Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – listopad 2017 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Mimo pozostawienia stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego na takim samym poziomie, oprocentowanie na niektórych lokatach kwartalnych poszło w górę. Choć maksymalna stawka wciąż nie chce przekroczyć 4,00 proc. w skali roku, to podwyżek można szukać wśród pozostałych ofert w rankingu.

Tym razem redakcja Bankier.pl poddała analizie depozyty kwartalne. Najlepsze lokaty na 10 000 zł przedstawiamy w dwóch ujęciach. Pierwsza z tabel traktuje o ofertach, które przyniosą wskazany zysk po spełnieniu dodatkowych warunków, natomiast drugie to propozycje, z których skorzystać może każdy zainteresowany bez konieczności ich realizowania. Uzupełniająco przedstawiamy również czołowe oferty dostępne dla 100 000 zł.  

Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – listopad 2017 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – listopad 2017 [Ranking Bankier.pl] (fot. Brejeq / YAY Foto)

Jeśli bank pod daną marką posiada w ofercie większą liczbę lokat spełniających założenia rankingu, to do danego zestawienia została włączona lokata z najwyższym oprocentowaniem.

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

4,00 proc. w skali roku to wciąż najwyższa stawka, którą można otrzymać na lokacie kwartalnej. Na tyle mogą liczyć klienci deponujący 10 000 zł, którzy nie będą mieli nic przeciwko spełnieniu dodatkowych warunków banku.

Taką ofertę ma m.in. Bank Millennium na Lokacie „Lubię to Polecam”. Aby skorzystać z tej oferty, należy posiadać konto osobiste oraz wziąć udział w programie polecającym banku. Szansę na ofertę mają obecni klienci, którzy skutecznie rekomendują rachunek oraz nowi posiadacze konta, którzy otworzą je z polecenia. Nagroda zostanie przyznana, jeśli zaproszony do programu dokona płatności bezgotówkowych na kwotę min. 360 zł. Dopuszczalne są transakcje realizowane za pomocą karty debetowej lub systemu BLIK. Drugim bankiem, który kusi stawką w wysokości 4,00 proc. w skali roku, jest Nest Bank. Nest Lokata Witaj jest dostępna dla nowych klientów, którzy otworzą Nest Konto. Depozyt można założyć w ciągu 30 dni od otwarcia ROR-u. Tyle samo proponuje PlusBank na Lokacie na Start. Tutaj również nie obejdzie się bez rachunku bankowego. Bank otworzy lokatę, jeśli klient był użytkownikiem konta osobistego nie dłużej niż 12 miesięcy oraz nie korzystał do tej pory z oferty depozytowej banku.

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Bank Millennium

Lokata "Lubię to Polecam"

4,00%

81,66 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy:

a) skutecznie polecą wskazany ROR znajomemu, który wypełni dodatkowe warunki lub

b) są nowymi klientami, a ROR otworzą z polecenia oraz spełnią dodatkowe warunki.

Warunki, o których mowa to zrealizowanie płatności bezgotówkowych kartą lub Blikiem na kwotę 360 zł w ciągu 30 dni od otwarcia konta.

Nest Bank

Nest Lokata Witaj

4,00%

81,66 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

PlusBank

Lokata na Start

4,00%

81,66 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy do tej pory nie korzystali z oferty depozytowej

2.

BGŻOptima

Lokata Bezkarna

3,50%

71,45 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

Idea Bank

Lokata Happy

3,50%

71,45 zł

tylko dla nowych klientów

mBank

Dla nowych klientów

3,50%

71,45 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

3.

neoBank

energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

2,90%

59,21 zł

tylko dla nowych klientów posiadających konto lub portfel depozytowy w banku

4.

Lion’s Bank

Lokata Profitable PLUS

2,75%

56,15 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku

5.

Alior Bank

Lokata internetowa (dla nowego klienta)

2,50%

51,03 zł

tylko dla nowych klientów

Citi Handlowy

Lokata promocyjna

2,50%

51,03 zł

lokata dostępna w ramach promocji “Nagroda na powitanie w Citi Priority”; tylko dla nowych klientów zakładających konto Citi Priority, którzy zasilą rachunek kwotą 30 000 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 13.11.2017 r.

Na pozycji wicelidera uplasowały się trzy depozyty oprocentowane na 3,50 proc. w skali roku. Trio stanowią BGŻOptima z Lokatą Bezkarną, Idea Bank oferujące Lokatę Happy oraz mBank ze swoją propozycją dla nowych klientów. Ich wspólnym mianownikiem jest wymóg posiadania statusu nowego klienta. Co więcej, mBank oczekuje otwarcia konta osobistego, a BGŻOptima – oszczędnościowego. W przypadku oferty BGŻOptima możliwe jest zerwanie lokaty przed terminem jej zapadalności bez utraty narosłych odsetek.

Najniższy stopień podium przypadł energoLOKACIE 3M Gwarantowanej znajdującej się w ofercie neoBanku. Depozyt jest objęty stawką w wysokości 2,90 proc. w skali roku i jest skierowany do nowych klientów, którzy skorzystają z jeszcze jednego produktu z oferty banku. Może to być konto osobiste lub portfel depozytowy.

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Depozyty kwartalne to jedne z najwyżej oprocentowanych lokat terminowych. Stwierdzenie to dotyczy jednak przede wszystkim ofert dostępnych po zrealizowaniu wymogów kryjących się pod tak zwanymi gwiazdkami. Najlepsza lokata dla wkładu 10 000 zł, która nie jest objęta dodatkowymi warunkami, posiada w listopadzie oprocentowanie w wysokości 2,55 proc. w skali roku. Mowa o Lokacie Profitable z oferty Lion’s Banku.

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

1.

Lion’s Bank

Lokata Profitable

2,55%

52,05 zł

2.

Idea Bank

Lokata Skarbonka

2,25%

45,93 zł

3.

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie

e-Lokata oranżowa

2,05%

41,85 zł

4.

Getin Bank

e-Lokata Tradycyjna

1,55%

31,64 zł

PlusBank

Lokata internetowa

1,55%

31,64 zł

5.

Toyota Bank

Lokata standardowa

1,50%

30,62 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 13.11.2017 r.

Na drugim miejscu rankingu znalazła się Idea Bank z Lokatą Skarbonka na 2,25 proc. w skali roku. O 0,20 pp. mniej można zarobić, otwierając e-Lokatę oranżową od Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie.

Najlepsze lokaty kwartalne na 100 000 zł

Stawka w wysokości 4,00 proc. w skali roku nie będzie dostępna również dla klientów z grubszymi portfelami. Ci, którzy są w posiadaniu 100 000 zł i chcą ulokować całość środków na jednym depozycie, mogą otrzymać do 2,90 proc. w skali roku na energoLOKACIE 3M Gwarantowanej zajmującej pierwszą pozycję rankingu dla wyższych kwot. Warunki oferty są takie same, jak w przypadku niższego wkładu – należy być nowym klientem i założyć konto osobiste lub portfel depozytowy.

Najlepsze lokaty 3-miesięczne dla 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Odsetki

Warunki

1.

neoBANK

energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

2,90%

592,07 zł

dla nowych klientów posiadających konto lub portfel depozytowy w banku, zakładana przez bankowość elektroniczną

2.

Idea Bank

Lokata Skarbonka PLUS

2,75%

561,45 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku, zakładana on-line

Lion’s Bank

Lokata Profitable PLUS

2,75%

561,45 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku

3.

BGŻOptima

Lokata Bezkompromisowa

2,70%

551,24 zł

dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

4.

Alior Bank

Lokata internetowa (dla nowego klienta)

2,50%

510,41 zł

tylko dla nowych klientów, zakładana on-line

5.

Nest Bank

Nest Lokata Lojalna

2,30%

469,58 zł

dla posiadaczy konta, którzy zapewnią:

a) wpływ wynagrodzenia na ROR w kwocie min. 2500 zł

lub

b) wpływy na rachunek firmowy w kwocie min. 6000 zł oraz zrealizują zaliczkę podatku dochodowego do US lub płatność składki do ZUS.

Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu»

Źródło: Bankier.pl, stan na 13.11.2017 r.

Trochę mniej można zarobić, jeśli wybierze się ofertę Idea Banku lub Lion’s Banku. Lokata Skarbonka PLUS oraz Lokata Profitable PLUS są objęte stawką 2,75 proc. w skali roku. Jest to oprocentowanie zarezerwowane dla posiadaczy konta osobistego. Z kolei BGŻOptima oferuje 0,05 pp. mniej na Lokacie Bezkompromisowej. Lokatę można zerwać przed czasem bez utraty wypracowanych zysków, jednak skorzystają z niej tylko nowi klienci, którzy założą równocześnie konto oszczędnościowe.

Najlepsze lokaty kwartalne – sytuacja na rynku

To kolejny miesiąc, w którym banki z czołówki decydują się na podwyżki na lokatach kwartalnych. Lepsze warunki niż w październiku oferują m.in. BGŻOptima, Idea Bank, Lion’s Bank oraz neoBank, a Alior Bank wyszedł z całkowicie nową ofertą dla nowych klientów.

BGŻOptima podniósł stawki na swoich najbardziej rozpoznawalnych depozytach. Otwierając Lokatę Bezkarną, można obecnie otrzymać 3,50 proc. w skali roku, czyli o 0,50 pp. więcej niż pod koniec października. Skromniejszym wzrostem oprocentowania została objęta Lokata Bezkompromisowa – z 2,50 proc. na 2,70 proc. w skali roku.

Idea Bank oferuje więcej na Lokacie Skarbonka oraz jej wariancie z kontem osobistym – Lokacie Skarbonka Plus. W ich przypadku podwyżka wynosiła odpowiednio 0,05 pp. oraz 0,25 proc. w skali roku. Podobny ruch wykonał Lion’s Bank, który wyższe stawki oferuje na Lokacie Profitable oraz Profitable Plus, co pozwoliło mu umocnić się na pozycji lidera w zestawieniu lokat na 10 000 zł bez dodatkowych warunków. Lokata Skarbonka Plus oraz Lokata Profitable Plus zastąpiły Lokatę Cloud oraz Lokatę Fortune w ostatniej z tabel.

Nie inaczej postąpił również neoBank. Oprocentowanie energoLOKATY 3M Gwarantowanej zostało podniesione w dwóch turach. 18 października br. z 2,60 proc. na 2,70 proc. w skali roku, a tydzień później o kolejne 0,20 pp.

Z kolei Alior Bank wzbogacił swoją ofertę nowym depozytem. Z Lokaty internetowej (dla nowego klienta) mogą skorzystać ci, którzy na dzień wnioskowania nie posiadają z bankiem umowy o inny produkt bankowy. Depozyt posiada stawkę w wysokości 2,50 proc., co pozwoliło na znalezienie się w TOP5 najlepszych lokat na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami oraz zestawieniu najlepszych lokat dla 100 000 zł.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 45 czytacz

Wszystkie te propozycje to o d...potłuc.Ile razy można być nowym klientem?Banki same sobie strzelają w nogę .Klienci maja zamykać konta i otwierać w coraz to innym Banku.Czy pieniądze dotychczasowego klienta są dla banku gorsze niż od nowego?Toć to powinno być. zupełnie odwrotnie.Gdy przedłuża się lokata dotychczasowego klienta to winna być wyżej oprocentowana.Kiedy banksterzy to zrozumieją?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 6 jkl777

Moze wtedy, kiedy BEDZIE POPYT NA GOTOWKE? Czyli jak ktos bedzie chcial brac kredyt na dom/mieszkanie/inwestycje... teraz inwestycje stoja, mieszkania kupuja za gotowke, chwilowki zastapilo 500+

Na Twoj kapital po prostu NIE MA chętnych. Gdyby byl, to niezaleznie od stop NBP, WIBOR bylby znaczaco wyzszy od nich.

! Odpowiedz
1 4 erdwa odpowiada jkl777

I będzie jeszcze gorzej bo tych inwestycji bedzie tyle co kot napłakał. mamy szczyt koniunktury i szystko stoi więc jakie moga być perspektywy? marne. A nowy klient to pojęcie względne. niektóe banki dajątylko raz takis tatus, inne po kwartale a inne po roku.
Niemniej jednak istnieją banki które są niedokapitalizowane i tam nalezy szukac okazji lokatowych.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 (usunięty) odpowiada erdwa

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl