Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – czerwiec 2018 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Spełnienie dodatkowych warunków to klucz do otrzymania wyższej stawki na lokacie kwartalnej. Tradycyjnie na najlepsze oprocentowanie mogą liczyć nowi klienci oraz posiadacze konta osobistego. Dla zainteresowanych, którym zależy na ulokowaniu wyższej kwoty lub skorzystaniu z lokaty bez dodatkowych warunków, banki przygotowały gorszą ofertę. Różnica w stawkach wynosi co najmniej 1 pp.

Kolejny ranking w tym miesiącu obejmuje najlepsze lokaty kwartalne. Pierwsze dwie tabele przedstawiają najwyżej oprocentowane depozyty dla kwoty 10 000 zł. Jedna z nich skupia się na propozycjach z tak zwanymi dodatkowymi warunkami, druga – na ofertach standardowych, które nie wymagają korzystania z innych produktów lub spełniania innych wymogów. Trzecie zestawienie traktuje o lokatach, na które można wpłacić 100 000 zł. Jeśli instytucja posiada w ofercie kilka lokat o podobnych parametrach, do danego zestawienia włączyliśmy depozyt z najwyższą stawką.

Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – czerwiec 2018 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – czerwiec 2018 [Ranking Bankier.pl] (YAY Foto)

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Fotel lidera zestawienia na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami dzielą w tym miesiącu – podobnie jak w maju – trzy propozycje oprocentowane na 4,00 proc. w skali roku.

Jedną z nich jest Lokata „Lubię to Polecam”, która należy do oferty Banku Millennium. Oferta jest dostępna dla klientów, którzy wezmą udział w programie polecającym o tożsamej nazwie. Aby dołączyć do promocji, należy być posiadaczem konta osobistego w Banku Millennium oraz zarekomendować wskazany rachunek znajomemu lub otworzyć ROR na podstawie otrzymanego polecenia. Możliwość skorzystania z nagrody pojawi się po zrealizowaniu płatności bezgotówkowych na 360 zł przez zaproszonego do oferty.

Do grona najlepszych można zaliczyć również Nest Lokatę Witaj, którą proponuje Nest Bank. Depozyt jest zarezerwowany dla nowych klientów, którzy skuszą się przed jego otwarciem na założenie konta osobistego.

Ofertę na taki sam procent posiada także Plus Bank. Ją z kolei będą mogli wybrać klienci, którzy posiadają konto osobiste w Plus Banku nie dłużej niż rok oraz nie korzystali do tej pory z innych produktów depozytowych banku.

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Bank Millennium

Lokata "Lubię to Polecam"

4,00%

81,66 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy:

a) skutecznie polecą wskazany ROR znajomemu, który wypełni dodatkowe warunki lub

b) są nowymi klientami, a ROR otworzą z polecenia oraz spełnią dodatkowe warunki.

Warunki, o których mowa to zrealizowanie płatności bezgotówkowych kartą lub Blikiem na kwotę 360 zł w ciągu 30 dni od otwarcia konta.

Nest Bank

Nest Lokata Witaj

4,00%

81,66 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

Plus Bank

Lokata na Start

4,00%

81,66 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy do tej pory nie korzystali z oferty depozytowej

2.

BGŻOptima

Lokata Bezkarna

3,50%

71,45 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

Idea Bank

Lokata Happy

3,50%

71,45 zł

tylko dla nowych klientów

mBank

Dla nowych klientów

3,50%

71,45 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

3.

Lion’s Bank

Lokata Desire PLUS

3,00%

61,25 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy ulokują nowe środki

4.

BOŚ Bank

e-Lokata na Plusie

2,80%

57,17 zł

tylko dla nowych klientów

5.

neoBank

energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

2,70%

55,11 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto lub portfel depozytowy w banku

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 11.06.2018 r.

Miano lokaty nr 2 również należy podzielić na kilka ofert – Lokatę Bezkarną (BGŻOptima), Lokatę HAPPY (Idea Bank) oraz Lokatę dla nowych klientów (mBank). Wszystkie wymienione produkty bankowe posiadają jeden wspólny mianownik – skorzystać z nich mogą wyłącznie nowi klienci danej instytucji. BGŻOptima ceni sobie dodatkowo założenie konta oszczędnościowego, a mBank konta osobistego. Aby znaleźć się wśród wiceliderów, należało zaproponować w czerwcu stawkę w wysokości 3,50 proc. w skali roku.

Na trzecim miejscu rankingu znalazła się Lokata Desire PLUS, która jest objęta oprocentowaniem w wysokości 3,00 proc. w skali roku. Założyć ją mogą posiadacze konta osobistego w Lion’s Banku, którzy dysponują nowymi środkami dla banku.

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Zainteresowani, którzy spóźnili się z założeniem lokaty kwartalnej bez dodatkowych warunków, obecnie mogą otrzymać nieco niższą stawkę niż przed miesiącem. Na pierwszym miejscu melduje się Lokata Beztroska od Idea Banku oprocentowana na 2,80 proc. w skali roku.

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

1.

Idea Bank

Lokata Beztroska

2,80%

57,17 zł

2.

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie

e-Lokata oranżowa

2,05%

41,85 zł

3.

Getin Bank

e-Lokata Tradycyjna

1,55%

31,64 zł

Plus Bank

Lokata internetowa

1,55%

31,64 zł

4.

Toyota Bank

Lokata Standard

1,50%

30,62 zł

5.

Lion’s Bank

Lokata Miracle

1,45%

29,60 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 11.06.2018 r.

2,05 proc. w stosunku rocznym to procent, który pozwolił Polskiemu Bankowi Spółdzielczemu w Ciechanowie znaleźć się na drugiej pozycji zestawienia wraz z e-Lokatą oranżową. Do TOP3 dołączają także e-Lokata Tradycyjna (Getin Bank) oraz Lokata internetowa (Plus Bank) ze stawką w wysokości 1,55 proc. w skali roku.  

Najlepsze lokaty kwartalne na 100 000 zł

Posiadanie większych oszczędności nie odegra znaczącej roli w przypadku lokat kwartalnych. Wręcz przeciwnie – najlepsze propozycje są obarczone limitem wkładu, co nie pozwoli na znaczący zarobek. Dla przykładu, klienci, którzy chcą ulokować 100 000 zł na jednym depozycie mogą otrzymać stawkę w wysokości do 3,00 proc. w skali roku, czyli o 1 pp. mniej niż w przypadku dziesięciokrotnie niższej kwoty.

Najwięcej, czyli wspomniane 3,00 proc. rocznie, towarzyszy Lokacie Desire PLUS od Lion’s Banku. Spełnienie dwóch wymogów (posiadanie konta osobistego oraz przekazanie bankowi nowych środków) pozwoli na założenie tego depozytu.

Najlepsze lokaty 3-miesięczne dla 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Lion’s Bank

Lokata Desire PLUS

3,00%

612,48 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku, którzy wpłacą nowe środki

2.

Idea Bank

Lokata Beztroska

2,80%

571,65 zł

zakładana on-line

3.

BGŻOptima

Lokata Bezkompromisowa

2,70%

551,24 zł

dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

neoBANK

energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

2,70%

551,24 zł

dla nowych klientów zakładających konto lub portfel depozytowy w banku, zakładana przez bankowość elektroniczną

4.

Alior Bank

Lokata internetowa (dla nowego klienta)

2,50%

510,41 zł

tylko dla nowych klientów, zakładana on-line

Citi Handlowy

Lokata Promocyjna

2,50%

510,41 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto w ramach promocji lub osób, które otworzyły rachunek przed 1 maja 2016 r., wymagane osiągnięcie salda dziennego na poziomie 120 000 zł we wskazanym terminie, zakładana przez bankowość internetową

5.

Plus Bank

Lokata „Nowa Kasa = Większy Zysk”

2,30%

469,58 zł

dla posiadaczy konta w banku, którzy ulokują nowe środki

Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu»

Źródło: Bankier.pl, stan na 11.06.2018 r.

Niewiele mniejszy procent opiewa przy Lokacie Beztroskiej od Idea Banku. Ta oferta, która nie została objęta żadnymi warunkami poza ograniczoną dostępnością, od niedawna posiada stawkę w wysokości 2,80 proc. w skali roku.

Obniżenie swoich oczekiwań o kolejne 0,10 pp. poszerza możliwy wybór o kolejne dwie propozycje. Trzecie miejsce zajmują Lokata Bezkompromisowa (BGŻOptima) oraz energoLOKATA 3M Gwarantowana (neoBank). Posiadanie statusu nowego klienta oraz skorzystanie z dodatkowego produktu to warunki stawiane przed przyszłym deponentem. W przypadku lokaty od BGŻOptima jest to konto oszczędnościowe, a oferty od neoBanku – konto osobiste lub portfel depozytowy.

Najlepsze lokaty kwartalne – sytuacja na rynku

Ranking lokat kwartalnych jest kolejnym po zestawieniu depozytów na miesiąc, w którym widać jak na dłoni efekt zmian w ofertach Idea Banku oraz Lion’s Banku. Dla klientów nie są to pozytywne informacje, ponieważ wiążą się ze spadkiem stawki.

Idea Bank zrezygnował z Lokaty Bezkonkurencyjnej oraz wariantu dla posiadaczy konta osobistego. Pierwsza z nich posiadała stawkę w wysokości 3,20 proc. w skali roku, a oferta z plusem dodawała 0,30 pp. Obie propozycje zajmowały przed miesiącem pozycje lidera – jedna w zestawieniu na 10 000 zł bez dodatkowych warunków, a druga w rankingu na 100 000 zł. W przypadku pierwszego z nich udało się utrzymać prowadzenie po podniesieniu 31 maja br. oprocentowania na Lokacie Beztroskiej do 2,80 proc. w skali roku.

Lion’s Bank poszedł w ślad Idea Banku oraz wycofał Lokatę Profitable oraz Lokatę Profitable PLUS, które towarzyszyły wspomnianym depozytom z Idea Banku, oferując taki sam zysk. Lokatę Profitable zastąpiła Lokata Miracle, a Lokatę Profitable PLUS – Lokata Desire PLUS. Druga z nich jest obecnie liderem zestawienia najlepszych lokat na 100 000 zł ze stawką w wysokości 3,00 proc. w skali roku.

To jednak nie koniec zmian, które można było zaobserwować od momentu publikacji ostatniego rankingu lokat kwartalnych. W związku z zakończeniem promocji z pierwszej tabeli zniknęła Lokata na powitanie w Citi Priority od Citi Handlowego oprocentowana na 3,00 proc. w skali roku. Zmianie uległy też warunki e-Lokaty na Plusie od BOŚ Banku. Do tej pory klienci mieli możliwość wpłacenia do 100 000 zł na jej rachunek. Obecnie jest to 20 000 zł.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl