REKLAMA

Związkowcy chcą minimalnego dochodu gwarantowanego

2020-04-14 09:40
publikacja
2020-04-14 09:40

Strona pracownicza chce wprowadzenia minimalnego dochodu gwarantowanego. Związkowcy nie widzą bowiem w tarczy antykryzysowej żadnych rozwiązań wspierających osoby pozbawione pracy.

fot. / / NBP

1500 zł netto dla wszystkich osób dorosłych miałby wynieść minimalny dochód gwarantowany zaproponowany przez Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa. Świadczenie byłoby przeznaczone dla tych, którzy całkowicie stracili dochód oraz tych, których dochody spadły do kwoty poniżej tego progu. 

"Rząd przekazuje dziesiątki miliardów złotych firmom, również tym, których kondycja jest bardzo dobra, a nie dba o ludzi, którzy utracili środki do życia. W naszej opinii znacznie ważniejszym zadaniem dla władz jest wsparcie dla żywych ludzi niż niedziałających firm" - czytamy w komunikacie Związkowej Alternatywy. 

Zdaniem związkowców minimalny dochód gwarantowany powinien zostać wprowadzony nie tylko w czasie koronawirusa, w rezultacie miałoby to ograniczyć ubóstwo i uprościć system świadczeń społecznych. 

WS

Źródło:
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (46)

dodaj komentarz
detektorjusia
Po co w ogóle pracować, bank centralny wydrukuje każdemu pensję 10000zł/netto i będziemy cały miesiąc siedzieć przed Netfliksem. Dlaczego wcześniej nikt na to nie wpadł..?
degrengolada
wy chcecie minimalnego dochodu, a ja chcę żeby bezdomni przestrzegali kwarantanny..
plutarch
nie prościej z helikoptera sypać?
jarunia
W JSW już mają dochód gwarantowany
a ja syn PRL proponuję
- GWARANTOWANE ZATRUDNIENIE, OPIEKĘ ZDROWOTNĄ I LIKWIDACJE BEZDOMNOŚCI
marianpazdzioch
Należy raczej wprowadzić cenzusy podatkowe. Kto płaci mało, albo nie płaci, won od urny.

Wyborczej ma się rozumieć.
detektorjusia
Jestem za, dlaczego głos darmozjada i nieroba = głos kogoś kto płaci ogromne podatki.
czerwony_wiewior
Efekt końcowy będzie taki, że zatrudnienie pozostanie tylko w budżetówce. Ale zaraz, zdaje się, że ona nic nie wytwarza...
konik_garbusek
Jestem za - proponowany dochód gwarantowany to 0,99 zł. Spełniamy najbardziej komunistyczne żądania i zadowalamy postepowy świat, jednoczesnie nie wydając zbyt wiele. I wilk syty i owca cała (mały wilk i mała owca) :P
jes
Czy niepracujący płacą składki na związek PRACOWNICZY ???
Mają dbać o pracowników i tych zwolnionych ale właśnie z PRACY a nie o każdego co mu się nie chce pracować. Ale jak działają związki to niestety każdy wie.
stankos
Jeśli państwo może wprowadzić na rynek dowolna ilość pieniędzy, skupować własne i korporacyjne obligacje a nawet akcje i płacić każdemu za oddychanie to ja się pytam po co w ogóle płacić podatki, po co je zbierać? Może jakiś bystry kensista to wyjaśni.

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki