REKLAMA

Zjednoczona opozycja wygrywa ze Zjednoczoną Prawicą. Sondaż dla "Super Expressu"

2022-09-23 06:58
publikacja
2022-09-23 06:58
Zjednoczona opozycja wygrywa ze Zjednoczoną Prawicą. Sondaż dla "Super Expressu"
Zjednoczona opozycja wygrywa ze Zjednoczoną Prawicą. Sondaż dla "Super Expressu"
fot. Adam Chełstowski / / FORUM

Gdyby KO, Polska 2050 i Lewica wystartowały z jedną listą, mogłyby liczyć na 50,4 proc. poparcia. Z kolei na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 34,6 proc. obywateli - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu".

W sondażu zapytano Polaków, na którą partię oddaliby głos, gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę.

50,49 proc. respondentów oddałoby głos na zjednoczoną opozycję (KO, PSL, Polski 2050, Lewicy i Porozumienia Jarosława Gowina). Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na 34,60 proc. głosów. Z kolei na Konfederację zagłosowałoby 12,20 proc. obywateli. 2,71 proc. badanych oddałoby głos na inną partię.

"Super Express" przedstawił też wyniki głosowania, gdyby opozycja startowała oddzielnie. Na Zjednoczoną Prawicę (PiS, SP, PR) zagłosowałoby wówczas 34,87 proc. Polaków. Na Koalicję Obywatelską (PO, Nowoczesna, Zieloni) oddałoby głos 29,30 proc. badanych. Na 12,63 proc. mogłaby liczyć Polska 2050 Szymona Hołowni. 9,22 proc. respondentów poparłoby Lewicę-Wiosnę, SLD i Razem. Na Konfederację Wolność i Niepodległość zagłosowałoby 6,31 proc. obywateli, na PSL - 6,05 proc., na Kukiz'15 - 0,88 proc., a na Porozumienie Jarosława Gowina - 0,35 proc.

Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 21-22 września 2022 r. na reprezentatywnej próbie 1014 dorosłych Polaków. (PAP)

kkr/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (45)

dodaj komentarz
niederfurzdorf
Opozycja "ugrupowań demokratycznych" spod znaku POstKOmuna, zawiąże jeszcze na arenie międzynarodowej koalicję Bunga-Bunga prawdziwych europejskich demokratów pod przewodem makarona, makreli, i innych przyjaciół kagiebisty i wrócą dobre czasy.
polonu
Maciarewicz dziś będzie odznaczony orderem orła białego przez A Dudę , macie wybory trzeba coś jeszcze więcej . coraz ciekawiej , się robi .
polonu
ha ha ha ministranci ,gdzie katecheta .
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
henk54
Czyli na Konfederację zagłosuje aż dwa razy tyle wyborców, jeśli opozycja połączy listy? Rozumiem że to głosy byłych sympatyków PO, PSL, Hołowni i Gowina, którzy nie chcą głosować na lewicę.
pagodzik
Dokladnie tak jest - najwiekszym wygranym takiej "polskiej zjednoczonej partii antypisowej" bylaby Konfederacja.

Stworzenie rzadu przez zwycieska koalicje po wyborach graniczyloby z cudem. Bylby burdel i serdel, sejm nie bylby w stanie uchwalic zadnych nowych przepisow... Moze to i dobrze?
kacz-jong-un
Wiem, że to całe PO, Hołownia i inne mogą być zakałą narodu. Ale trzeba się zastanowić czy głosować na kogoś, kto ma padaczkę, czy kogoś z niedowładem 3/4 mózgu
emk6
olać nie głosować, oni walą w ch. Co nie wybierzesz i tak nic się nie zmieni. Mówią jedno, robią drugie. Niech to jebnie w końcu.
samsza
Prof. Dudek napisał książkę "O dwóch takich, co podzieliły Polskę", przypomina grzechy pisu i po.
Zapytany, na kogo więc głosować, odpowiedział "jak to na kogo? są tylko dwie poważne partie w Polsce". Jak nawet prof. ma kłopot z logiką, co powiedzieć o zwykłych ludziach. Wygląda, że poprą obecną opozycję, z
Prof. Dudek napisał książkę "O dwóch takich, co podzieliły Polskę", przypomina grzechy pisu i po.
Zapytany, na kogo więc głosować, odpowiedział "jak to na kogo? są tylko dwie poważne partie w Polsce". Jak nawet prof. ma kłopot z logiką, co powiedzieć o zwykłych ludziach. Wygląda, że poprą obecną opozycję, z deszczu pod rynnę... Trzeba to z pokorą przyjąć jak tego ludzie "chcą".

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki