REKLAMA

Wybieramy Mistrza GPW 2016 - dzień czwarty

2016-12-29 08:44
publikacja
2016-12-29 08:44
Wybieramy Mistrza GPW 2016 - dzień czwarty
Wybieramy Mistrza GPW 2016 - dzień czwarty

Dziennikarze oraz analitycy „Pulsu Biznesu” i portalu Bankier.pl wytypowali 16 spółek, spośród których internauci wyłonią najlepszą. Mistrz GPW wybrany zostanie po raz siódmy.

O tym, kto w marcu odbierze laur na gali Giełdowa Spółka Roku 2016, zdecydują — tak jak w poprzednich latach — czytelnicy pb.pl i Bankier.pl.

Grupa Kęty - Agroton

CD Projekt - Benefit Systems

Faworyci Bankier.pl

Agroton                                                           

Od początku roku akcje Agrotonu podrożały czterokrotnie i znakomicie wpisały się w silny trend wzrostowy obserwowany od dwóch lat na ukraińskich spółkach notowanych w Warszawie. Rolno-spożywcza Agroton skorzystał na kruchym rozejmie we wschodniej Ukrainie, dzięki czemu w pierwszym półroczu zanotował 6,55 mln USD zysku netto wobec 7,5 mln strat w pierwszej połowie 2015 r.

Benefit Systems  

Od pięciu lat akcje Benefit Systems znajdują się w silnym trendzie wzrostowym. Spółka kończy rok z ceną prawie 700 zł za akcję, a rozpoczynała go 300 zł niżej. Stabilnie rosnący biznes, regularnie wypłacana dywidenda oraz prowadzony skup akcji własnych. Czegoż chcieć więcej.

Faworyci „Pulsu Biznesu”

Kęty  

Kęty, producent profili aluminiowych, mają za sobą dobry rok. Kto wątpi, niech spojrzy na kurs - w ciągu 12 miesięcy wzrósł o ponad jedną trzecią. Firma wykorzystała boom na rynku mieszkaniowym, który przełożył się na wzrost popytu na materiały budowlane. Sprzyjały im też niskie globalne ceny aluminium. Ponadto firma nie jest zadłużona,  wypłaca dywidendę, a strategię realizuje szybciej niż zakładała.

CD Projekt

Po świetnym 2015 r. spółka nie zwolniła tempa. Choć od premiery „Wiedźmina 3” minęło już półtora roku, CD Projekt wciąż pozytywnie zaskakuje wynikami finansowymi. Drugą młodość przeżywają także akcje spółki, które w drugiej połowie roku śrubowały historyczne maksimum. Obraz udanego roku dopełniają nagrody dla wiedźmińskiego dodatku „Krew i Wino” oraz dobrze przyjęta niespodzianka w postaci „Gwinta”.

Opisy pozostałych wytypowanych spółek znajdziesz w artykule otwierającym cykl głosowań. Do tej pory do dalszej fazy awansowały już JSW (wygrana z Wieltonem), Echo Investment (wygrana z AmRest), PZU (wygrana z Famurem), Auto Partner (wygrana z ERG), PKN Orlen (wygrana z Bogdanką) i KGHM (wygrana z Celon Pharma).

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~joki
mistrzem GPW jest i będzie Biomax.SA i prezes Wojciech Samp.

Powiązane: Wybieramy Mistrza GPW 2016

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki