Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – kwiecień 2018 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Poszukujący najwyższych stawek na depozytach bankowych mogą rozważyć założenie lokaty kwartalnej. W przypadku depozytów na ten okres można spotkać się z propozycjami oprocentowanymi na 4 proc. rocznie. Wybierając jednak ofertę z relatywnie wysoką stawką, należy liczyć się z możliwością wpłacenia tylko części zgromadzonych oszczędności, a także z koniecznością spełnienia dodatkowych wymogów postawionych przez bank.

W najnowszym rankingu Bankier.pl zajmujemy się najlepszymi ofertami lokat kwartalnych. Czołowe propozycje na 10 000 zł prezentujemy w dwóch tabelach. W pierwszej z nich można znaleźć informacje o najwyżej oprocentowanych produktach, które wymagają od zainteresowanego spełnienia dodatkowych warunków, druga tabela to z kolei najkorzystniejsze depozyty, które nie posiadają takich ograniczeń. Ostatnie zestawienie może zainteresować czytelników, którzy planują przechować na depozycie większą sumę – 100 000 zł.

Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – kwiecień 2018 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – kwiecień 2018 [Ranking Bankier.pl] (YAY Foto)

Jeśli instytucja posiada w ofercie kilka lokat o podobnych parametrach, do danego zestawienia włączyliśmy depozyt z najwyższą stawką.

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Na pierwszym miejscu zestawienia najlepszych lokat kwartalnych na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami znalazły się trzy banki, które kuszą najwyższą stawką dostępna na rynku – 4,00 proc. w skali roku.

Lokata „Lubię to Polecam” to pierwsza oferta, która pozwoli zarobić 4,00 proc. rocznie, czyli blisko 81 zł w trzy miesiące. Bank Millennium zdecydował się przedłużyć obowiązywanie programu, w ramach którego możliwe było otwarcie tego depozytu. Aby skorzystać z promocji, należy być posiadaczem konta osobistego, który poleci rachunek znajomemu lub nowym klientem zakładającym ROR z polecenia. Uczestnicy programu będą mogli się cieszyć nagrodą, jeśli zaproszony do programu zrealizuje płatności bezgotówkowe kartą lub Blikiem na kwotę nie mniejszą niż 360 zł w ciągu 30 dni od otwarcia rachunku bankowego.

Na najwyższym stopniu podium zestawienia można również znaleźć Nest Lokatę Witaj od Nest Banku. Z tej oferty skorzystać mogą wyłącznie nowi klienci, którzy otworzą konto osobiste. Również i w przypadku tego depozytu liczy się czas. Świeżo upieczony posiadacz konta ma 30 dni na otwarcie lokaty.

PlusBank zamyka trio liderów. Lokata na Start to oferta, która wymaga od zainteresowanego założenia konta osobistego. Posiadacz rachunku może otworzyć lokatę na wysoki procent, jeśli do tej pory nie wpłacał środków na żaden produkt depozytowy banku, a z rachunku korzysta nie dłużej niż 12 miesięcy.

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Bank Millennium


Lokata "Lubię to Polecam"

4,00%

80,78 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy:

a) skutecznie polecą wskazany ROR znajomemu, który wypełni dodatkowe warunki lub

b) są nowymi klientami, a ROR otworzą z polecenia oraz spełnią dodatkowe warunki.

Warunki, o których mowa to zrealizowanie płatności bezgotówkowych kartą lub Blikiem na kwotę 360 zł w ciągu 30 dni od otwarcia konta.

Nest Bank


Nest Lokata Witaj

4,00%

80,78 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

Plus Bank


Lokata na Start

4,00%

80,78 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy do tej pory nie korzystali z oferty depozytowej

2.

BGŻOptima


Lokata Bezkarna

3,50%

70,68 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

Idea Bank


Lokata Happy

3,50%

70,68 zł

tylko dla nowych klientów

mBank


Dla nowych klientów

3,50%

70,68 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

3.

Citi Handlowy


Lokata na powitanie w Citi Priority

3,00%

60,57 zł

tylko dla nowych klientów, którzy założą konto Citi Priority w ramach promocji i zasilą je kwotą min. 30 000 zł

Lion’s Bank


Lokata Desire PLUS

3,00%

60,57 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku, którzy ulokują nowe środki

4.

BOŚ Bank


e-Lokata na Plusie

2,80%

56,54 zł

tylko dla nowych klientów

5.

neoBank


energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

2,70%

54,53 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto lub portfel depozytowy w banku

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 09.04.2018 r.

Oczko niżej plasują się propozycje ze stawką niższą o 0,50 pp. Tyle jest skłonny zapłacić m.in. BGŻOptima na Lokacie Bezkarnej skierowanej do nowych klientów, którzy pokuszą się również o założenie konta oszczędnościowego. Nowych klientów doceniają również Idea Bank, który dedykuje im Lokatę Happy, oraz mBank. Lokata dla nowych klientów z jego oferty jest dostępna dla tych, którzy założą rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy.

TOP3 zamykają Citi Handlowy (Lokata na powitanie w Citi Handlowy) oraz Lion’s Bank (Lokata Desire Plus), które są skłonne zaoferować 3,00 proc. w skali roku. Oferta Citi Handlowego objęta jest promocją Konta Citi Priority. Status nowego klienta i zasilenie rachunku sumą nie mniejszą niż 30 000 zł pozwolą na skorzystanie z tej lokaty. W przypadku Lokaty Desire Plus od Lion’s Banku konieczne będzie założenie lub posiadanie ROR-u oraz zasilenie lokaty nowymi środkami.

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Zwolennicy lokat nieobudowanych dodatkowymi produktami lub warunkami dotyczącymi statusu klienta czy wpłacanych środków, bez problemu znajdą taką ofertę, jednak ze znacznie niższą stawką. Rozstając się z oszczędnościami na poziomie 10 000 zł, można na tego typu depozycie zarobić do 2,05 proc. w skali roku. Takie oprocentowanie figuruje przy e-Lokacie oranżowej z oferty Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie.

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

1.

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie

e-Lokata oranżowa

2,05%

41,39 zł

2.

Getin Bank


e-Lokata Tradycyjna

1,55%

31,29 zł

Idea Bank


Lokata NR 1

1,55%

31,29 zł

Plus Bank


Lokata internetowa

1,55%

31,29 zł

3.

Toyota Bank


Lokata Standard

1,50%

30,29 zł

4.

Lion’s Bank


Lokata Miracle

1,45%

29,28 zł

5.

Nest Bank


Nest Lokata

1,40%

28,26 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 09.04.2018 r.

Miejsce drugie to ex aequo trzy oferty oprocentowane na 1,55 proc. w skali roku. Taka stawka jest dostępna na e-Lokacie Tradycyjnej od Getin Banku, Lokacie NR 1 z oferty Idea Banku oraz Lokacie internetowej, która należy do palety produktów depozytowych Plus Banku. Niewiele mniej mogą zarobić zainteresowani Lokatą Standard od Toyota Banku, bo 1,50 proc. w skali roku.

Najlepsze lokaty kwartalne na 100 000 zł

Stawianie przed klientem dodatkowych warunków w zamian za wyższą stawkę to nic nowego. Coraz częściej można się także spotkać z wyznaczaniem maksymalnej kwoty wkładu, która to zostanie objęta lepszym oprocentowaniem. Prawie wszystkie oferty z pierwszej trójki zestawienia na 10 000 zł posiadają takie ograniczenie. Rodzynkiem jest Lion’s Bank z Lokatą Desire Plus, która tym samym zajmuje pierwsze miejsce w tabeli na dziesięciokrotnie większą kwotę. Warunki tej lokaty na 3,00 proc. w skali roku pozostają takie same, czyli konieczność posiadania konta osobistego oraz zdeponowania nowych środków.

Najlepsze lokaty 3-miesięczne dla 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Lion’s Bank


Lokata Desire PLUS

3,00%

605,84 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku, którzy ulokują nowe środki

2.

BOŚ Bank


EKOlokata Rzetelna

2,75%

555,35 zł

tylko dla nowych środków

3.

BGŻOptima


Lokata Bezkompromisowa

2,70%

545,25 zł

dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

Idea Bank


Lokata HAPPY PRO

2,70%

545,25 zł

tylko dla nowych klientów

neoBANK


energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

2,70%

545,25 zł

dla nowych klientów zakładających konto lub portfel depozytowy w banku, zakładana przez bankowość elektroniczną

4.

Alior Bank

Lokata internetowa (dla nowego klienta)

2,50%

504,86 zł

tylko dla nowych klientów, zakładana on-line

5.

PlusBank


Lokata „Nowa Kasa = Większy Zysk”

2,30%

464,46 zł

dla posiadaczy konta w banku, którzy ulokują nowe środki

Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu»

Źródło: Bankier.pl, stan na 09.04.2018 r.

Pozycja druga przypadła w tym miesiącu EKOlokacie Rzetelnej od BOŚ Banku, której towarzyszy stawka w wysokości 2,75 proc. w stosunku rocznym. Oferta jest skierowana do wszystkich klientów, którzy przeleją na rachunek lokaty nowe środki. Trzecie miejsce to grupa trzech lokat ze stawką niższą o zaledwie 0,05 pp. 2,70 proc. rocznie wypłacą BGŻOptima (Lokata Bezkompromisowa), Idea Bank (Lokata Happy PRO) oraz neoBank (energoLOKATA 3M Gwarantowana). Wszystkie z wymienionych ofert są zarezerwowane dla nowych klientów. Ponadto, BGŻOptima wymaga założenia konta oszczędnościowego, a neoBank konta osobistego lub portfela depozytowego.

Najlepsze lokaty kwartalne – sytuacja na rynku

Początek kwietnia nie przyniósł znaczących zmian wśród najlepszych lokat kwartalnych, choć dwa banki z czołówki zdecydowały się na aktualizację tabel oprocentowania. Ich efektem jest pojawienie się m.in. dwóch nowości w powyższych zestawieniach.

BOŚ Bank wprowadził do oferty dwie lokaty kwartalne skierowane do różnych odbiorców. Jedną z nich jest wyżej oprocentowana (2,80 proc. w skali roku) e-Lokata na Plusie, która zajęła czwarte miejsce w tabeli na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami. Skorzystać z niej mogą wyłącznie nowi klienci. Na depozycie można przechować do 20 000 zł. Druga propozycja to EKOlokata Rzetelna z niewiele niższym oprocentowaniem (2,75 proc. w skali roku), które pozwoliło jej znaleźć się na drugim miejscu zestawienia na większą kwotę. Oferta jest dostępna zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów, a kluczem do otrzymania wspomnianej stawki jest wpłacenie nowych środków. Lokata nie posiada wyznaczonej kwoty maksymalnej.

Gorsze warunki niż przed miesiącem proponuje obecnie Idea Bank na Lokacie na nowe środki Plus. W marcu depozyt zajmował pozycję lidera rankingu na 100 000 zł razem z ofertą od Lion’s Banku. Obecna stawka wynosi 2,65 proc. rocznie. Aktualnie więcej pozwoli zarobić inna lokata z bogatej palety produktów depozytowych banku – Lokata Happy PRO, która przyniesie zysk w wysokości 2,70 proc. w skali roku.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl