Założyli „Solidarność” w polskim Amazonie

W polskim oddziale firmy Amazon został założony kolejny związek zawodowy. Członkowie „NSZZ Solidarność” pragną wywalczyć godne wynagrodzenia dla pracowników. Zapowiadają także szereg negocjacji z zarządem światowego giganta branży sprzedaży wysyłkowej.

(Amazon.com)Wśród wymienionych obszarów negocjacji związek zawodowy zapowiada rozmowy  dotyczące regulaminu pracy w polskim oddziale firmy Amazon, a także zmian w regulaminie wynagradzania i otrzymywania świadczeń socjalnych.

- Kiedy zawodzi dialog, będziemy korzystać z innych narzędzi: przez protesty, pikiety do strajku włącznie. Są to jednak narzędzia ostateczne – informuje w swym komunikacie Zakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” Amazon Fulfilment Poland sp. z o.o.Organizacja Związkowa powstała 11.01.2015 roku za zgodą dolnośląskiego regionu „Solidarności”. Członkiem organizacji może zostać każdy pracownik polskiego oddziału Amazona. Przypomnijmy, że polskie centra firmy Amazon powstały na przełomie października i listopada 2014 roku.

Spore kontrowersje budziła kwestia zarobków. Stawka godzinowa na stanowiskach produkcyjnych zaczyna się od 12,50 zł brutto (9,3 zł netto, całkowity koszt pracodawcy - 14,7 zł) we wrocławskim oddziale i 13,00 zł brutto w poznańskim (9,7 zł netto, całkowity koszt pracodawcy ok. 15,1 zł). Pracownicy amerykańskiego giganta pracują w systemie zmianowym  po 10 godzin dziennie 4 dni w tygodniu.

/ MM

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 5 ~realista

sprawa prosta - jest źle to zmień pracę, ja po 7 latach pracy w jednej firmie, jak zaczęło kuleć i pieniądze słabe zaczęli płacić to zmieniłem robotę z czwartku na poniedziałek, wykwalifikowany pracownik nie musi się prosić o pracę, ale najlepiej narzekać zamiast podnieść swoje kwalifikacje i zacząć godnie zarabiać i móc sobie wybrać odpowiednią dla siebie pracę.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 3 ~asd

Naprawdę nie rozumiem. Jeżeli nie odpowiada ta praca to się zwolnijcie. Przecież nie będą robić bez pracowników. Ale nie, najlepiej być dziewicą i zarabiać.Takie socjalistyczne podejscie rozwalilo tutaj wszystko i nie mam na myśli by ludzie zasuwali za darmo tylko o sposób myślenia.

! Odpowiedz
0 0 ~Pracownik

Pracowałam w Amazonie w UK, stawka na rękę 9,16 po 3 miesiącach 10,16 na rękę :D pracownicy sami Polacy, nieliczni Rumuni, kilku Anglików, ale jako team lider lub manadzer :D

! Odpowiedz
4 9 ~Wierzbno

Warunki pracy i płacy były znane. Amazon nie zmuszał nikogo do podpisywania umów o pracę bądź cywilnoprawnych (nie mam wiedzy, która jest stosowana w tej firmie). Więc o co teraz chodzi ?

! Odpowiedz
0 1 ~Osama

Co to za chamskie spekulacje że "nie zmuszał". Wykorzystują ogólnokrajową zmowę płacową popieraną przez przygłupich rządzących, a jedzenie jest płatne.

! Odpowiedz
8 9 ~okurro

Czyli trzeba cicho siedzieć (a raczej biegać między regałami) i cieszyć się z ochłapów ? Nie ma co przesadzać,bo się firma zawinie...? Prawda jest taka,że trzeba od początku ustalić zasady. I życzę związkowcom z Amazona , jak najlepiej. "Bo jak nie Wy,to kto?" Lepiej coś zrobić i potem żałować,niż żałować ze się tego nie zrobiło.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 7 ~śmiać_czy_płakać

związki? i oczwiście porównywanie jak to w USA pracownik magazynowy zarabia więce. móg boże, ale ludzie są głupi. Zero wymagań, zero wykształcenia a wymogi nie wiadomo jakie. Jak robota nie pasuje to się ludzie zwolnijcie i szukajcie innej, problem tylko że takim matołom to nikt więcej nie zapłaci.

! Odpowiedz
6 6 ~Robotnik_normalny

Dlatego zakładają związki zamiast ruszyć dupę i coś wymyśleć. Przedsiębiorcy mają dzisiaj przejebane. Biorą sobie takiego na łeb i same problemy!

! Odpowiedz
5 8 ~Waldi

Jak to czytam to dostaję mdłości. A w dodatku piszą to osoby młode - rozumiem tych co byli wychowani w niewoli. Ludzie obudźcie się, przecież to nasz Kraj - Nasz a wy jak niewolnicy zachłystujecie się 2000 tys. Zapytajcie ile zarabiają wasi przełożeni a Amazon tylko w 2014 roku na propagandę wydał ponad 150 mln. - dolarów!!! Pewnie jesteście już tak stłamszeni, że wszystko co z USA to AMERYKA!!! Ameryka to dla byka! tak mówi strofa piosenki. Jak Wam pasuje to nikt nie zmusza do wstąpienia do Związku - więc lepiej milczeć a nie "prawić" głupoty.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 0 ~Rodzyna

Bo przełożeni mają wykształcenie na jakiś poziomie lub/i doświadczenie. W przeciwieństwie do kogoś na stanowisku magazyniera.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.