Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – lipiec 2018 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

4,00 proc. w skali roku – taką stawką kuszą najlepsze lokaty kwartalne w lipcu. Zainteresowani założeniem depozytu na taki procent będą musieli jednak spełnić szereg warunków. Jednym z nich jest również limit wpłaconego kapitału.  

Jak co wtorek prezentujemy na łamach Bankier.pl najwyżej oprocentowane depozyty bankowe. W tym tygodniu kolej przypadła na najlepsze lokaty 3-miesięczne. Pierwsze dwie tabele opisują czołowe oferty, z których może skorzystać posiadacz 10 000 zł. Jedna z nich prezentuje najlepsze propozycje wymagające spełnienia dodatkowych warunków, druga z kolei to oferty bez tak zwanych gwiazdek. Na trzecie zestawienie składają się lokaty, na które można wpłacić 100 000 zł. Jeśli instytucja posiada w ofercie kilka depozytów o podobnych parametrach, do danego zestawienia włączyliśmy lokatę z najwyższą stawką.

Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – lipiec 2018 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – lipiec 2018 [Ranking Bankier.pl] (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Klienci, którzy chcą zarobić najwięcej na ulokowaniu 10 000 zł, mogą zainteresować się jedną z trzech opcji na 4,00 proc. w skali roku, które po 3 miesiącach pozwolą zarobić około 82 zł. Wszystkie z nich to liderzy zestawienia z dodatkowymi warunkami.

Takim zyskiem kusi m.in. Bank Millennium na Lokacie „Lubię to Polecam”. Depozyt jest elementem programu polecającego o takiej samej nazwie. Aby skorzystać z tej oferty, należy być posiadaczem konta osobistego w banku i zarekomendować rachunek znajomemu lub należeć do tej drugiej grupy i jako nowy klient otworzyć ROR z polecenia. Możliwość wpłacenia środków na lokatę pojawi się po dokonaniu płatności bezgotówkowych kartą debetowa lub Blikiem na określoną kwotę przez zaproszonego do programu.

Drugą propozycją z takim samym oprocentowaniem jest Nest Lokata Witaj, którą Nest Bank przygotował dla nowych klientów. Dodatkowym wymogiem stawianym przez instytucję jest założenie konta osobistego.

Podobną ofertę ma również Plus Bank. Posiadacze konta osobistego mogą założyć Lokatę na Start, jeśli do tej pory nie korzystali z oferty depozytowej banku. Bank otworzy rachunek lokaty, jeśli prowadzi konto na rzecz klienta nie dłużej niż 12 miesięcy.

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Bank Millennium

Lokata "Lubię to Polecam"

4,00%

81,66 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy:

a) skutecznie polecą wskazany ROR znajomemu, który wypełni dodatkowe warunki lub

b) są nowymi klientami, a ROR otworzą z polecenia oraz spełnią dodatkowe warunki.

Warunki, o których mowa to zrealizowanie płatności bezgotówkowych kartą lub Blikiem na kwotę 360 zł w ciągu 30 dni od otwarcia konta.

Nest Bank

Nest Lokata Witaj

4,00%

81,66 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

Plus Bank

Lokata na Start

4,00%

81,66 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy do tej pory nie korzystali z oferty depozytowej

2.

BGŻOptima

Lokata Bezkarna

3,50%

71,45 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

Idea Bank

Lokata Happy

3,50%

71,45 zł

tylko dla nowych klientów

mBank

Dla nowych klientów

3,50%

71,45 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

3.

Lion’s Bank

Lokata Desire

3,00%

61,25 zł

tylko dla klientów, którzy ulokują nowe środki

4.

BOŚ Bank

e-Lokata na Plusie

2,80%

57,17 zł

tylko dla nowych klientów

5.

neoBank

energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

2,70%

55,11 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto lub portfel depozytowy w banku

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 09.07.2018 r.

Kolejne miejsce w tabeli zajmują produkty oprocentowane na 3,50 proc. rocznie. Trio stanowią Lokata Bezkarna od BGŻOptima, Lokata HAPPY z oferty Idea Banku oraz Lokata dla nowych klientów proponowana przez mBank. Warunki, które towarzyszą wymienionym produktom, nie zmieniły się od poprzedniego miesiąca. Posiadanie statusu nowego klienta to wymóg, który stawia każdy z banków. Ponadto oferta BGŻOptima kierowana jest do osób, które założą konto oszczędnościowe, a mBanku świeżym posiadaczom konta osobistego.

Trzecia pozycja przypadła Lion’s Bankowi, który w tym miesiącu daje 3,00 proc. w skali roku na Lokacie Desire. Objęcie depozytu takim procentem będzie możliwe po wpłaceniu do banku nowych środków.

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Klienci, którzy unikają lokat obudowanych dodatkowymi produktami lub objętych innymi kryteriami, mogą skorzystać z propozycji, które przyniosą do 2,80 proc. zysku rocznie. Mowa o Lokacie Beztroskiej (Idea Bank) oraz Lokacie Confort (Lion’s Bank). Ich cechą szczególną jest możliwość przedterminowego wypłacenia wpłaconego kapitału bez ryzyka utraty naliczonych do tej pory odsetek.

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

1.

Idea Bank

Lokata Beztroska

2,80%

57,17 zł

Lion’s Bank

Lokata Confort

2,80%

57,17 zł

2.

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie

e-Lokata oranżowa

1,85%

37,77 zł

3.

Getin Bank

e-Lokata Tradycyjna

1,55%

31,64 zł

Plus Bank

Lokata internetowa

1,55%

31,64 zł

4.

Toyota Bank

Lokata Standard

1,50%

30,62 zł

5.

Nest Bank

Nest Lokata

1,40%

28,58 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 09.07.2018 r.

Oczko niżej uplasowała się e-Lokata oranżowa od Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie ze stawką 1,85 proc. w skali roku. Miejsce w TOP3 znalazło się jeszcze dla e-Lokaty Tradycyjnej (Getin Bank) oraz Lokaty internetowej (Plus Bank), które mają oprocentowanie o 0,30 pp. niższe.

Najlepsze lokaty kwartalne na 100 000 zł

Do Lion’s Banku, który w czerwcu zajmował pierwszą pozycję w zestawieniu na 100 000 zł, dołączył w tym miesiącu Idea Bank. Obie instytucje oferują 3,00 proc. w skali roku klientom, którzy wpłacą nowe środki. Jest to warunek, który obowiązuje przy Lokacie Desire oraz Lokacie na nowe środki.

Najlepsze lokaty 3-miesięczne dla 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Idea Bank

Lokata na nowe środki

3,00%

612,48 zł

tylko dla klientów, którzy wpłacą nowe środki

Lion’s Bank

Lokata Desire

3,00%

612,48 zł

tylko dla klientów, którzy wpłacą nowe środki

2.

BGŻOptima

Lokata Bezkompromisowa

2,70%

551,24 zł

dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

neoBANK

energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

2,70%

551,24 zł

dla nowych klientów zakładających konto lub portfel depozytowy w banku, zakładana przez bankowość elektroniczną

3.

Alior Bank

Lokata internetowa (dla nowego klienta)

2,50%

510,41 zł

tylko dla nowych klientów, zakładana on-line

Citi Handlowy

Lokata Promocyjna

2,50%

510,41 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto w ramach promocji lub osób, które otworzyły rachunek przed 1 maja 2016 r., wymagane osiągnięcie salda dziennego na poziomie 120 000 zł we wskazanym terminie, zakładana przez bankowość internetową

4.

Plus Bank

Lokata „Nowa Kasa = Większy Zysk”

2,30%

469,58 zł

dla posiadaczy konta w banku, którzy ulokują nowe środki

5.

Nest Bank

Nest Lokata Lojalna

2,20%

449,16 zł

dla posiadaczy konta, którzy zapewnią:

a) wpływ wynagrodzenia na ROR w kwocie min. 2500 zł/m-c

lub

b) wpływy na rachunek firmowy w kwocie min. 6000 zł/m-c oraz zrealizują zaliczkę podatku dochodowego do US lub płatność składki do ZUS.

Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu»

Źródło: Bankier.pl, stan na 09.07.2018 r.

Wiceliderem zostają w tym miesiącu BGŻOptima oraz neoBank, których produkty są oprocentowane na 2,70 proc. w stosunku rocznym. Lokata Bezkompromisowa od pierwszego z nich to propozycja dedykowana nowym klientom, którzy założą jedyne konto z oferty banku, czyli oszczędnościowy rachunek SMART. W przypadku energoLOKATY 3M Gwarantowanej od neoBanku posiadanie statusu nowego klienta także się liczy. Wymagane jest również otwarcie ROR-u lub Portfela depozytowego.

2,50 proc. rocznie można zarobić, wybierając jedną z propozycji z trzeciego miejsca w tabeli. Warunki Lokaty internetowej dla nowych klientów od Alior Banku zostały ujęte już w nazwie depozytu. Ta oferta dla nowych klientów jest dostępna wyłącznie dla tych, którzy wypełnią formularz online. 2,50 proc. w skali roku pozwoli zarobić również Citi Handlowy w ramach promocji konta osobistego. Poza założeniem lub posiadaniem konta we wskazanym terminie klient będzie musiał również zapewnić saldo w wysokości 120 000 zł.

Najlepsze lokaty kwartalne – sytuacja na rynku

Mimo że maksymalne stawki widniejące przy poszczególnych zestawieniach zostały utrzymane na takim samym poziomie co przed miesiącem, to uważni czytelnicy dostrzegą kilka zmian.

Znane z częstych aktualizacji tabel oprocentowania Idea Bank oraz Lion’s Bank tym razem poprawiły warunki na swoich depozytach. Idea Bank podniósł oprocentowanie na Lokacie na nowe środki oraz Lokacie na nowe środki PLUS, zrównując stawki na obu wariantach depozytu. Podobną ścieżkę obrał Lion’s Bank w przypadku lokat z rodziny Desire. Tym samym klient nie jest zobowiązany do otwarcia konta osobistego, jeśli chce otrzymać wyższe oprocentowanie, co obowiązywało do tej pory. Lokata Desire oraz Lokata na nowe środki zajmują pierwsze miejsce w zestawieniu najlepszych lokat na 100 000 zł, a pierwsza z nich także trzecią pozycję w tabeli na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami.

Zainteresowani otwarciem depozytu bez dodatkowych wymogów mogą od niedawna skorzystać z nowej oferty Lion’s Banku. Kwartalna Lokata Confort oferuje 2,80 proc. w skali roku i plasuje się na pozycji lidera tabeli. To nie koniec zmian, które zaszły we wspomnianym zestawieniu. Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie obniżył stawki na swoich depozytach dostępnych online. Cięcia nie ominęły e-Lokaty oranżowej, która obecnie da zarobić o 0,20 pp. mniej niż na początku czerwca.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Przeczytaj więcej na temat: Tylko u nas

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 6 mhm

I znowu nie ma tabelki „Najlepsze lokaty 3M na 100 000 zł bez dodatkowych warunków” — a tym razem to o tyle ważne, że najlepsze z tabeli „Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków” można założyć też na 100 tys. zł...

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl