REKLAMA

KRYZYS BANKOWYUBS przejmie Credit Suisse i będzie zwalniać. Pracę mogą stracić dziesiątki tysięcy osób na całym świecie

Katarzyna Wiązowska2023-04-03 13:30redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-04-03 13:30

UBS Group AG planuje zmniejszyć zatrudnienie nawet o 30 proc. po przejęciu Credit Suisse. Pracę może stracić nawet 36 tys. osób, z czego aż 11 tys. w Szwajcarii – podał „Fortune”.

UBS przejmie Credit Suisse i będzie zwalniać. Pracę mogą stracić dziesiątki tysięcy osób na całym świecie
UBS przejmie Credit Suisse i będzie zwalniać. Pracę mogą stracić dziesiątki tysięcy osób na całym świecie
fot. Michael Derrer Fuchs / / Shutterstock

Pod koniec 2022 r. UBC i Credit Suisse łącznie zatrudniali prawie 125 tys. osób, z czego około 30 proc. przypadało na Szwajcarię. Według „Fortune” po przejęciu Credit Suisse aż 36 tys. osób może stracić w UBS. Ta liczba przewidywanych zwolnień przyćmiewa 9 tys., o których poinformował Credit Suisse przed ogłoszeniem fuzji obu banków w marcu. Redukcje te były spodziewane w związku z nakładaniem się obowiązków pracowników obu firm, na razie jednak rzecznik UBS odmówił komentarza. Zapowiedział wyjaśnienie sprawy redukcji zatrudnienia tak szybko, jak to możliwe. 

Pieniądze z powietrza i zerowe stopy procentowe mają swoją cenę, czyli skąd się wziął kryzys bankowy w USA

Kryzysy finansowe nie są plagą, fatum czy kataklizmem i nie spadają na nas z nieba. Są konsekwencją działań ludzi. W tym przypadku bardzo konkretnych ludzi, kierujących bankami komercyjnymi i przede wszystkim sterującymi polityką monetarną w bankach centralnych.

Zwalnianych bankowców chętnie przyjmie konkurencja

Redukcja zatrudnienia w Credit Suisse i UBS jest natomiast powodem do zadowolenia innych firm z branży bankowej, jak Deutsche Bank, Citigroup, JPMorgan Chase & Co., które już teraz planują rekrutacje zwalnianych pracowników.

Przejęcie Credit Suisse przez UBS w ramach umowy o wartości 3,3 mld dolarów zostało ogłoszone przez szwajcarski rząd 19 marca br.

Credit Suisse ma obsługiwać swoich klientów do końca roku

Przedstawiciele Credit Suisse, uprzedzając zaniepokojenie załogi związane z przejęciem ich banku, poinformowali pracowników, że według nich fuzja wymaga dopełnienia wielu formalności, a co za tym idzie, dojdzie do skutku do końca 2023 roku.

Zanim to nastąpi Credit Suisse ma cały czas prowadzić obsługę swoich klientów. Stąd też pracownicy banku do tego czasu mają pozostać na swoich stanowiskach. Natomiast, jeśli konieczna okaże się redukcja etatów, będą oni o tym informowani zgodnie z wytycznymi obowiązującymi w danym kraju. Mają też otrzymać odprawy zgodnie z rynkowymi praktykami.

Pracujesz w Credit Suisse?

Jeśli chcesz podzielić się z nami informacjami na temat aktualnej sytuacji pracowników CS, napisz do nas: k.wiazowska@bankier.pl.

Źródło:
Katarzyna Wiązowska
Katarzyna Wiązowska
redaktor Bankier.pl

Dziennikarka prasowa i internetowa. Z wykształcenia ekonomistka, PR-owiec i psycholog komunikacji medialnej. Bliskie jej są tematy dotyczące rynku pracy, przedsiębiorczości i kreatywności. Lubi rozmawiać z ludźmi, poznawać ich historie, również biznesowe. Z pasji – kinomanka.

Tematy
Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Komentarze (37)

dodaj komentarz
jenak
Ale gości ugotowali.

Dysrupcja na całego.
kololux
Jak zwykle politycy i bankierzy wywołają kryzys. Od kilku lat piszę, że rozdawnictwo i kolejne pakiety pomocowe w postaci drukowanych i pompowaniych w rynek setek miliardów przez banki centralne kiedyś musi spowodować krach. Iskrą może być kolejny koronawirus lub OPEC, eskalacja wojny, upadek banku lub co innego. Dobrze być na Jak zwykle politycy i bankierzy wywołają kryzys. Od kilku lat piszę, że rozdawnictwo i kolejne pakiety pomocowe w postaci drukowanych i pompowaniych w rynek setek miliardów przez banki centralne kiedyś musi spowodować krach. Iskrą może być kolejny koronawirus lub OPEC, eskalacja wojny, upadek banku lub co innego. Dobrze być na to przygotowanym. Dobrze mieć system, dzięki któremu się zarabia, ale przede wszystkim nie odnotowuje się strat. Słyszeliście o ksiazce pt. Jak stworzyc system transakcyjny do inwetsowania na gieldzie? Opisany w niej system uchronił nieraz przed spadkami
infinityhost
Osoba to jeszcze człowiek?
itso_battlestar_point_g
AMNESTIA z takim doświadczeniem w obrocie pieniędzmi i z tyloma kontaktami ich niewyobrażalny potencjał eksploduje w końcu będą mogli oddychać pełną piersią coś pięknego tyle dobra na tym świecie
infinityhost
I za tak perfekcyjnymi relacjami z tymi z swoimi kontaktami. opartymi na zaufaniu, szczerości, życzliwości... hehe
msp
W CH 2 lata zasiłku na poziomie min 85 % pensji grozi ludziom z Banku … a pensje startowały od 10-12 tys CHf/ mies ..
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
xxpp
a co to wrocław obchodzi? pojawią się nowi pracodawcy, albo pracownicy wrócą do swoich miasteczek i wsi. przecież tam nie ma wrocławian.
itso_battlestar_point_g
wezmą kredyt I loveit :D
zoomek
A nie mogą wreszcie robić dobrych rzeczy? Kosić trawniki, przycinać żywopłoty? Dlaczego?

Powiązane: Credit Suisse

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki