REKLAMA

Wybieramy Mistrza GPW 2016 - drugi ćwierćfinał

2017-01-04 07:29
publikacja
2017-01-04 07:29
Wybieramy Mistrza GPW 2016 - drugi ćwierćfinał
Wybieramy Mistrza GPW 2016 - drugi ćwierćfinał

W drugim pojedynku ćwierćfinałów Mistrza GPW 2016 mierzą się PZU i Auto Partner. Wygrany zmierzy się z JSW.

Dziennikarze i analitycy „Pulsu Biznesu” i serwisu Bankier.pl wytypowali 16 spółek, z których internauci wyłonią tę najlepszą w mijającym roku. Mistrz GPW wybrany zostanie po raz siódmy.

O tym, komu przypadnie ten tytuł, zdecydują — tak jak w poprzednich latach — czytelnicy portalu Pb.pl, a także serwisu Bankier.pl. Głosowanie ruszyło w poniedziałek 20 grudnia, a zasady są proste: do kolejnej fazy przechodzą te firmy, które zdobędą więcej głosów.

W pierwszym ćwierćfinale JSW wygrała z Echo Investments (54%-46%). Pozostałe pary ćwierćfinałowe, które rozegrane zostaną w najbliższych dniach to KGHM - PKN Orlen oraz Grupa Kęty - CD Projekt

Pole do głosowania powinno pojawić się poniżej. Głosowanie trwa do czwartku 5 stycznia do godz. 18.

PZU – Auto Partner

PZU

Firma ubezpieczeniowa powinna być nudna i przewidywalna. Tymczasem w 2016 r. PZU stało się prawdziwym mistrzem giełdowego suspensu. Co rusz przyprawiało inwestorów o mocniejsze bicie serca. Przejmie – bezpośrednio lub pośrednio - taki bank czy inny? A jeśli przejmie, to ile będzie to kosztowało. W konsekwencji - czy wypłaci dywidendę, czy nie? I to nie tylko w tym roku, ale i przyszłym? Jeśli wypłaci to ile? Cały rok inwestorzy musieli rozwiązywać takie zagadki, a u jego schyłku jedna została rozwiązana: wraz z PFR ubezpieczyciel przejął kontrolę nad Bankiem Pekao. 

Auto Partner

O wielkości muzyka świadczy zwykle nie pierwsza, ale dopiero druga płyta. Podobnie jest z oceną giełdowych debiutantów: najlepiej zrobić to dopiero po drugim roku. Zwykle wtedy ujawnia się to, co udało się „przypudrować” przy okazji przygotowań do wejścia na rynek publiczny, a realizacja planów, finansowanych z emisji, może nie przynosić spodziewanych rezultatów. Auto Partner zaciągnął jednak kredyt zaufania u inwestorów, którzy podwoili wartość firmy, a ta odwdzięczyła się wynikami: po trzech kwartałach zysk netto jest ponad dwa razy wyższy niż rok wcześniej.

Źródło:
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Tomcio
Dajcie już spokój z tym mistrzem JSW , bo niedługo ten mistrz może wrócić do poziomów z których startował, papier jest w niełasce i tyle
~Robinson
Miszcz jest jeden odpowiednik innowacyjnej naszej gospodarki jsw

Powiązane: Wybieramy Mistrza GPW 2016

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki