REKLAMA

Znamy szczegóły nowego konta od PKO BP dla wnioskujących o 500+

Wojciech Boczoń2016-03-17 06:52analityk Bankier.pl
publikacja
2016-03-17 06:52

Wnioski o świadczenia z programu Rodzina 500+ będzie można składać z poziomu bankowości internetowej. Dla nowych klientów mających zamiar ubiegać się o dofinansowanie, PKO BP szykuje promocyjne warunki Konta za Zero.

O tym, że PKO BP szykuje nowe konto dla osób ubiegających się o dofinansowanie w ramach programu Rodzina 500+ czytelnicy Bankier.pl mogli dowiedzieć się jako pierwsi.  Wówczas nie znaliśmy jeszcze szczegółów. Dziś wiemy już, że bank zaproponuje nowym klientom Konto za Zero na preferencyjnych warunkach cenowych.

Będzie bezpłatne, jeśli na rachunek będzie wpływało świadczenie. Bank nie pobierze też opłaty za kartę do konta, jeśli klient wyda za jej pomocą co najmniej 200 zł miesięcznie. Jeśli wyda mniej, zapłaci za obsługę plastiku 1,9 zł. Karta nie jest obowiązkowa.

fot. Jaap Arriens/NurPhoto / / FORUM

Jeśli na konto przestanie wpływać świadczenie, to po trzech miesiącach bank zmieni warunki cenowe rachunku na standardowe. Konto bez karty będzie wówczas kosztowało 6,90 zł. Konto z kartą będzie nadal bezpłatne, ale żeby nie płacić za plastik, trzeba będzie wydać co miesiąc 300 zł. Jeśli klient wyda miesięcznie mniej niż 300 zł, będzie musiał zapłacić 6,90 zł za obsługę karty. Wpływy z tytułu świadczenia bank zacznie sprawdzać dopiero od 1 października, ze względu na wydłużony okres składania i rozpatrywania wniosków przez gminy w tym roku.

Wniosek o świadczenie w ramach programu Rodzina 500+ będzie można złożyć z poziomu bankowości internetowej. Po zalogowaniu się na ROR, klient znajdzie nową zakładkę, z formularzem służącym do złożenia wniosku. Część pól po otwarciu formularza wniosku zostanie wypełniona automatycznie - zgodnie z danymi posiadacza konta, np. numer PESEL, imię i nazwisko. Jak podaje bank, w trakcie wypełniania formularza na stronie serwisu, wnioskującego będzie wspierał system podpowiedzi. Do wniosku będzie można dołączyć dokumenty, np. oświadczenia w formacie pdf, jpg lub png.

Kiedy klient zatwierdzi wysyłkę, dane zostaną przesłane do systemu administracji publicznej Emp@tia. Dane zawarte we wniosku zostaną następnie usunięte z systemów banku. Bank pozostawi tylko potwierdzenie wysłania dokumentu. Z tego względu bank będzie zalecał uważne wypełnianie dokumentu, bo dokument nie będzie weryfikowany przez pracowników PKO BP.

Konto na preferencyjnych warunkach będzie pierwszym produktem dla osób wnioskujących o świadczenie w programie 500+. Bank pracuje też nad produktem długoterminowego oszczędzania dla osób, które będą chciały otrzymane środki zainwestować z myślą o przyszłości swoich dzieci. Z informacji Bankier.pl wynika, że nad pakietem produktów oszczędnościowych pracuje też mBank. Pozostałe banki, które podpisały list intencyjny, dopiero myślą nad nową ofertą.

Wniosek o 500+ lepiej złożyć do 30.06

Wniosek o 500+ lepiej złożyć do 30.06

Rodzina 500 plus oficjalnie wystartuje od pierwszego kwietnia bieżącego roku. Jeżeli wniosek o przyznanie świadczenia zostanie złożony w ciągu pierwszych 3 miesięcy, rodzice dostaną wyrównanie wstecz od 1 kwietnia - pisze Weronika Szkwarek.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (25)

dodaj komentarz
~Nela
jestem zainteresowana taką ofert konta zwłaszcza, że wnioskowanie można zrobić online
~Klient
Do emeryta! NIE NAGABUJE HAHAHA!! TYLKO NOS DYREKTOROWI WYSTAWAL W BANKU JAK PODSLUCHIWAL PRACOWNIKA! WŁAŚNIE OBOWIĄZKIEM JEST NAGABYWANIE! O TELEFONACH NIE WSPOMNĘ! A MOŻE TO BYŁ TWÓJ NOS?
~Max
W PKO BP nie radzą sobie z kolejkami! W oddziałach czeka się godzinami. Gratuluję!
~kamil
Bo taki jest klimat. Przychodzą ludzie do kasówki zamiast załatwić sprawy samemu. Takie społeczeństwo nic nie poradzisz.
~Polak
Szkoda, że to konto nie jest dostępne dla każdego na warunkach konto gratis + tania karta. I pewnie za 2 lata podwyższą opłaty.
Polska jest na 4 miejscu (4 najdroższy kraj UE) pod względem wysokości opłat w bankach.

Dlaczego? Bo większość klientów nie zmienia banku (słaba konkurencja).
~Szyka
Mam już konto za zero i będę wysyłać wniosek przy wykorzystaniu ipko. Dobrze, że tak można.
~Spam
W większości banków jest taka możliwość (komercyjnych oraz spółdzielczych) jest taka możliwość.
~Hugo
Tyle że Pko zaczęło dobierać się do oszczędności jako jedyny pobiera 1zł z miesiącu za prowadzenie konta no pa pa z mojej strony
~Sirk
Ludzie nie zdają sobie sprawy, że z pozornej wygody dostarczą bankom takich danych osobowych, że na 10tki lat im wystarczy, aby doić dzieci tych ludzi. BiG Data w największym wydaniu jak do tej pory. Powinno zainterweniować GIODO o ile ma coś jeszcze do powiedzenia w tym kraju. Idźcie ludzie po młotki, walnijta się w łby Ludzie nie zdają sobie sprawy, że z pozornej wygody dostarczą bankom takich danych osobowych, że na 10tki lat im wystarczy, aby doić dzieci tych ludzi. BiG Data w największym wydaniu jak do tej pory. Powinno zainterweniować GIODO o ile ma coś jeszcze do powiedzenia w tym kraju. Idźcie ludzie po młotki, walnijta się w łby i do urzędu wnioski składać.

Powiązane: Bankowość 3.0 - Aktualności

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki