Zmiana czasu 2018. Kiedy przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu z letniego na zimowy, mimo że ma wielu przeciwników, w tym roku jeszcze nastąpi. Kiedy przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu 2018
Zmiana czasu 2018 (YAY Foto)

Zmiana czasu z letniego na zimowy ma miejsce zawsze w ostatni weekend października. W 2018 r. wypada ona więc w nocy z 27 na 28 października. Zegarki przestawimy – choć w większości przypadków zrobią to za nas urządzenia elektroniczne – z godz. 3:00 na 2:00. Oznacza to, że tej nocy będziemy spali o godzinę dłużej. Czas zimowy obowiązuje do ostatniego weekendu marca.  

Jak długo jeszcze będziemy przestawiać zegarki? Prawdopodobnie niebawem nastąpi kres zmieniania czasu dwa razy do roku. Ten proceder ma bowiem wielu przeciwników, co potwierdziła niedawna ankieta przeprowadzona przez Komisję Europejską wśród mieszkańców Unii. Zdecydowana większość Europejczyków jest przeciwnikiem przestawiania zegarków.

Zmiana czasu odejdzie więc do przeszłości i to kraje członkowskie zdecydują, który czas – środkowoeuropejski czy środkowoeuropejski letni – będzie u nich obowiązywał. Jeśli Polska zdecyduje się na ten drugi, czeka nas jeszcze jedna zmiana czasu – w nocy z 30 na 31 marca 2019 roku.

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 jendreka

i jeszcze jedno. może zmianę będą wprowadzać 10 lat. takie jest tępo zmian wprowadzanych w EU.

! Odpowiedz
0 2 jendreka

no to ja skomentuje. kolejny raz tą samą głupotę powtarza człowiek niby najinteligentniejsze stworzenie na tej planecie.

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT