Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – październik 2018 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Lokując oszczędności na trzy miesiące, można otrzymać stawkę sięgającą 4 proc. w skali roku. Obniżając oczekiwany zarobek do min. 3 proc. w skali roku, można wybrać spośród ofert dziewięciu banków. Każdy z nich wymaga jednak spełnienia dodatkowych warunków.

W ten wtorek na łamach Bankier.pl goszczą najlepsze lokaty kwartalne. Propozycje z najwyższymi stawkami dla kwoty 10 000 zł prezentujemy w dwóch pierwszych tabelach. W jednej z nich zebraliśmy lokaty z dodatkowymi warunkami, w drugiej – oferty bez takich ograniczeń. Trzecie zestawienie przygotowaliśmy z myślą o osobach, które mają w planach zainwestować większą kwotę – 100 000 zł. Jeśli instytucja posiada w ofercie kilka depozytów o podobnych parametrach, do danego zestawienia włączyliśmy lokatę z najwyższą stawką.

Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – październik 2018 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – październik 2018 [Ranking Bankier.pl] (fot. Grzegorz Kawecki / Puls Biznesu)

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Posiadacz 10 000 zł, który celuje w najwyżej oprocentowany depozyt kwartalny może wybrać spośród pięciu instytucji, które oferują na lokacie na ten termin 4,00 proc. w skali roku. Wśród liderów znajdują się Bank Millennium, Idea Bank, Lion’s Bank, Nest Bank oraz Plus Bank. Wszystkie z wymienionych instytucji oczekują jednak za taki procent czegoś w zamian.

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

1.

Bank Millennium

Lokata "Lubię to Polecam"

4,00%

81,66 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy:

a) skutecznie polecą wskazany ROR znajomemu, który wypełni dodatkowe warunki lub

b) są nowymi klientami, a ROR otworzą z polecenia oraz spełnią dodatkowe warunki.

Warunki, o których mowa to zrealizowanie płatności bezgotówkowych kartą lub Blikiem na kwotę 360 zł w ciągu 30 dni od otwarcia konta.

Idea Bank

Lokata HAPPY

4,00%

81,66 zł

tylko dla nowych klientów

Lion’s Bank

Lokata Welcome

4,00%

81,66 zł

tylko dla nowych klientów

Nest Bank

Nest Lokata Witaj

4,00%

81,66 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

Plus Bank

Lokata na Start

4,00%

81,66 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy do tej pory nie korzystali z oferty depozytowej

2.

BGŻOptima

Lokata Bezkarna

3,50%

71,45 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

mBank

Dla nowych klientów

3,50%

71,45 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

3.

Alior Bank

Lokata dla nowego klienta*

3,00%

61,25 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto.

eurobank

Lokata na start mobilna

3,00%

61,25 zł

tylko dla posiadaczy konta, dostępna przez 30 dni od aktywacji aplikacji mobilnej

4.

BOŚ Bank

e-Lokata na Plusie

2,80%

57,17 zł

tylko dla nowych klientów

5.

neoBank

energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

2,70%

55,11 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto lub portfel depozytowy w banku

*Lokata na 100 dni.

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 08.10.2018 r.

Od stawiających na propozycję Banku Millennium oczekuje się włączenia do programu rekomendacyjnego Lubię to Polecam jako obecny lub nowy klient. Lokata kwartalna o takiej samej nazwie (Lubię to Polecam) z podniesioną stawką to jedna z dostępnych nagród dla uczestników. Aby ją otrzymać, zaproszony do programu musi założyć ROR oraz zrealizować płatności kartą lub Blikiem na 360 zł we wskazanym terminie. Idea Bank oraz Lion’s Bank to instytucje, które mają podobną ofertę. 4,00 proc. w skali roku towarzyszy Lokacie HAPPY (Idea Bank) oraz Lokacie Welcome (Lion’s Bank). Wspomniane produkty mają jednak jeden istotny warunek – są zarezerwowane dla nowych klientów banku. Status nowego klienta jest nie mniej ważny w przypadku oferty Nest Banku (Nest Lokata Witaj). Jest to zaledwie połowa wymogów do „odhaczenia” – drugi warunek to założenie konta osobistego. 4,00 proc. rocznie można jeszcze znaleźć w Plus Banku, który Lokatę na Start kieruje do posiadaczy konta w banku, którzy do tej pory nie korzystali z oferty depozytowej instytucji.

Oprocentowanie o 0,50 pp. niższe oferują propozycje, które ulokowały się oczko niżej, czyli Lokata Bezkarna (BGŻOptima) oraz Lokata dla nowych klientów (mBank). Zainteresowani wymienionymi produktami będą mogli z nich skorzystać, jeśli dysponują statusem nowego klienta, a także skuszą się na dodatkowy produkt banku. BGŻOptima proponuje otwarcie konta oszczędnościowego, a mBank konta osobistego.

Ostatnie miejsce w TOP3 zajmują kolejne dwie oferty – Lokata dla nowego klienta (Alior Bank) oraz Lokata na start mobilna (eurobank) objęte stawką w wysokości 3,00 proc. w skali roku. Deponentom, którzy udadzą się ze swoimi oszczędnościami do Alior Banku, bank otworzy rachunek lokaty, jeśli są nowymi klientami oraz otworzą ROR. Oferta eurobanku jest z kolei kierowana do osób, które dopiero zaczęły korzystać z aplikacji mobilnej. Tutaj także nie obejdzie się bez konta osobistego.

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Znacznie niższy zysk czekać będzie po trzech miesiącach na klientów, którzy zdecydowali się na depozyt w tak zwanym standardzie, czyli bez dodatkowych produktów oraz innych warunków do spełnienia. Najwyższa stawka, jaką można zdobyć, decydując się na taki wariant lokaty to 2,30 proc. w skali roku. Takie oprocentowanie można znaleźć w cennikach dwóch banków – Idea Banku
(Lokata NR 1) oraz Lion’s Banku (Lokata Confort).  

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

1.

Idea Bank

Lokata NR 1

2,30%

46,95 zł

Lion’s Bank

Lokata Confort

2,30%

46,95 zł

2.

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie

e-Lokata oranżowa

1,75%

35,72 zł

3.

Getin Bank

e-Lokata Tradycyjna

1,55%

31,64 zł

Plus Bank

Lokata internetowa

1,55%

31,64 zł

4.

Toyota Bank

Lokata Standard

1,50%

30,62 zł

5.

Nest Bank

Nest Lokata

1,40%

28,58 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 08.10.2018 r.

Na pozycji drugiej melduje się e-Lokata oranżowa od Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie ze stawką trochę niższą niż przed miesiącem – 1,75 proc. rocznie. Kolejne 0,20 pp. muszą odjąć klienci, którzy otworzą lokatę w jednym z banków, których oferty zajmują trzecie miejsce w zestawieniu. Mowa o Getin Banku (e-Lokata Tradycyjna) oraz Plus Banku (Lokata internetowa).

Najlepsze lokaty kwartalne na 100 000 zł

Aż o cały punkt procentowy mniej od liderów pierwszego zestawienia „wypłacą” liderzy tabeli na większą kwotę. Na czele tabeli jest także i mniej tłoczno – na pierwszej pozycji znalazły się trzy propozycje. Eurobank (Lokata na dobry początek) oferuje taką stawkę nowym klientom, którzy dobiorą konto osobiste, dokonają określonej liczby płatności bezgotówkowych oraz spełnią jeszcze jeden warunek – dokonają wpływu wynagrodzenia lub dowolnego wpływu środków we wskazanej przez bank wysokości. Na tym samym miejscu znajdują się także Lokata HAPPY PRO (Idea Bank) oraz Lokata Welcome (Lion’s Bank), które, podobnie jak oferta eurobanku, są dedykowane wyłącznie nowym klientom. Zainteresowanych drugą z nich bank zaprasza do swoich oddziałów.

Najlepsze lokaty 3-miesięczne dla 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

eurobank

Lokata na dobry początek

3,00%

612,48 zł

tylko dla nowych klientów, którzy otworzą konto oraz:

a) dokonają min. 9 transakcji bezgotówkowych kartą płatniczą,

b) dokonają wpływu wynagrodzenia w kwocie min 500 zł,

LUB

dokonają wpływu w wysokości min. 1500 zł co najmniej dwa razy

Idea Bank

Lokata HAPPY PRO

3,00%

612,48 zł

tylko dla nowych klientów

Lion’s Bank

Lokata Welcome

3,00%

612,48 zł

tylko dla nowych klientów, zakładana w oddziale

2.

neoBANK

energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

2,70%

551,24 zł

dla nowych klientów zakładających konto lub portfel depozytowy w banku, zakładana przez bankowość elektroniczną

3.

Alior Bank

Lokata internetowa (dla nowego klienta)*

2,50%

510,41 zł

tylko dla nowych klientów, zakładana on-line

4.

Plus Bank

Lokata „Nowa Kasa = Większy Zysk”

2,05%

418,53 zł

dla posiadaczy konta w banku, którzy ulokują nowe środki

5.

Nest Bank

Nest Lokata Lojalna

2,00%

408,32 zł

dla posiadaczy konta, którzy zapewnią:

a) wpływ wynagrodzenia na ROR w kwocie min. 2500 zł/m-c

lub

b) wpływy na rachunek firmowy w kwocie min. 6000 zł/m-c oraz zrealizują zaliczkę podatku dochodowego do US lub płatność składki do ZUS.

Raiffeisen Polbank

Lokata na Start

2,00%

408,32 zł

tylko dla nowych klientów, którzy otworzą konto, zakładana w oddziale.  

*Lokata na 90 dni. 

Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu»

Źródło: Bankier.pl, stan na 08.10.2018 r.

2,70 proc. w skali roku to oprocentowanie dla wpłacających swoje oszczędności na energoLOKATĘ 3M Gwarantowaną, która należy do oferty Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego (neoBank). To kolejna propozycja dla nowych klientów. Lista warunków obejmuje także założenie portfela depozytowego lub konta osobistego w banku.

Lokata internetowa dla nowego klienta od Alior Banku zajmuje trzecie miejsce dzięki stawce w wysokości 2,50 proc. w skali roku. Nazwa zdradza podstawowe kryterium do spełnienia – konieczność posiadania statusu nowego klienta.

Najlepsze lokaty kwartalne – sytuacja na rynku

Październik nie przyniósł na razie zbyt wielu nowości w opublikowanych do tej pory zestawieniach. Zaledwie jeden bank z czołówki zdecydował się na zmianę stawki na lokacie zasilającej ranking najlepszych lokat miesięcznych, a na najlepszych kontach oszczędnościowych zmiany były zaledwie kosmetyczne. Nie inaczej jest w przypadku tabel przedstawiających najlepsze lokaty na trzy miesiące.

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie obniżył stawkę na e-Lokacie oranżowej z 1,85 proc. na 1,75 proc. w skali roku. Mimo spadku o 0,10 pp. oferta utrzymała drugą pozycję w zestawieniu prezentującym najkorzystniejsze lokaty bez dodatkowych warunków. Z ostatniego zestawienia zniknęła natomiast Lokata Bezkompromisowa od BGŻOptima. Ten depozyt na 2,70 proc. w skali roku został wycofany przez BGŻOptima 5 października br. Do pozytywnych informacji można zaliczyć przedłużenie programu rekomendacyjnego przez Bank Millennium w ramach którego można założyć lokatę na 4 proc. w skali roku.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj