REKLAMA
ZAGŁOSUJ

#naBankiera: Jak zarobić na planszówkach lub rozkręcić biznes z kapitałem do 20 tys. zł

2019-06-12 06:00
publikacja
2019-06-12 06:00

Zarabianie na produkcji gier rozpala w Polsce coraz większe emocje i wielu chciałoby pójść tą samą ścieżką, co firmy znad Wisły rozpoznawalne dziś na całym świecie. Wiecznie żywe jest też jednak zainteresowanie biznesami, które nie wymagają na starcie dużego kapitału. Pokażemy, jak wygląda od kuchni jedna z tych dróg. Zdecydujcie która.

W ramach projektu #naBankiera zachęcamy czytelników do wyboru tematów, którymi zajmą się nasi redaktorzy. W tym wydaniu Grzegorz Marynowicz i Bartłomiej Godziszewski, na co dzień prowadzący serwis mambiznes.pl, proponują poszukiwanie odpowiedzi na pytanie "jak zarobić" - na planszówkach czy inwestując w biznes nie więcej niż 20 tysięcy złotych.

fot. / / Bankier.pl

Grzegorz Marynowicz: Gry planszowe to rynek warty w Polsce około 400 mln zł i rosnący w tempie 15-20 proc. rocznie. Czasy, gdy popularne planszówki kojarzyły się głównie z warcabami czy Monopoly, dawno minęły. Polscy wydawcy swoimi tytułami z unikalną fabułą podbijają również zagraniczne rynki. Jak ten biznes wygląda od kuchni i jakiej inwestycji wymaga na starcie? Jaką drogę producenci przechodzą od pomysłu do gotowej gry na sklepowej półce? Jakimi kanałami wydawcy sprzedają swoje produkty? Czy istnieje uniwersalna recepta na rynkowy sukces planszówki?

Bartłomiej Godziszewski: Podobno, aby zrealizować dobrze prosperujący własny biznes, koniecznie trzeba wydać nawet kilkaset tysięcy złotych. Jednak my udowadniamy, że niekoniecznie. Kwota rzędu 20 tys. zł w wielu przypadkach może w zupełności wystarczyć. W jakie branże zainwestować, aby odnieść sukces z takim poziomem kapitału? Gdzie szukać pomysłów na biznes i jak je zrealizować? Czy istnieją przedsiębiorcy, którzy zainwestowali kwoty mniejsze niż 20 tys. zł i odnieśli duży sukces?

Wybierz temat, którym zajmie się jeden z redaktorów Bankier.pl. Jeżeli nie widzisz poniższego formularza do głosowania - kliknij tutaj »

W ramach cyklu #naBankiera powstały już m.in. te artykuły:

mw/gm/bg

Źródło:
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (1)

dodaj komentarz
arces
Na pewno ta branża ma potencjał. Znajomi są zapalonymi planszówkowiczami i miałem okazję grać u nich w Gimatriksa, to ambitna słowno- liczbowa planszówka. Muszę przyznać, że się wkręciłem i z chęcią to jeszcze powtórzę.

Powiązane: Pomysł na biznes

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki