REKLAMA

PKO Bank Polski uruchomi nowe konto dla wnioskujących o środki z programu 500+

Wojciech Boczoń2016-02-23 06:42analityk Bankier.pl
publikacja
2016-02-23 06:42
www.pkobp.pl

PKO Bank Polski pracuje nad wdrożeniem do swoich systemów modułu umożliwiającego składanie wniosków w ramach programu Rodzina 500+. Z naszych informacji wynika, że zamierza też udostępnić klientom nowe, bezpłatne konto dla osób wnioskujących o dofinansowanie.

1 kwietnia systemy bankowości internetowej PKO Banku Polskiego i Inteligo mają być gotowe do składania wniosków o dofinansowanie w ramach programu Rodzina 500+. Wnioski będą mogli składać klienci, którzy posiadają dowolny rachunek z oferty z dostępem do bankowości elektronicznej. W serwisie pojawi się specjalna zakładka, w której będzie dostępny wniosek. Część pól w formularzu będzie od razu wypełniona danymi klienta. Po uzupełnieniu pozostałych, klient będzie mógł wysłać wniosek online do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Stamtąd trafi on do odpowiedniej gminy, która zajmie się wypłatą pieniędzy. Szczegółowo na temat nowego rozwiązania pisaliśmy w artykule, który znajduje się tutaj.

PKO Bank Polski uruchomi nowe konto dla wnioskujących o środki z programu 500+ / fot. Piotr Mecik / FORUM

Z naszych informacji wynika, że bank szykuje jeszcze jedną nowość – dodatkowe konto osobiste. Ma to być propozycja dla osób, które nie posiadają rachunku w PKO BP, a chciałyby skorzystać z możliwości złożenia wniosku online. Nowe konto będzie bezpłatne, a za kartę będzie najprawdopodobniej pobierana opłata warunkowa. Plastik nie będzie jednak obowiązkowy. Konto będzie można założyć w placówce banku i przez internet za pomocą kuriera.

Najprawdopodobniej już po starcie systemu pojawią się też dodatkowe produkty, wspierające długoterminowe oszczędzanie. Będą przygotowane z myślą o rodzicach, którzy planują odkładać otrzymane z programu pieniądze na przyszłość dzieci. Nie znamy szczegółów, ale można pospekulować, że mogą to być specjalne konta oszczędnościowe lub – biorąc pod uwagę obecne rynkowe trendy – produkty łączące cechy depozytów i inwestycji.

Bank liczy na to, że wprowadzając nowy produkt, pozyska wielu nowych klientów. Na razie konkurenci nie określili się jasno, czy i na jakich zasadach wejdą do programu. Czasu jest coraz mniej, a beneficjenci programu będą chcieli złożyć wnioski już w pierwszych dniach kwietnia. Można oczekiwać, że bank wesprze nowy produkt kampanią informacyjną, która przekona rzesze rodziców do założenia rachunku w PKO BP i złożenia wniosku o 500+ online. A rola banku w tym, by namówić ich do nawiązania trwalszych relacji.

Tu, na pewno ważną rolę odegra cały pakiet usług finansowo-edukacyjnych dla najmłodszych klientów. Bank ma w ofercie między innymi konta osobiste i oszczędnościowe, elektroniczne skarbonki, bankowość internetową, karty płatnicze z wizerunkiem postaci z kreskówek czy zbliżeniowe karty-pluszaki. Wkrótce ma także wprowadzić bankowość mobilną dla dzieci. Produkty te są bezpieczne, bo dzieci korzystają z nich pod okiem opiekunów. Uczą się „bankowania” i oswajają z finansami.

Wyższy procent na lokacie? Oto, czego banki chcą w zamian

Wyższy procent na lokacie? Oto, czego banki chcą w zamian

Banki wymagają coraz więcej za lepszą stawkę na rocznej lokacie. Klient musi otworzyć konto i zobowiązać się do utrzymania na nim przez cały okres trwania umowy określonego salda. Co otrzymuje w zamian? Maksymalnie 3 proc. zysku, pomniejszonego na koniec o podatek.

Ostatni lutowy ranking lokat Bankier.pl dotyczy ofert na 12 miesięcy. Porównujemy warunki, jakie obecnie otrzyma klient chcący ulokować w banku kwotę 10 000 zł. Prezentujemy dwa zestawienia – oferty z dodatkowymi warunkami oraz dostępne dla każdego, bez ograniczeń.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (14)

dodaj komentarz
~bankier_pl
Większość banków będzie miało w bankowości internetowej tego typu zakładkę. A darmowe konto można mieć w wielu bankach :)
~Gość
Zgodzę się, że Internetowy kantor to lepsza opcja - głównie ze względu na oszczędność czasu i pieniędzy. Trzeba również łapać wiele okazji, a nie uwiązywać się tylko przy jednym wyborze. Ja ostatnio jestem klientem Pewnego Kantor, bo przetestowałem wiele innych i na ten moment to jest najkorzystniejszy wybór i Zgodzę się, że Internetowy kantor to lepsza opcja - głównie ze względu na oszczędność czasu i pieniędzy. Trzeba również łapać wiele okazji, a nie uwiązywać się tylko przy jednym wyborze. Ja ostatnio jestem klientem Pewnego Kantor, bo przetestowałem wiele innych i na ten moment to jest najkorzystniejszy wybór i najlepsza oferta na rynku.
~kabaret
500 zł na dziecko i 26 mln na ojca, to się nazywa polityka prorodzina
~Oburzony
Codzienność w POPiS-owej Polsce.
A gospodarka leci na łeb, na szyję...
~Edek_od_kredek
Ten bank to jest dobry dla emerytów, osób z zajęciami komorniczymi bo można założyć konto na dzieciaka i komornik może nas cmoknąć w pędzel. Dla osób którym się nudzi w domu albo byli już rano w przychodni. Dla głupców którzy mają problem z myśleniem bo bank ich z uśmiechem skutecznie oskubie
~zygzyg
Każdy bank cię skutecznie oskubie.
~Igor30
Święta racja, najgorszy bank.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~JurnyDziadek
Boczon alert! Watch out!

Powiązane: Bankowość 3.0 - Rola banków

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki