będzie realizowany w całej Polsce, w pierwszej kolejności "w tych miejscach, które posiadają nieruchomość, wpisaną w plan zagospodarowania przestrzennego, przeznaczoną na cele mieszkaniowe". "Te realizacje mam nadzieję rozpoczniemy na początku 2018 roku" - zapowiedział.

Pytany, kiedy pierwszy lokator potrzyma klucze, Adamczyk odpowiedział: "około połowy 2019 roku". Dodał, że "realizacja programu planowana jest na lata".

"Jeżeli nie ma gniazda, nie ma piskląt, jeżeli są mieszkania, są młode pokolenia, które mieszkają w Polsce i to jest nasz cel" - uzasadniał cel programu.

Program Mieszkanie Plus premier Beata Szydło przedstawiła na początku czerwca razem z kierownictwem resortu infrastruktury i budownictwa. Jego trzy filary to: wsparcie budownictwa społecznego, tanie mieszkania na wynajem budowane na gruntach Skarbu Państwa oraz wsparcie oszczędzania na cele mieszkaniowe w ramach indywidualnych kont mieszkaniowych.

Najważniejszym filarem programu ma być Narodowy Fundusz Mieszkaniowy. Zostaną do niego wniesione na podstawie ustawy grunty Skarbu Państwa, które w tej chwili są w dyspozycji wojewodów, starostów, czy też w gestii różnych agencji, np. Agencji Mienia Wojskowego, Agencji Nieruchomości Rolnych.

"Mieszkanie Plus" – więcej pytań niż odpowiedzi

"Mieszkanie Plus" – więcej pytań niż odpowiedzi

Program „Mieszkanie Plus” w założeniu ma być odpowiedzią na realny problem drogich (w relacji do zarobków) mieszkań i wynikających z tego wysokich rynkowych stawek najmu. Niestety, w ten sposób rząd funduje nam nowe kłopoty zamiast likwidować problemy, które sam stworzył.

Z założeń programu wynika, że mieszkania będą dostępne w dwóch opcjach: na wynajem oraz na wynajem z dojściem do własności. Pierwsza z nich zakłada, że koszt wynajmu wyniesie od 10 do 20 zł za 1 m kw. (w zależności od lokalizacji). W programie zapisano także utworzenie systemu oszczędzania, którego uczestnicy będą mogli w bankach założyć rachunki z premią za systematyczne oszczędzanie. Zgodnie z zapowiedziami MIB, oszczędzać będzie można na różne cele mieszkaniowe: nie tylko na zakup czy budowę, ale także np. wkład własny przy zakupie nieruchomości na kredyt lub na wkład mieszkaniowy w spółdzielni czy TBS. Oszczędności będzie można wykorzystać także na remont czy wykończenie mieszkania. (PAP)

pś/ mag/

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~stopKOD
TBS to jedne wielkie oszustwo - placisz czynsz, splacasz kredyt a mieszanie jesli chcesz wykupic na wlasnosc musisz jeszcze raz zaplacic za nie wartosc rynkowa.

Ustawa napisana pod lobby TBSowskie czyli zazwyczaj lokalne spolecznosci gangsterskie politykow
~pisof
dobrze gada pisowiec . Klucze pierwsze beda bo mieszkan na pewno nie :-)
~geszefciasz
Kupujta więcej mieszkań pod wynajem ; bierzta kredyta i kupujta taniej nie będzie LOL
~Autor6
To przestań okradać poprzez podatki młodych ludzi k_u_o. Sami sobie zarobią. Nie potrzebują komuchów takich jak ty.
~anty_pis_2016
2019 na początku, to się przeciągnie i potem zwali na opozycje, ktora wygra wybory i bedzie sprzaac, ze to oni zaprzepascili ich M+, zle kody i inne nowoczesne... ach, byle do konca tej kadencji, KOD i N. rosnijcie madrze, nowe dzieci opozycji co by mozna bylo na was z czystym sumieniem zaglosowac
~dobra_zmiana
opozycji się wydaje, że wygra w 2019. Kim wy chcecie wygrać? Ryszardem Petru, Grzegorzem Schetyną i Mateuszem Kijowskim?
~mbbm
Przez przypadek w czasie kampanii? Nie spodziewałem się tego.
~Kalkstein
Cos tak obstawiam lato-jesień 2019. Tak przypadkowo przed wyborami, odda sie te cztery na krzyż bloki. Zapewne bedzie transmisja na żywo, kwiaty i wstegi.
~fd
"Jeżeli nie ma gniazda, nie ma piskląt, jeżeli są mieszkania, są młode pokolenia, które mieszkają w Polsce i to jest nasz cel" . Młodzi chcę dobrej pracy żeby samemu sobie kupić mieszkanie gdzie chcą i jakie chcą. Co to za biznes jak młode małżeństwo nie może znalexć pracy a jak znajdzie to 2*minimalna "Jeżeli nie ma gniazda, nie ma piskląt, jeżeli są mieszkania, są młode pokolenia, które mieszkają w Polsce i to jest nasz cel" . Młodzi chcę dobrej pracy żeby samemu sobie kupić mieszkanie gdzie chcą i jakie chcą. Co to za biznes jak młode małżeństwo nie może znalexć pracy a jak znajdzie to 2*minimalna płaca.... a Państwo i tak jedna chce zabrać na wynajem i media w swoich mieszkaniach, Mlodzi wolą wyjechać godnie zarabiać i mieszkać tam gdzie chcą a nie tam gdzie dudi chce żeby mieszkali.

Powiązane: Mieszkanie Plus

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki