Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – luty 2018 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Wybierając lokatę kwartalną, można otrzymać do 4 proc. w skali roku, jednak dopiero po założeniu konta osobistego i spełnieniu innych wymogów – w tym ograniczenia wysokości wkładu. Podobnych stawek ze świecą można szukać na najlepszych ofertach bez tak zwanych haczyków i na wyższą kwotę, których maksymalne oprocentowanie w lutym wynosi odpowiednio 2,05 proc. i 3 proc. w skali roku.

Jak co wtorek publikujemy na łamach Bankier.pl zestawienie depozytów, które pozwolą otrzymać najwyższe oprocentowanie. W tym tygodniu analizujemy najlepsze lokaty kwartalne. W pierwszych dwóch tabelach przedstawiamy czołowe propozycje na 10 000 zł. Jedna z nich zawiera oferty, których stawka jest uzależniona od spełnienia dodatkowych warunków, z kolei druga obejmuje lokaty w tak zwanym standardzie. Na trzecie zestawienie składają się oferty, którymi mogą być zainteresowani posiadacze większych oszczędności – 100 000 zł. Jeśli bank pod daną marką oferuje kilka lokat o podobnych parametrach, to do danego zestawienia trafiła propozycja oprocentowana najwyżej. 

Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – luty 2018 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – luty 2018 [Ranking Bankier.pl] (YAY Foto)

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Najwyższa stawka na lokacie kwartalnej w dalszym ciągu nie przekracza 4,00 proc. w skali roku. Tyle można otrzymać, jeśli ulokuje się maksymalnie 10 000 zł, a także zrealizuje dodatkowe warunki stawiane przez bank. Taką ofertę mają obecnie trzy instytucje. Do ich grona należą Bank Millennium, Nest Bank oraz PlusBank.  

Aby otrzymać wspomnianą stawkę w Banku Millennium, należy wziąć udział w programie „Lubię to polecam”, który jest dostępny zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów. Nagroda w postaci lokaty o tożsamej nazwie trafi do osób, które skutecznie zarekomendują rachunek znajomemu lub otworzą konto z polecenia. W obu przypadkach ciężar wypełnienia warunków spoczywa na nowym kliencie, którego obowiązkiem będzie dokonanie płatności bezgotówkowych (kartą lub za pomocą systemu Blik) na kwotę w wysokości przynajmniej 360 zł. Tyle samo można zarobić, jeśli wybierze się Nest Lokatę Witaj w Nest Banku. Oferta jest zarezerwowana wyłącznie do nowych klientów, którzy udadzą się do Nest Banku po konto osobiste. 4,00 proc. w skali roku oferuje również PlusBank na swojej Lokacie na Start. To także propozycja dla osób, które dopiero zdecydują się na konto osobiste w banku, choć nie tylko. Regulamin oferty nie wyklucza również obecnych posiadaczy rachunków, którzy nie korzystali do tej pory z oferty depozytowej banku oraz których umowa o prowadzenie ROR-u trwa nie dłużej niż 12 miesięcy.

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Bank Millennium


Lokata "Lubię to Polecam"

4,00%

78,99 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy:

a) skutecznie polecą wskazany ROR znajomemu, który wypełni dodatkowe warunki lub

b) są nowymi klientami, a ROR otworzą z polecenia oraz spełnią dodatkowe warunki.

Warunki, o których mowa to zrealizowanie płatności bezgotówkowych kartą lub Blikiem na kwotę 360 zł w ciągu 30 dni od otwarcia konta.

Nest Bank


Nest Lokata Witaj

4,00%

78,99 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

PlusBank

Lokata na Start

4,00%

78,99 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy do tej pory nie korzystali z oferty depozytowej

2.

BGŻOptima


Lokata Bezkarna

3,50%

69,12 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

Idea Bank


Lokata Happy

3,50%

69,12 zł

tylko dla nowych klientów

mBank


Dla nowych klientów

3,50%

69,12 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

3.

Lion’s Bank

Lokata Desire PLUS

3,00%

59,25 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku, którzy ulokują nowe środki

4.

neoBank

energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

2,70%

53,33 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto lub portfel depozytowy w banku

5.

Alior Bank

Lokata internetowa (dla nowego klienta)

2,50%

49,37 zł

tylko dla nowych klientów

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 12.02.2018 r.

O 0,50 pp. mniej zarobią zainteresowani depozytami zajmującymi pozycję wicelidera. Mowa o Lokacie Bezkarnej od BGŻOptima, Lokacie HAPPY z oferty Idea Banku oraz Lokacie dla nowych klientów, którą przygotował mBank. Skorzystanie z któregokolwiek z nich będzie możliwe, jeśli deponent będzie uznany za nowego klienta. W przypadku propozycji od BGŻOptima oraz mBanku nie obejdzie się również bez produktu powiązanego. Pierwszy z nich wymaga konta oszczędnościowego, a drugi – konta osobistego. BGŻOptima pozwoli ulokować 20 000 zł, pozostałe banki połowę mniej.

Na trzeciej pozycji plasuje się Lokata Desire PLUS, która posiada stawkę 3,00 proc. w skali roku. Z tego produktu Lion’s Banku będzie można skorzystać pod warunkiem posiadania konta osobistego oraz przekazania bankowi nowych środków. Lokata Desire PLUS wyróżnia się od opisywanych wcześniej propozycji znacznie wyższą kwotą maksymalną.

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Standardowe oferty banków prezentują się znacznie mniej okazale. Klient, który wybierze depozyt, przy którym nie są stosowane żadne ograniczenia, może zarobić nie więcej niż połowę tego, co oferują lokaty z pierwszego miejsca pierwszej tabeli. Najlepszą ofertę tego typu ma w pierwszej połowie lutego Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie. e-Lokata oranżowa posiada oprocentowanie w wysokości 2,05 proc. w skali roku.

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

1.

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie

e-Lokata oranżowa

2,05%

40,49 zł

2.

Getin Bank


e-Lokata Tradycyjna

1,55%

30,60 zł

Idea Bank

Lokata NR 1

1,55%

30,60 zł

PlusBank

Lokata internetowa

1,55%

30,60 zł

3.

Toyota Bank

Lokata Standard

1,50%

29,63 zł

4.

Lion’s Bank


Lokata Miracle

1,45%

28,64 zł

5.

Nest Bank

Nest Lokata

1,40%

27,65 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 12.02.2018 r.

Drugie miejsce przypadło Getin Bankowi (e-Lokata Tradycyjna), Idea Bankowi (Lokata NR 1) oraz PlusBankowi (Lokata internetowa), które zaproponują klientowi 1,55 proc. w skali roku. Niewiele mniej, bo 1,50 proc. w skali roku, można otrzymać, jeśli wybór oszczędzającego padnie na kwartalną Lokatę Standard od Toyota Banku.

Najlepsze lokaty kwartalne na 100 000 zł

O oferty, które w zamian za ulokowanie wyższej kwoty zaproponują stawkę choćby zbliżoną do liderów pierwszego zestawienia, nie będzie łatwo. Deponując 100 000 zł, można otrzymać w najlepszym razie 3,00 proc. w skali, czyli o 1 pp. mniej niż mają w ofercie liderzy pierwszego zestawienia. Liczący na najwyższy procent mogą rozważyć propozycje od Idea Banku (Lokata na nowe środki PLUS) lub Lion’s Banku (Lokata Desire PLUS). Kluczem do otrzymania 3,00 proc. w skali roku będzie posiadanie konta osobistego i przekazanie nowych środków.

Najlepsze lokaty 3-miesięczne dla 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Idea Bank

Lokata na nowe środki PLUS

3,00%

592,52 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku, którzy ulokują nowe środki, lokata zakładana on-line

Lion’s Bank

Lokata Desire PLUS

3,00%

592,52 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku, którzy ulokują nowe środki

2.

BGŻOptima


Lokata Bezkompromisowa

2,70%

533,27 zł

dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

neoBANK

energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

2,70%

533,27 zł

dla nowych klientów zakładających konto lub portfel depozytowy w banku, zakładana przez bankowość elektroniczną

3.

Alior Bank

Lokata internetowa (dla nowego klienta)

2,50%

493,76 zł

tylko dla nowych klientów, zakładana on-line

4.

PlusBank

Lokata „Nowa Kasa = Większy Zysk”

2,30%

454,26 zł

dla posiadaczy konta w banku, którzy ulokują nowe środki

5.

Nest Bank

Nest Lokata Lojalna

2,25%

444,39 zł

dla posiadaczy konta, którzy zapewnią:

a) wpływ wynagrodzenia na ROR w kwocie min. 2500 zł/m-c

lub

b) wpływy na rachunek firmowy w kwocie min. 6000 zł/m-c oraz zrealizują zaliczkę podatku dochodowego do US lub płatność składki do ZUS.

Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu»

Źródło: Bankier.pl, stan na 12.02.2018 r.

Stawką w wysokości 2,70 proc. w skali roku kuszą banki, które uplasowały się oczko niżej od liderów. Z takim oprocentowaniem wyszły BGŻOptima (Lokata Bezkompromisowa) oraz neoBank (energoLokata 3M Gwarantowana). Oba banki kierują swoją ofertę do nowych klientów, którzy w pierwszej kolejności otworzą dodatkowy rachunek. W przypadku BGŻOptima będzie to konto oszczędnościowe, a neoBanku – Konto osobiste lub Portfel depozytowy.

Ostatnie miejsce w najlepszej trójce zajmuje Lokata internetowa dla nowego klienta od Alior Banku. Osoby, które się na nią zdecydują, otrzymają oprocentowanie wynoszące 2,50 proc. w skali roku. Oferta jest dedykowana nowym klientom banku i dostępna wyłącznie przez wniosek internetowy.

Najlepsze lokaty kwartalne – sytuacja na rynku

W ostatnim miesiącu na aktualizację stawek zdecydowało się niewiele instytucji. Drobne zmiany wśród czołówki wprowadził Lion’s Bank oraz neoBank.

Lokata Desire PLUS od Lion’s Banku nie zmieniła oprocentowania, jednak począwszy od 11 stycznia br. można ją otworzyć, deponując na niej mniejsze środki. Wcześniej wkład nie mógł być niższy niż 100 000 zł, teraz wystarczy dziesięciokrotnie niższy kapitał. Oferta Lion’s Banku znalazła się w pierwszej trójce zestawienia najlepszych lokat na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami.

Warto również wspomnieć o zmianie warunków Lokaty Profitable PLUS oraz oferty w wariancie bez konta osobistego – Lokaty Profitable. Od końca stycznia depozyty można założyć wyłącznie na 30, 45, 75 oraz 105 dni. Tym samym pozycję lidera lutowego zestawienia depozytów bez dodatkowych warunków objął Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie i e-Lokata oranżowa.

Z wyższą stawką wyszedł także Wielkopolski Bank Spółdzielczy, czyli neoBank. Na energoLokacie 3M Gwarantowanej można od 10 lutego br. otrzymać 2,70 proc. w skali roku, czyli o 0,10 pp. więcej niż przed miesiącem.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl

Czy otrzymałeś już PIT‑11 od swojego pracodawcy?

Bardzo dziękujemy za udział w naszej ankiecie!
Polecamy nasz program e‑pity 2017. Rozlicz PIT‑a kompleksowo i bezpiecznie w kilka minut! Pobierz Program

lub uruchom online

Bardzo dziękujemy za udział w naszej ankiecie!
W naszym programie e‑pity 2017 możesz bezpiecznie rozliczyć wszystkie dostępne deklaracje. Pobierz Program

lub uruchom online