Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – marzec 2018 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Zamiast trzymać środki na nieoprocentowanym koncie osobistym, warto rozważyć ich wpłatę na lokatę terminową, co pozwoli trochę zarobić. Rozwiązaniem mogą być depozyty kwartalne, które oferują jedne z najwyższych stawek na rynku. Maksymalne oprocentowanie w ich przypadku wynosi 4 proc. w skali roku. Tyle mogą otrzymać klienci, którzy zdecydują się na realizację dodatkowych warunków.

Zgodnie z przyjętym zwyczajem, w drugi wtorek miesiąca prezentujemy najlepsze oferty lokat kwartalnych. W przypadku ofert na 10 000 zł wyróżniamy depozyty z dodatkowymi warunkami, jak i propozycje, które nie są objęte takimi wymogami. Trzecia tabela zawiera najwyżej oprocentowane lokaty dostępne dla posiadaczy wyższej kwoty – 100 000 zł. Jeśli bank pod daną marką oferuje większą liczbę lokat o podobnych parametrach, to do zestawienia trafiła ta z najwyższą stawką.

Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – marzec 2018 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – marzec 2018 [Ranking Bankier.pl] (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Najwyższą stawkę na lokatach 3-miesięcznych można otrzymać, lokując 10 000 zł oraz spełniając dodatkowe wymogi postawione przez bank. Maksymalne oprocentowanie na ten moment wynosi 4,00 proc. w skali roku, a znaleźć je można w trzech instytucjach.

Pierwszym z liderów jest Bank Millennium, który swoją ofertę Lokaty „Lubię to polecam” prezentuje dość nietypowo. Depozyt jest traktowany jako jedna z dostępnych nagród dla klientów, którzy wezmą udział w programie rekomendacyjnym i zrealizują dodatkowe warunki. Aby skorzystać z oferty, można być obecnym klientem, który posiada konto osobiste lub zaczynającym relacje z bankiem, który decyduje się na otwarcie rachunku. Pierwsi z nich mają za zadanie zarekomendować rachunek znajomemu, z kolei nowi klienci będą musieli otworzyć ROR z polecenia. Nagroda zostanie przyznana, jeśli zaproszony do programu zrealizuje płatności bezgotówkowe kartą lub Blikiem na kwotę nie mniejszą niż 360 zł. Dotyczy to obu przypadków.

Na tym samym miejscu znalazła się Nest Lokata Witaj od Nest Banku. Grono odbiorców tej propozycji zostało zawężone wyłącznie do nowych klientów, choć to nie jedyny wymóg banku. Otworzyć lokatę będzie można po otwarciu konta osobistego. Klient ma 30 dni na jej założenie od aktywacji ROR-u.

Taką samą stawkę otrzymają zainteresowani Lokatą na Start od Plus Banku. To kolejna instytucja, która stawia na otwarcie konta osobistego. Czas na założenie depozytu jest dłuższy niż u konkurenta powyżej – z oferty mogą skorzystać ci, którzy posiadają rachunek nie dłużej niż 12 miesięcy. Jest jednak kolejny haczyk – Lokata na Start musi być pierwszym produktem depozytowym, z którego korzysta klient w Plus Banku.

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Bank Millennium

Lokata "Lubię to Polecam"

4,00%

81,66 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy:

a) skutecznie polecą wskazany ROR znajomemu, który wypełni dodatkowe warunki lub

b) są nowymi klientami, a ROR otworzą z polecenia oraz spełnią dodatkowe warunki.

Warunki, o których mowa to zrealizowanie płatności bezgotówkowych kartą lub Blikiem na kwotę 360 zł w ciągu 30 dni od otwarcia konta.

Nest Bank

Nest Lokata Witaj

4,00%

81,66 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

Plus Bank

Lokata na Start

4,00%

81,66 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy do tej pory nie korzystali z oferty depozytowej

2.

BGŻOptima

Lokata Bezkarna

3,50%

71,45 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

Idea Bank

Lokata Happy

3,50%

71,45 zł

tylko dla nowych klientów

mBank

Dla nowych klientów

3,50%

71,45 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

3.

Citi Handlowy

Lokata na powitanie w Citi Priority

3,00%

61,25 zł

tylko dla nowych klientów, którzy założą konto Citi Priority w ramach promocji i zasilą je kwotą min. 30 000 zł

Lion’s Bank

Lokata Desire PLUS

3,00%

61,25 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku, którzy ulokują nowe środki

4.

neoBank

energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

2,70%

55,11 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto lub portfel depozytowy w banku

5.

Alior Bank

Lokata internetowa (dla nowego klienta)

2,50%

51,03 zł

tylko dla nowych klientów

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 12.03.2018 r.

Na pozycji drugiej nie mniej tłoczno. Klienci, którzy z jakichś powodów odrzucili oferty zajmujące pierwsze miejsce, mogą być zainteresowani propozycjami ze stawką w wysokości 3,50 proc. w skali roku. Tyle oferują BGŻOptima (Lokata Bezkarna), Idea Bank (Lokata Happy) oraz mBank (Lokata dla nowych klientów). Wszystkie z wymienionych są zarezerwowane dla nowych klientów. To warunek wystarczający do otwarcia Lokaty Happy od Idea Banku. BGŻOptima wymaga również otwarcia konta oszczędnościowego, a mBank konta osobistego.

3,00 proc. rocznie to oprocentowanie, którym zachęcają banki z trzeciego miejsca. Jednym z nich jest Citi Handlowy, który promocyjną lokatę kwartalną oferuje w ramach jednej z ofert specjalnych konta Citi Priority. Nowy klient, który założy konto i zasili je kwotą nie mniejszą niż 30 000 zł, będzie mógł skorzystać z lokaty. W szranki o klientów staje także Lion’s Bank z Lokatą Desire PLUS. Tutaj należy pochwalić się kontem osobistymi i nowymi środkami.

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Brak zrealizowania dodatkowych warunków kosztuje. W przypadku depozytów kwartalnych blisko połowę zysku. W marcu najlepsza oferta tego typu dla wkładu w wysokości 10 000 zł opatrzona jest oprocentowaniem w wysokości 2,05 proc. Taki procent towarzyszy e-Lokacie oranżowej od Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie.

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

1.

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie

e-Lokata oranżowa

2,05%

41,85 zł

2.

Getin Bank

e-Lokata Tradycyjna

1,55%

31,64 zł

Idea Bank

Lokata NR 1

1,55%

31,64 zł

Plus Bank

Lokata internetowa

1,55%

31,64 zł

3.

Toyota Bank

Lokata Standard

1,50%

30,62 zł

4.

Lion’s Bank

Lokata Miracle

1,45%

29,60 zł

5.

Nest Bank

Nest Lokata

1,40%

28,58 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 12.03.2018 r.

Kolejne propozycje zaoferują co najmniej o 0,50 pp. mniej. Drugie miejsce zajmują ex aequo Getin Bank (e-Lokata Tradycyjna), Idea Bank (Lokata Nr 1), a także Plus Bank (Lokata internetowa) oprocentowane na 1,55 proc. w skali roku, a Toyota Bank (Lokata Standard), plasująca się na trzeciej pozycji, proponuje 1,50 proc. rocznie.

Najlepsze lokaty kwartalne na 100 000 zł

Z niższą stawką będą się także musieli pogodzić klienci, którzy chcą ulokować większą sumę. Mimo że zestawienie na 100 000 zł obejmuje także lokaty z dodatkowymi warunkami, to nie wszystkie oferty z czołówki pierwszego zestawienia znalazły się w tabeli. Powodem jest ich niska kwota maksymalna wyznaczona przez banki.

Posiadacz takich oszczędności, który chce ulokować całość na jednym depozycie, może liczyć na maksymalnie 3,00 proc. w skali roku, które oferuje Idea Bank na Lokacie na nowe środki PLUS oraz Lion’s Bank proponujący Lokatę Desire PLUS. Przepustką do otrzymania takiej stawki jest posiadanie konta osobistego oraz ulokowanie nowych środków.

Najlepsze lokaty 3-miesięczne dla 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Idea Bank

Lokata na nowe środki PLUS

3,00%

612,48 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku, którzy ulokują nowe środki, lokata zakładana on-line

Lion’s Bank

Lokata Desire PLUS

3,00%

612,48 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku, którzy ulokują nowe środki

2.

BGŻOptima

Lokata Bezkompromisowa

2,70%

551,24 zł

dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

neoBANK

energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

2,70%

551,24 zł

dla nowych klientów zakładających konto lub portfel depozytowy w banku, zakładana przez bankowość elektroniczną

3.

Alior Bank

Lokata internetowa (dla nowego klienta)

2,50%

510,41 zł

tylko dla nowych klientów, zakładana on-line

4.

PlusBank

Lokata „Nowa Kasa = Większy Zysk”

2,30%

469,58 zł

dla posiadaczy konta w banku, którzy ulokują nowe środki

5.

Nest Bank

Nest Lokata Lojalna

2,25%

459,36 zł

dla posiadaczy konta, którzy zapewnią:

a) wpływ wynagrodzenia na ROR w kwocie min. 2500 zł/m-c

lub

b) wpływy na rachunek firmowy w kwocie min. 6000 zł/m-c oraz zrealizują zaliczkę podatku dochodowego do US lub płatność składki do ZUS.

Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu»

Źródło: Bankier.pl, stan na 12.03.2018 r.

Tuż za liderami znalazły się BGŻOptima z Lokatą Bezkompromisową oraz energoLOKATA 3M Gwarantowana od neoBanku. Stawka, którą oferują, wynosi 2,70 proc. w skali roku i będzie dostępna wyłącznie dla nowych klientów. Oba banki wymagają ponadto skorzystania z produktu powiązanego, którym jest konto oszczędnościowe (BGŻOptima) lub Konto osobiste czy portfel depozytowy (neoBank).

Nowi klienci Alior Banku mogą również zdecydować się na Lokatę internetową na 2,50 proc. w skali roku skierowaną wyłącznie do nich. Bank nie dokłada innych produktów w pakiecie. Oferta jest dostępna tylko przez wniosek internetowy.

Najlepsze lokaty kwartalne – sytuacja na rynku

Dawno niewidziany Citi Handlowy dołączył do czołówki lokat kwartalnych. Lokatę na powitanie w Citi Priority można otworzyć w ramach promocji konta osobistego we wspomnianym wariancie. Maksymalna kwota, którą można wpłacić, wynosi 20 000 zł. Składnikiem promocji jest nie tylko depozyt, bowiem bank daje możliwość otrzymania zwrotu za dokonywane płatności. Oferta obowiązuje do końca maja br. lub do momentu, w którym udział w promocji weźmie 2500 osób.

W tym punkcie warto przypomnieć, że nie tylko oferta od Citi Handlowego jest dostępna w ograniczonym czasie. 30 marca br. kończy się program rekomendacyjny Banku Millennium, w ramach którego można otworzyć lokatę na 4,00 proc. w skali roku do 10 000 zł. Depozyt niezmiennie zajmuje pierwsze miejsce zestawienia od kwietnia 2017 r.

Pozostałe instytucje goszczące w cyklicznych rankingach nie zdecydowały się na aktualizację stawek. W związku z tym maksymalne oprocentowanie dostępne na najlepszych lokatach na 10 000 zł oraz 100 000 zł nie uległo zmianie od czasu publikacji ostatniego rankingu.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 silvio_gesell

Obligacje rodzinne są bardzo ładnie oprocentowane, 2% marży plus inflacja, czyli obecnie 4,2%.

! Odpowiedz
5 0 wojtekkk1

To jeszcze lepiej jest zainwestować w ETFy. Oczywiście ryzyko jest troche większe niż przy lokacie, ale potencjalne zyski są kilkukrotnie wyższe. Do wyboru są różne ETFy od takich, które oferują kilka procent w ciągu roku do takich, które rosną po kilkanaście a nawet kilkadziesiąt procent w ciągu roku. Dodatkowy plus jest taki, że opłaty są bardzo niskie ponieważ ETFy to fundusze pasywne. Jeżeli ktoś chciałby dowiedzieć się wiecej to polecam tego bloga, piszą tutaj bardzo dużo na temat ETFów: https://polskaoszczedza.edu.pl/2017/03/16/etf/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 silvio_gesell

Najlepszy ETF: https://stooq.pl/q/?s=svxy.us

Właściwie to nie ETF ale WTF :)

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl