REKLAMA

Złoto na deskach. Ale się nie poddaje

2017-12-05 22:03
publikacja
2017-12-05 22:03
Złoto na deskach. Ale się nie poddaje
Złoto na deskach. Ale się nie poddaje
fot. Bobby Yip / / FORUM

I znów byliśmy świadkami „klasyka na otwarciu”, gdy na początku sesji w Nowym Jorku „ktoś” usiłował zdołować notowania złota. Atak udał się połowicznie – złoto padło na deski, ale wstało i (póki co) obroniło kluczowe wsparcie techniczne.

Wszystko zaczęło się tuż po 15:00 – czyli 40 minut po otwarciu handlu na nowojorskim rynku terminowym (COMEX). Wykorzystując negatywny dla złota sygnał z rynku walutowego (gdzie kurs EUR/USD w ciągu kilku minut obniżył się z 1,1834 do 1,1917), rzucił na rynek potężne zlecenie sprzedaży złotych kontraktów, nominalnie opiewające na 1,5 mld USD.

Składając takie zlecenie, sprzedający nie ma większych szans na otrzymanie dobrej ceny. Tego typu zagrywki z reguły robi się po to, aby „wyczyścić” arkusz zleceń i wywołać kaskadę spadków potęgowaną przez aktywację zleceń typu stop-loss. To próba manipulacji rynkiem na tyle już popularna, iż można ją określić mianem „klasyka na otwarciu”.

Takie rzeczy na rynku złota po prostu od czasu do czasu się zdarzają. A prawdopodobieństwo ich wystąpienia mocno rośnie w okolicach ważnych poziomów technicznych. Czyli dokładnie tak jak dzisiaj, gdy kurs kontraktów terminowych na złoto został gwałtownie zbity poniżej 200-sesyjnej średniej kroczącej. Przełamane zostało także wsparcie na wysokości 1265 USD wyznaczane przez 61,8 proc. zniesienia lipcowo-wrześniowych wzrostów oraz lokalne minimum sprzed dwóch miesięcy.

Złoto dostało nokautujący cios, ale zdołało się podnieść i wrócić na ring. Tym razem grający na wzrosty nie rzucili ręcznika i po dwóch godzinach notowania żółtego metalu zaczęły się podnosić. Do 22:00 kurs najaktywniejszych kontraktów terminowych osiągnął poziom 1268,80 dolarów za uncję. A więc minimalnie powyżej strefy wsparcia.

Krzysztof Kolany

Źródło:
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (6)

dodaj komentarz
tw-balbina
Wielcy manipulatorzy mają jeden problem od lat ze sztucznym dołowaniem kursu złota a nazywa się on, koszt wydobycia kruszcu.Obecnie to kwota oscylująca pomiędzy 1000-1100 USD.
To musi być dla nich bardzo frustrujące:-)
ajwaj
W ramach "dedolaryzacji" Bank Ros. Fed. podpisali z Chinami memorandum w sprawie powolania wspólnego systemu handlu zlotem BRICKS... Szczególnie Indie, Chiny i Rep. Pld. Afryki zainteresowane. Do tego futures na rope w zloto-juanach z PRIORYTETEM dostaw do ChRL dla bioracych udzial ( a na 2. miejscu za Ros.Fed.> Arab.W ramach "dedolaryzacji" Bank Ros. Fed. podpisali z Chinami memorandum w sprawie powolania wspólnego systemu handlu zlotem BRICKS... Szczególnie Indie, Chiny i Rep. Pld. Afryki zainteresowane. Do tego futures na rope w zloto-juanach z PRIORYTETEM dostaw do ChRL dla bioracych udzial ( a na 2. miejscu za Ros.Fed.> Arab. Saud.) . Bedzie sie dzialo i to nie tylko NY, London Zurich
konra74
He, he, na deskach może być, gorzej jakby było na złotej tacy :)
sel
Funduszom i bankom nie wolno inwestować w złoto , ale i tak inwestują i coraz więcej osób jest przekonanych do zakupu złota lub srebra gdy jest mega tanie do dodrukowanych kilkanaście razy wszystkich najważniejszych walut. Nie wszyscy dają się zapędzić do rzeźni jak będzie na krypto walutach ,gdy nagle okaże się że nic i nikt nie Funduszom i bankom nie wolno inwestować w złoto , ale i tak inwestują i coraz więcej osób jest przekonanych do zakupu złota lub srebra gdy jest mega tanie do dodrukowanych kilkanaście razy wszystkich najważniejszych walut. Nie wszyscy dają się zapędzić do rzeźni jak będzie na krypto walutach ,gdy nagle okaże się że nic i nikt nie gwarantuje ich wartości i dopiero powstaną gwarantowane przez rządy i banki nowe tego typu wytwory odporne również na kwantowe komputery które stare krypto waluty wymiotą do zera.
open_mind
Złoto złotem to wiemy dlaczego, i tak już będzie w tym temacie do końca tego systemu, ale dlaczego takie spadki na miedzi?
talmud
jaki jest z tego moral?
kim jest ten tajemniczy "ktos" albo"cos"?
poki co "wstalo" wiec kiedy zupelnie "padnie" ?


p.s nie pochodze od malpy a ty?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki